Krijg ik nou eindelijk een snoepjúúúúúúúúúh???? > Deel 2

969 reacties · pagina 16 van 33

Kath

gewijzigd 16 september 2013, 11:48 3 doggies

Ik heb nog geen kip gedroogd (Charlie mag geen gevogelte hebben)
maar 8u lijkt me wel kort... hangt er ook wel vanaf hoe dun de stukken zijn.
Heb zelf denk ik nog niets gedroogd minder dan 12u...
Je moet de stukjes eigenlijk kunnen breken, als ze plooien zijn ze nog niet droog genoeg of als ze je ze nog wat kan induwen zijn ze ook nog niet helemaal droog.

Dit onderwerp staat op slot

Je kunt niet meer reageren op deze vraag.

liesbeth en de bende ..

16 september 2013, 11:55 3 doggies

ow dan zit daar dus de fout (Y) volgende x best op 12u laten drogen dan..? minstens?

Kath

16 september 2013, 12:07 3 doggies

Het hangt er denk ik echt vanaf hoe dun de stukjes zijn. 

Maar ikzelf zet de timer al direct op 12u om te beginnen en dan moet ik toch nog altijd bij zetten. Of een gedeelte is droog en de rest zet ik dan nog langer. Het ene stuk is al dikker dan het andere...

Naomi1971 & Tessa

gewijzigd 16 september 2013, 13:24 3 doggies

Ik heb 1,5 kilo kipfilet 15 uur laten drogen (in een bomann droger). Een foto hiervan staat in mijn profiel, ik weet niet hoe ik die hier moet krijgen.
Je kunt makkelijk testen of iets goed droog is door het te breken. Als dit makkelijk zonder meebuigen gaat is het goed droog.

Bertine, Junto, Romy

16 september 2013, 12:12 3 doggies

Ik droog tegenwoordig alles minstens 15 uur. 
Mijn geelhaar en oortjes hebben nu 25 uur op 55 graden gedroogd. 
De dunnere stukken geelhaar worden wel hard, maar de dikkere blijven in te drukken. Het is inderdaad vrij vet. De honden zijn er gek op!! Maar het is geen snack waar ze echt heel erg lang op moeten kluiven. Hebben nu hun eerste stuk om te proeven.  
De oorschelpen bleven op 55 graden ook zacht. Dus die heb ik nu alweer 5 uur op 60 graden gezet. Dat lijkt veel beter te gaan.

Chantal » Jessy « schreef het onderwerp

16 september 2013, 12:37

Ik bewaar het in een plastic bak met deksel

Deksel klik ik nooit helemaal dicht, ben te lui O-)
Blijft wel lang goed, zeker 2 maanden.

Konijnenoren en lamspens gaat in zo'n oude voerton, waarvan de deksel wel goed dichtgedaan word omdat Jessy hem anders open krijgt. Maar ook daar heb ik nooit schimmel in gehad.

Kip droog ik ook niet i.v.m. allergie kalkoen heb ik wel gedroogd maar minimaal 13 uur.

Bertine, Junto, Romy

17 september 2013, 18:31 3 doggies

" In mijn droger ligt geelhaar, eerste keer. En derest ligt vol met lamsoortjes.
Voor morgen ook lamsoortjes en misschien wat pens. "


.KLAAR:

Geelhaar gedroogd > 30 uur 55 graden, daarna 5 uur 65 graden. Van 2 kilo is 1 kilo overgebleven.


Lamsoortjes gedroogd 18 uur 65 graden. van 5 kilo is ong. 1.5 kg overgebleven.

Kath

17 september 2013, 20:12 3 doggies

ziet er weer lekker uit Bertine!

geelhaar heb je even tijd voor nodig O-)35u, heb zoveel geduld niet geloof ik haha ;-)

Bertine, Junto, Romy

17 september 2013, 21:45 3 doggies

Ja geelhaar heeft lang geduurd, maar het scheelt dat je er neit bij hoeft te blijven zitten.
En de andere bladen kun je gewoon wisselen met spul dat klaar is eruit en vers erin.
Ik droog veel snachts. Slaap er lekker op door hoor.

Kath

18 september 2013, 07:50 3 doggies

ja da's waar gelukkig moet je er niet blijven bij staan ;-)

liesbeth en de bende ..

18 september 2013, 09:08 3 doggies

waar halen jullie de lamsoren..? de honden zijn er hier gek op !!

Hoelang moet ik die drogen ( in een droger van bomann,)

Bertine, Junto, Romy

18 september 2013, 12:01 3 doggies

Lamsoren heb ik dus 18 uur gedaan, maar das best lang denk ik.
Ze lijken zacht te blijven zolang ze warm zijn van het drogen. Uurtje of 12 zou ik wel aanhouden in de bohmann.

