Welk hondenras moet ik kiezen?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel MilouMilou

honden foto van Milou

Over een paar maanden komt er bij ons eindelijk een puppie in huis! We twijfelen alleen zo erg...  We willen sowieso een klein gezelschapshondje. Een beetje met een schofthoogte van rond de 25 cm. We gaan binnenkort bij verschillende nestjes van verschillende rassen kijken, maar ik zou ook graag jullie ervaringen willen! Wat vinden jullie leuke gezelschapshondjes? We denken zelf aan maltezer, boomer (is geen ras, maar het nestje waarbij ik ga kijken is van een maltezer/shih tzu beiden met stamboom), pomeriaan/dwergkeeshondje, dwergpoedel... Een beetje die richting. Hebben jullie nog leuke opties?

Groetjes Milou

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Welk hondenras moet ik kiezen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel MiloMilo 3 doggies

honden foto van Milo

Ik heb niet echt ervaring met kleine hondjes qua karakter, maar moet zeggen zwabber en knuffel zijn de twee poedels van mijn grootmoeder. En het zijn twee echte knuffelbeertjes en lieverdjes :-D !

Vroeger hebben mijn ouders een yorksje gehad en deze was niet echt een lieverdje. maar dat zal ook wel aan de opvoeding gelegen hebben ;-)

honden page profiel MiloMilo

honden foto van Milo

Of een schipperke! Niet bepaald een echte schoothond (wel klein rasà. is redelijk actief, maar een leuk gezelschap! Moet ze wel in het begin goed socialiseren, maar dat moet je met elke hond doen he. Maar is goed met kinderen enzo en trouw aan zijn baasje. Eigenlijk een herder in een kleine verpakking :-D !

honden foto van Marloes, vrouwtje van Nyx, Skye & Amaya

misschien een boston terrier? zijn er in diverse gewichtklasse.
 of een tibetaanse spaniel

honden page profiel Annika & BinkyAnnika & Binky 3 doggies

honden foto van Annika & Binky

Tja...een Maltezer is natuurlijk super leuk!Gezellig, leergierig, lief, knuffelig, klein, gewoon een toppertje..
Ik zou het wel weten O-)

honden page profiel MilouMilou

honden foto van Milou

Haha bedankt! Een terrier wordt het denk ik niet... Als startende hondenbezitters is ons aangeraden geen terrier te nemen omdat ze zo fel zijn. Wat denken jullie daar over? En wat vinden jullie dan van een dwergkeeshondje? Ik ben zo bang dat iedereen dat ziet als een oudevrouwenhondje...

honden foto van Marloes, vrouwtje van Nyx, Skye & Amaya

dwergkeesjes zijn over het algemeen vrij luidruchtig, maar ze zijn wel heel leuk en levendig :-)

honden page profiel Lizzie en SterreLizzie en Sterre

honden foto van Lizzie en Sterre

Ehm, vlinderhondje past nog wel in dat rijtje denk ik. Maar dwergkeesjes zijn natuurlijk ook gewoon superschattig! Maar die kunnen toch ook wel een pittig karaktertje hebben volgens mij :-) Uhm en een chihuahua misschien? Die heb je in een hoop soorten en maten, dus qua formaat ook prima...

honden page profiel FayFay

honden foto van Fay

Tja ik heb een schotse terrier, dat zijn de meest gemoedelijke terriers, ik vind haar totaal niet fel, wel enthousiast soms

honden page profiel Love is a four-legged wordLove is a four-legged word

honden foto van Love is a four-legged word

Dwergkeesjes zijn erg leuke hondjes, zeer klein van stuk maar met een groot karakter. Ze kunnen wel luidruchtig zijn.
Verder kan je misschien nog kijken naar de Papillon (Vlinderhondje), Markiesje, Mopshondje, Franse Bulldog, Italiaans Windhondje, Havanezer, Bichon Frisé, Bolognezer.

Wat zoeken jullie precies in een hondje, wat voor karakter spreekt jullie aan en wat zijn jullie plannen met de hond (wat hebben jullie te bieden)?

Het is van zeer groot belang dat je je puppy van een goede, verantwoorde fokker haalt. Een goede fokker is aangesloten bij de rasvereniging. Een goede fokker geeft de puppies altijd een officiële FCI-stamboom of stamboom van St-Hubertus mee, en laat de vader en moeder van het nestje altijd van te voren onderzoeken op erfelijke ziektes (bijvoorbeeld Patella-Luxatie en oogafwijkingen zoals cataract en PRA). Een goede fokker hanteert meestal een wachtlijst waarvoor je je kan laten inschrijven, en soms zijn er nog pups beschikbaar van een al geboren nestje.

honden page profiel Kobus & CasKobus & Cas

honden foto van Kobus & Cas

Een paar rassen die ook zouden kunnen passen

Havanezer


Bichon Frisé (je hoeft ze natuurlijk niet zo te laten trimmen!)


Bolognezer



Coton de Tuléar


Japanse Spaniel


Leeuwhondje (hoeft ook niet zo getrimd ;-))


Lhasa Apso



Allemaal erg sociale honden, vriendelijk voor zowel honden als mensen (ook kinderen). Vrolijk, maar hebben geen enorme wandelingen nodig (moeten natuurlijk alsnog wel voldoende uitgelaten worden). Sommige zijn wel wakertjes, andere niet.

honden page profiel MilouMilou

honden foto van Milou

Bedankt voor alle reacties!

Gisteren had ik een afspraak staan met iemand die pomeranians heeft, dwergkeeshondjes, en hoewel mijn vriend al de hele tijd heel leuk doet over de komst van een hondje, kwam het gisteren toch te dichtbij en wil hij het ineens niet meer! :( ik ga mij dus afmelden bij hondenpage omdat ik er anders te verdrietig van wordt.

Iedereen heel erg bedankt voor de tips.

honden page profiel SuzanneSuzanne

honden foto van Suzanne

Och wat jammer :( Misschien moet je hem wat meer tijd geven om aan het idee te wennen.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Welk hondenras moet ik kiezen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: geen contact
^