smuldier voor puppy?

15 reacties

Svea

28 januari 2013, 15:52

We hebben voor het eerst smuldier gekocht voor onze pup, maar er zitten van die stukjes bot in en ik vroeg me af of dat geen kwaad kan voor een pup van 10-11weken?
Het is onze 3de hond, maar de eerste die vers vlees krijgt, vanuit de fokker. Ik wil wel graag vers vlees blijven geven, maar dan wel een complete versie, zodat ik weet dat ze de verhoudingen in ieder geval goed zijn.
Ik heb de rodi geprobeerd, maar die vond ze volgens mij niet lekker, de enerqique voor pup eet ze ook minder, maar de smuldier vond ze wel lekker! Alleen die stukjes bot die erin zitten, daar maak ik me zorgen over. Als dat zo doorslikt, kan dat geen kwaad?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "smuldier voor puppy?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

<3 Ayla&Jara <3

gewijzigd 28 januari 2013, 17:09

Geen probleem hoor!
Onze Jara is er ook Groot op geworden en eet het nog steeds :-)!!
Als je hondje het er goed op doet gewoon blijven voeren :-)!

TZN

28 januari 2013, 17:10

Er zit geen echt bot in smuldier, maar een calciumsupplement. Wat je hebt gezien is dus sowieso geen bot, misschien vet?
daarnaast is het super dat je vers wilt geven, maar naar mijn mening is het slimmer om een kvv met echt gemalen bot te kopen voor een pup dan een kvv met een calciumsupplement. Zelf vind ik het erg belangrijk om een pup een natuurlijke calciumbron te geven (echt bot)

Svea schreef het onderwerp

28 januari 2013, 20:09

het is wit en hard...als ik het laat vallen in het bakje dan hoor je het ook alsof het een stukje bot is.
Ze vindt de Smuldier wel erg lekker. Vandaag weer Enerqigue gegeven speciaal voor puppys maar dat eet ze echt niet helemaal op. En ik vind niets leuker als een goed etende en genietende pup:-D

Kim

28 januari 2013, 18:00

Fijn dat je kvv geeft, maar voor een pup zou ik toch kijken naar een ander merk waar echte stukjes bot in zitten. Zowiezo is dit beter dan brok ';-)

Svea schreef het onderwerp

28 januari 2013, 20:48

Ik heb al op manon gereageerd, maar er zitten witte harde stukjes in, die als ik ze terug in het bakje laat vallen klinken als bot of iets dergelijks. Misschien is het kraakbeen/knoers, maar was een beetje bang dat het bot is wat ze dus zo door zal slikken.

Ik heb dus Rodi en Energique geprobeerd, maar dat si gemalen vlees en dat eet ze bijna niet. Als we met de hand voeren eet ze nog wel wat, maar niet om nu te zeggen, ze heeft haar buikje lekker vol.
Bij de fokker kreeg ze vers rundvlees(met een calcium preparaat)van dezelfde structuur als Smuldier en dat eet ze dus wel goed. Alleen vind ik die stukjes een beetje eng, omdat ik bang ben dat het de darmen ofzo zou kunnen beschadigen??

Kim, Roef, Casper+

28 januari 2013, 20:57

Smuldier is ook gemalen vlees in dat zicht dus geen verschil. Rodi is dure troepen ook energique is duur tov de kwaliteit...

Smuldier is prima voor de afwisseling. Niet als hoofdmaaltijd. Een hond halt zijn calcium uit bot of een vitamine pil... Je wee zelf dat een vitamine pil veel minder goed is als de natuurlijke bron.
Enkel in smuldier kip ( gele verpakking) zit echt bot. Anders zal t en stukje kraakbeen zijn en dat verteerd je hond makkelijk.

Kim

28 januari 2013, 21:00

Je hoeft niet bang te zijn dat stukjes bot je hond van binnen kunnen beschadigen, zolang alles rauw is kan dit absoluut geen kwaad.

Alleen de gekookte of gebakken producten wel, dan gaat het bot splinteren.

Hier krijgt mijn volwassen hond ook ribben ect, daar is heel de darmflora op gemaakt bij vleeseters.
Mijn pup krijgt hier zelfs rauwe 1dags kuikens met veren snavel en alles er nog aan.

Hier een site van de voordelen van rauw voeren http://www.dierbewust.nl/dierenvoeding/10-waardevolle-tips-met-de-voordelen-van-vers-vlees-hondenbrokken

Persoonlijk zou ik ook geen rodi geven, dit is meer ingevoren blikvoer en een slechte kwaliteit.

kijk voor een ander merk, bv lotgering, carnibest ect, daar kunnen miss andere me beter op aanvullen wat de verschillen zijn.

Svea schreef het onderwerp

28 januari 2013, 21:55

@ Kim en Casper,
 Smuldier Komplete vleesmaaltijd is veel grover dat Rodi of Energique, wat eigenlijk meer een soort van tartaar is en blijkbaar vindt ze Smuldier lekkerder!

@kim
Omdat de pup gewend is aan vers vlees wil ik daar wel mee doorgaan, maar het is aan mij niet besteed om alles zelf te maken of b.v. eendagskuikens te voeren. de rillingen lopen me al over de rug bij het idee....

kim (gast)

28 januari 2013, 22:41

Het is juist goed dat je door wil gaan met vers vlees voeren! Daarom heb ik 2 merken lotgering en carnibest erbij gezet. Dat is ook gemalen vlees hetzelfde als smuldier alleen van een betere kwaliteit en echte stukjes bot wat weer beter is voor jepup

kim (gast)

28 januari 2013, 22:43

Die ribben en eendagskuikens had ik alleen gezegt omdat bot absoluut niet schadelijk is ;-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "smuldier voor puppy?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^