Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Nog een chihuahua die moet bevallen :-)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Ze wil niet echt rondlopen maar kruipt steeds bij mij op schoot... Dat samentrekken is nu eventjes gestopt en ze ligt heel rustig en drinkt af en toe wat. Ik zit vlak naar de werpkist op de grond, en zal haar zo weer proberen terug in de werpkist te leggen.

Laat haar dan maar liggen waar ze zich vertrouwd voolt, stress kan de bevalling namelijk langer laten duren , als ze echt persweeen heeft je nog tijd om haar in de kist te leggen
Bij chicca hielp het om een dekentje over de werpkist heen te leggen. Mijn DA zei dat heel veel teven niet in de kist willen omdat ze het er zo ongezellig en kaal vinden , met een deken eroverheen vinden ze vaak meer rust

er hangt nu een klein vliesje uit maar die floept ook af en toe weer terug. Ze ligt nu in haar werpkist en heeft nu even geen weeen maar ligt een beetje aan de handdoek te likken en ze kwispelt zelfs af en toe....

o , dan gaat het nu toch echt gebeuren , het vliesje wat je ziet daar zit de pup in , maar die komt er nu nog niet mee uit , die zit nog iets dieper in het vlies.
Het vlies wordt dadelijk steeds groter, het kan ook zijn dat het dadelijk twee vliezen lijken. Dan gaat ze extra hard persen en komt het hoofdje op kontje eruit, kan beide is normaal.
Dan moet het goed doorzetten ,en komt je eerste pup...

Bij Chicca duurde het 40 minuten tussen het zien van het vlies en het komen van de pup, dan heb je een beetje een richtlijn.
wow, het gaat nu echt van start....

ok top dank je!! Ze ging net ineens bij de deur staan, ze moest plassen.... gek hondje, dat ze daar tijdens het baren nog aan denkt!!

Dat vliesje hangt er nu 20 min uit. Maar ze gaat ook heel vaak weer even rustig liggen zonder te persen. Net perste ze eventjes drie keer en daarna gaat ze weer liggen. Hij is nog niet geknapt.

Ik hoop dat het een goede bevalling wordt! Het duurt nu niet lang meer...
Eigenlijk zou ik het wel willen volgen, maar ik moet gaan slapen. Het beste ermee!!!

Waarschijnlijk knapt het ook niet , de pup wordt normaal gezien in het vlies geboren ,dan zal Paris het vlies stuk bijten. Doet ze dat niet , dan zal jij het vlies moeten stuk maken . Zorg dat je het hoofdje dan goed vrij maakt, soms lijkt zo'n vlies wel uit meerdere lagen vliezen te bestaan.
Paris zal dan de navelstreng doorbijten , maar dit mag je ook zelf met een scherpe nagel doortrekken ,wel oppassen dat je niet aan het naveltje tekt ! ongveer een paar cm van het naveltje mag het eraf. liever niet knippen met een schaar ( volgens de DA ) Paris zal dan het jong schoonlikken , zoniet dan doe jij het even met een doekje of keukenrol.
Als de vliezen knappen als de pup nog niet geboren is dan moet de pup er zo snel mogelijk uit, in het vlies kan een pup nog wel 20 minuten leven , maar zonder vlies moet het eruit!

Eerst komt de vruchtblaas of waterzak welke groenachtig vocht bevat. Daarna zal het buitenste vruchtvlies springen, dat de uitgang glibberig maakt. Daarna zal het binnenste vruchtvlies zichtbaar worden en kan men bepalen of de pup in kop of
stuitligging wordt geboren. De geboorte bij kopligging pleegt doorgaans iets makkelijker te gaan.
Mocht de vruchtblaas knappen en het vruchtwater weglopen terwijl de pup binnen de 2 uren daarna niet geboren wordt moet de dierenarts verwittigd worden. Zodra
de pup uit het moederlichaam is, het vlies bij het neusje scheuren en verwijderen.
Dit hoeft alleen als de moeder het zelf niet doet, want de meeste doen dit zelf.

Ze perst niet continue maar hoelang mag die vruchtblaas er hangen voor de pup eruit is? Hij is er wel ietsje verder uit maar ik zie nog geen pup.

De pup overleefd in het vlies , maar als een pup klem komt te zitten in het geboortkanaal ,is dat natuurlijk niet goed , en moet je zo snel mogelijk naar de DA.
Het lijkt mij dat ze zo gaat persen en de eerste op deze wereld zet,
Als je het niet vertrouwd , meteen contact opnemen met je DA !
Beter 5 keer te veel bellen , dan 1 keer te weinig.
,

Een echte babyboom hier op het forum. En dan nog allemaal chihuhuatjes
Heel veel succes met de bevalling!
Ik ga proberen het hier nog even te volgen
Waarom zou er geen schaar mogen gebruikt worden?
De schaar moet wel heel erg scherp zijn zodat de navelstreng mooi wordt afgeknipt in 1keer Geen keukenschaar ofzo gebruiken maar een platte schaar.
Ik zou je ook aanraden om de navelstreng bij elke pup gewoon zelf door te knippen, want het kan gebeuren dat de moederhond de navelstreng te kort bijt of zelf gewoon het buikje mee open scheurt.
Ook zou ik willen zeggen om haar niet elke moederkoek te laten opeten maar proberen om deze meteen te verwijderen als ze er 1 opeet kan het geen kwaad, maar bij meerdere zou ze aan de diaree kunnen raken.