Saskia (gast)

17 oktober 2013, 17:53

Wat een geweldig topic dit! Ik heb ook sinds zondag een Bohmann voedsel droger en heb een vraagje. Ik kan van de visboer vishuiden krijgen. Kun je alle soorten vishuiden drogen? En hoe lang moet het drogen? Alvast bedankt!

Mellow

8 november 2013, 22:56

Poos geleden wat KVV gedroogd die Mellow écht níet wilde eten. Restje vis, ruim een halve kilo kwartel en ruim een halve kilo bosduif (alles van Degomeat). 
Eigenlijk vind ik ze, gedroogd, best lekker ruiken ;-) Sterker nog: zelfs mijn vriend vond het best oké ruiken (en dat zegt heel wat! ;-))

Ik maak altijd verschillende maten snoepjes, dan weer wat kleinere plukjes, dan weer grotere. 

Links vis, rechts bosduif (vis op een stukje bakpapier, omdat het heel los was, dit is uiteindelijk 1 groot viskoekje geworden ;-))


Nog een keer bosduif:


En nóg een keer bosduif:


Dit is kwartel:


En dit is ook kwartel:

Ina, Misty en Aysa

9 november 2013, 11:37

Zo vervelend..., ik krijg geen notificaties meer omdat ik te lang geleden gereageerd had...., zag opeens droogfoto's voorbij komen en hop..., daar is het topic :-D

Hier gaat vanmiddag de droger aan met paard, konijn en kalkoen..., ben dus wel even bezig dit weekend, maar dan kunnen ze voorlopig weer snaaien ;-)

Kath

9 november 2013, 11:48

ziet er lekker uit Cindy!

ik heb mijn gedroogd gemalen hertenvlees van vorige week opnieuw in de droger gestoken, ik zag enkele witte stipjes en ik twijfel of het gedroogd vet is of begin van schimmel
eerst de stipjes eraf gedaan en hoppa opnieuw voor 4u in de droger voor alle zekerheid

straks misschien nog paardenvlees halen om te drogen...

Truida, Kenzo & Rocky (RIP)

9 november 2013, 12:52

Ik ga vanavond aan de slag met paardenvlees.
Ben bijna door de kauwstaafjes heen en zal dus het vlees in repen moeten snijden.

He allemaal mijn stockli met 5 stalen trays is binnen ':-)
Long en konijnen oortjes besteld
Dus moet nodig alle pagina's hier weer eens herlezen ;-)
Ik moet de siliconen vellen nog bestellen maar ga morgen of zaterdag oefenen met appel
lama spiervlees en runderhart.

Hoe lang hoe en welke temperatuur raden jullie aan ?
Ik ga appel snijden met de kaasschaaf en probeer dunne plakjes te snijden als het vlees nog half bevroren is.
Of kunnen kleine blokjes vlees ook?

Mellow

14 november 2013, 20:58

Kleine blokjes kunnen ook hoor, maar niet té klein (want dan blijft er helemaal niks over haha ;-))

Ik hoop wel eens zo'n zakje met blokjes hart in de supermarkt, zijn wel fijne kleine snoepjes na het drogen.
Mellow vindt ze heerlijk, Fleurtje ook (en die moet echt NIKS weten van rauwe rommel ;-)). 
Ik neem ook wel eens wat mee voor mijn uitlaathondje Guus en de bijbehorende kat, als ik dan weer weg ga krijgen ze allebei een snoepje :-)

" Kleine blokjes kunnen ook hoor, maar niet té klein (want dan blijft er helemaal niks over haha ;-))

Ik hoop wel eens zo'n zakje met blokjes hart in de supermarkt, zijn wel fijne kleine snoepjes na het drogen.
Mellow vindt ze heerlijk, Fleurtje ook (en die moet echt NIKS weten van rauwe rommel ;-)). 
Ik neem ook wel eens wat mee voor mijn uitlaathondje Guus en de bijbehorende kat, als ik dan weer weg ga krijgen ze allebei een snoepje :-) "

ze hebben alleen verse hart blokjes in de supermarkt  hier en nog duur ook (1bij 2 cm bedoel je dat?)
Waar koop jij die?
en hoe groot, hoe lang, hoe heet? ;-)
.

Mellow

14 november 2013, 22:03

Die ik koop zijn ook best duur, maar ik zie mezelf niet een lams- of runderhart in blokjes snijden, dus dan kies ik even voor het gemak van voorgesneden ;-)
Liggen in de vriezer, merk weet ik zo even niet (zit volgens mij een oranje sticker op), volgens mij Smuldier.

Mijn droger heeft maar 1 temperatuur, geen idee welke.
En hoe lang... meestal een nacht, uurtje of 8, 9 ongeveer.