Het vliesje verscheen om 01.15, ze is echt om de zoveel minuten aan het persen vanaf 01.50, maar niet alsof ze de longen uit d'r lijf perst. Het vlies is nu wel een stuk verder eruit maar nog geen pup zichtbaar. Is dit rede om een dierenarts te bellen? Ze is verder heel rustig.

Het vliesje verscheen om 01.15, ze is echt om de zoveel minuten aan het persen vanaf 01.50, maar niet alsof ze de longen uit d'r lijf perst. Het vlies is nu wel een stuk verder eruit maar nog geen pup zichtbaar. Is dit rede om een dierenarts te bellen? Ze is verder heel rustig.

Ik heb net een bevalling met Chicca achter de rug ,en heb eerder een ander nest gehad,maar ik weet natuurlijk langer niet alles, en ik wil het niet op mijn geweten hebben als er iets niet goed gaat. Ik zou voor de zekerheid even bellen met de DA, het lijkt mij dat 1 uur nog geen probleem is , maar met een chihuahua moet je toch extra voorzichtig zijn , en er zijn hier op het forum ook wel verhalen bekent , die niet zo goed zijn afgelopen , dus even een belletje zou ik zeker doen.

Wacht nog een 20min tot halfuurtje rustig af. Als er dan nog geen vorderingen zijn zou ik de DA even bellen het zou kunnen dat ze een weeën opwekker moet krijgen. Soms gebeurt het dat de weeën niet sterk genoeg zijn.

Heb hem toch maar even gebeld, maar dit kan allemaal geen kwaad. Die weeen komen in golfen zegt hij, ze neemt nu weer even rust. Zolang dat vliesje niet knapt en zij rustig is zit er niks dwars en hoef ik mij geen zorgen te maken.

Ja ik ben nog half wakker
Ik zal nog even wakker blijven voor als er vragen zijn.
Ik heb al heel wat ervaring met bevallingen daar mijn ouders regelmatig een nestje hebben en al sinds klein meisje was ik altijd paraat om te helpen bij de bevallingen
Dus wil ik zeker helpen waar ik kan.

Inderdaad, zolang de weeën regelmatig komen zonder te lange pauzes is er geen probleem. En zolang het vliesje heel is, is er geen gevaar voor de pup.
Het kan een hele tijd duren voor de eerste pup geboren is. (soms enkele uren).
Zolang ze perst is er geen probleem. Mochten de weeën verzwakken of een te lange pauze tussen de weeën komen moet je de DA wel nog even opnieuw contacteren.

Hi hi , dit wordt dus de tweede slapeloze nacht voor mij, gisteren mijn eigen bevalling , en toen sliep ik pas om 03.30 en ben ik er elke twee uur uitgegaan om te checken of alles goed gingen nu houdt paris me wakker
,
Gelukkig hoef ik morgen niks belangrijks te doen en kan ik dan lekker slapen....( met de wekker om de paar uur voor chicca )

Hahaha vind het echt super lief van jullie!!
Ze perst af en toe en gaat dan weer even uitrusten. Volgens mij gaat alles nog wel goed. Ze oogt rustig, als er iets klem zou zitten zou er wel meer paniek zijn neem ik aan. En Kelly en de dierenarts zeggen toch ook dat alles goed is?!!

Ja , dat klinkt prima,
Bevallen is een hele klus,
ik hoop dat ik elk moment een berichtje zie met het goede nieuws dat je eerste puppie er is.
Dat is echt een mooi moment , als je zo'n klein hummeltje geboren ziet worden ,

De teef geeft meestal zelf niet aan wanneer er iets fout is. Ik lees net dat het geboortevlies als sinds 1u15 te zien is, dus dat vind ik wel al redelijk lang. Komt het geboortevlies bij het persen verder naar buiten of trekt ze telkens na het persen terug naar binnen?
En perst ze echt goed door? buik naar binnentrekken en staart strekken?

Staart gaat omhoog, ze trekt d'r buik aan. Maar het zijn steeds 2 of drie van zulke persweeen en dan verdwijnen ze weer. Mijn dierenarts heb ik ook de tijden verteld en die zei dat ik mij nog geen zorgen hoefde te maken......??
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Nog een chihuahua die moet bevallen :-)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?