" Die ik koop zijn ook best duur, maar ik zie mezelf niet een lams- of runderhart in blokjes snijden, dus dan kies ik even voor het gemak van voorgesneden ;-)
Liggen in de vriezer, merk weet ik zo even niet (zit volgens mij een oranje sticker op), volgens mij Smuldier.

Mijn droger heeft maar 1 temperatuur, geen idee welke.
En hoe lang... meestal een nacht, uurtje of 8, 9 ongeveer. "

dank voor de tips..ik ga wel experimenteren.
hier bij ah of jumbo nooit zakken hart in de vriezer.
Ik koop runderhart goedkoper bij een dierenwinkel hier (in blokjes vers per 250 gram of bevroren per kilo aan een stuk)
herten en geitenhart bestel ik online
hart snijd makkelijk dus daar zie ik niet tegen op
.

Bertine, Junto, Romy

15 november 2013, 00:23

Ik snijd blokjes van kleiner dan 1x1x1 als dat lukt. Drogen minimaal 15 uur bij 50 graden.

Hoe hoger de temp hoe groter de kans dat de buitenkant gedroogd is en binnenin nog vers/nat/vochtig.

bevroren snijden is heel makkelijk. Ik zorg wel dat het nog in de koelkast verder kan ontdooien en evt de ergste kou van koelkast eraf voor het in de droger gaat, scheelt weer droogtijd dus geld.

Lien, Luca† en Wifi /wi:fi:/speciaal aangestelde fokker

15 november 2013, 07:50

Al mijn droogspul uit de diepvries is hier op O-) wifi heeft wel nog lamshart, runderhart en gedroogde zalmsnippers.

volgende keer bestel ik hert en haas... zo blijf ik toch nog wat in het seizoen lol

Naomi1971 & Tessa

15 november 2013, 09:42

Mijn bomann droger heeft het begeven oftewel hij wordt zo heet dat de kipfilet er gebakken en krokant uit komt. Nu op zoek naar een andere. Is best nog lastig vind ik. Wil wel graag een stockli maar vind die toch wel erg prijzig. De espressions is iets goedkoper maar weet niet wat de ervaringen daarmee zijn? Heeft iemand hier een espressions? En hoe bevalt die?

" Mijn bomann droger heeft het begeven oftewel hij wordt zo heet dat de kipfilet er gebakken en krokant uit komt. Nu op zoek naar een andere. Is best nog lastig vind ik. Wil wel graag een stockli maar vind die toch wel erg prijzig. De espressions is iets goedkoper maar weet niet wat de ervaringen daarmee zijn? Heeft iemand hier een espressions? En hoe bevalt die? "


.Ik heb stockli op marktplaats gekocht...was 2x gebruikt.
Er zijn best mensen die hem als bevlieging kopen en weer van de hand doen.

Bertine, Junto, Romy

15 november 2013, 09:55

" Mijn bomann droger heeft het begeven oftewel hij wordt zo heet dat de kipfilet er gebakken en krokant uit komt. Nu op zoek naar een andere. Is best nog lastig vind ik. Wil wel graag een stockli maar vind die toch wel erg prijzig. De espressions is iets goedkoper maar weet niet wat de ervaringen daarmee zijn? Heeft iemand hier een espressions? En hoe bevalt die? "


Dit lijkt toch precies de bomann. Maar dan aangekleed met een temp regelaar. Hoe lang heb je je bomann gehad en gebruikt? Ik zou persoonlijk niet voor deze expressions kiezen omdat hij me teveel lijkt op de bomann en ik dus vermoed dat het dezelfde gebreken zal gaan vertonen.

Naomi1971 & Tessa

15 november 2013, 09:57

Dat is ook een beetje mijn idee bij de espressions bertine.
Denk dat ik de bomann een half jaartje (best intensief) gebruikt heb.  Ben de bon kwijt dus garantie kan ik op mijn buik schrijven.
En de rommelsbacher? Is dat wat?

Kit en Sky

15 november 2013, 10:12

" Mijn bomann droger heeft het begeven oftewel hij wordt zo heet dat de kipfilet er gebakken en krokant uit komt. Nu op zoek naar een andere. Is best nog lastig vind ik. Wil wel graag een stockli maar vind die toch wel erg prijzig. De espressions is iets goedkoper maar weet niet wat de ervaringen daarmee zijn? Heeft iemand hier een espressions? En hoe bevalt die? "


Ik heb een espressions gebruik hem nu denk een maand of 2 3 en mij bevalt hij prima hij staat hier om het weekend het hele weekend te draaien. Hij heeft 3 standen maar ik droog altijd op de laagste stand alles komt er mooi droog uit.
Heb er kip, hart, zalm, zalmhuiden, pens, lever, appel en banaan ingedroogd.

Dit onderwerp staat op slot

Je kunt niet meer reageren op deze vraag.

Lees ook

^