
Kennissen van mij willen mogelijk een nieuw thuis zoeken voor hun hond.
Het gaat om een goed opgevoede hond van 5 jaar. Hij logeert hier af en toe en onze honden daar en dat gaat prima. Het is een erg leuke vrolijke hond, als ik zelf 1 hond had, zou ik hem er zeker bij nemen als het ter sprake zou komen.
Nu hebben we al 2 honden. Onze kinderen vinden het niet eerlijk tegenover deze 2 als we er eentje bij zouden nemen. Ze zijn bang dat ze dan te weinig aandacht krijgen. Onze jongste hond (2jar) is erg op mij gericht, de andere hond vindt alle aandacht fijn, van wie dan ook.
Ook vraag ik me af waar we praktisch gezien aan moeten denken. Ik kan niet met 3 honden aangelijnd lopen, zodra ze bijv een kat zien kan ik ze niet alle 3 houden. Is daar een oplossing voor?
Hoe doe je dat met overnemen, moet je voor de hond betalen, laat je hem eerst door een da nakijken? Geen idee, mss zie ik wel van alles over het hoofd.
Verder zou ik evt wel een proefperiode willen. Onze zoon heeft astma en mss is 3 honden dan wel net te veel. Een weekend is prima te doen, maar voor altijd is natuurlijk de vraag.
Graag jullie tips en adviezen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "oudere hond overnemen (de 3e in huis)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Hoi, ik heb er sinds enige tijd ook een derde bij. Dit zijn wat van mijn bevindingen:
- Uitlaten ed. is echt een heel stuk ingewikkelder. De riemen gaan sneller door de war, je raakt zelf sneller verward en als ze allemaal loslopen kom je al echt ogen en oren te kort.
Ik los het nu zo op dat er altijd 1 of 2 loslopen; anders vind ik het echt nauwelijks te doen. Het kàn wel (zeker met aangepaste riemen voor 2 honden), maar prettig is dat voor geen enkele partij.
- 2 honden heb ik nooit ervaren als een roedel met bijbehorende hirarchie ed. Met drie honden is dat compleet anders; dan gaan echt de onderlinge (roedel-)verhoudingen (op een complexere manier) meespelen.
- Niet overal zijn 3 honden welkom (denk aan vakantiebestemmingen e/o oppas!).
- Commentaar... nooit kreeg ik commentaar op het feit dat ik 1 of 2 honden had, maar ik merk dat 3 honden als veel minder normaal beschouwd wordt en ik er dus ook kritiek op kreeg.
"Waar je zin in hebt.." / "Waar is dat nou goed voor" / "Waar begin je aan" / "Verzamel je honden ofzo?" /etc.
Mijn honden geven geen overlast, dus verder gaan de kritieken niet.
- Je kosten gaan natuurlijk met 1/3e omhoog, maar tevens nemen alle risico's met 1/3e toe; ook het risico op ziekte en andere dierenartskosten..
3 doggies 
Wij hebben er een paar maanden drie gehad, en hoe verdrietig ik ook was over het overlijden van onze oudste, vraag ik mij soms wel eens af hoe ik in hemelsnaam gedacht heb drie volwassen husky's in mijn eentje uit te kunnen laten... Praktische oplossingen kunnen zijn een heupgordel zodat je geen drie lijnen in je handen hoeft te hóuden, en bv iets van antitrek tuigen gebruiken zoals een Ulead zodat ze niet hun volle kracht in de strijd gooien als ze iets zien zoals een kat oid.( heel herkenbaar overigens..).
Mijn vraag is trouwens wel, waarom zou je de hond over willen nemen? Omdat je bang bent dat ze anders teen goed thuis vindt? Of vind je het gewoon echt een geweldige hond? Want dat maakt wel veel uit voor je eigen tolerantie voor ongemakken..
Mireille
3 doggies 
Wij stonden een tijdje geleden voor hetzelfde.
Djens zocht een ander mandje begreep ik via de fokker. Alle voor,- en nadelen op een gezet en toch voor haar gekozen.
- Mijn grootste issue was; doe ik het omdat ik het wil en leuk vind of omdat ik haar zielig vind?
Natuurlijk ben ik erovr na gaan denken omdat ik het zo zielig vond. We hebben onszelf dan ook een paar weken de tijd gegeven om goed na te denken. En naarmate ik er meer over nadacht, bleek dat ik daar ook echt wel zin in had!
- ruimte: Wij wonen niet heel groot, hoe ga je daar drie honden in huisvesten? De honden zijn te groot om allemaal met eigen plek in de woonkamer te staan, dus wij hebben de bijkeuken omgebouwd tot doggieroom.
- uitlaten: Met de nodige training lukt het nu goed om de twee doggen samen uit te laten (ieders op eigen vaste plaats naast me, dit wordt altijd toegepast, ook als ze alleen mee gaan), de mechelaar vind het allemaal nogal gauw erg spannend en wordt dan onvoorspelbaar, dus daar wacht ik nog even mee. Wel heb ik inmiddels een heupgordel met 3 ringen.
- Auto: ik rij elke dag met de auto naar het bos. En ik heb een.......citroen c1. een dog op e achterbank was krap, maar paste exact, twee doggen achterin ging gewoonweg niet. Nu heb ik de leuning eruit gehaald. Beide in hun tuigje, kont richting achterklep, koppie achter de voorstoelen, Mechelaar voorin op de bijrijdersstoel en rijden maar!
Heupgordel is dan echt ideaal. Ik heb m'n handen vrij om een hond alvast in zn tuig in de auto te zetten, terwijl de rest naast de auto wacht aan de heupgordel.
- Kosten, ja je bent meer geld kwijt aan eten, DA en andere onderhoud.. (jaja, ook de prullaria!
- Vakantie: op vakantie gingen we al nooit, dus dat maakt geen verschil. Gaan we wel op vakantie, dan gaan de honden mee. Ik begreep dat dat goed zoeken zou worden naar een geschikte accomodatie waar drie honden welkom zijn.
- Aandacht: de twee doggen gaan om de dag samen mee naar het bos, de mechelaar wandel ik die dag alleen, samen spelletjes doen, wat speuren etc..
De dag ertussen gaan de doggen dan gescheiden van elkaar mee op wandeling en zo hebben ze alle drie en plezier met elkaar en ook de tijd om alleen met de baas op pad te gaan.
- Trainen: De honden worden hier zowel apart als samen getraind. Je schrijft dat de hond goed is opgevoed maar 'goed' is relatief. Is jouw 'Goed opgevoed' hetzelfde als het 'goed opgevoed' van hen?
Ik merkte nl. zelf dat mijn eisen blijkbaar toch hoger zijn dan van sommige anderen.
Ons Djens is via de fokker herplaatst en daar door een DA volledig nagekeken.
Kosten verschilt denk ik: ik hoor weleens dat mensen een bedrag betalen voor een herplaatser en soms hoor ik dat mensen de hond gratis meekrijgen (vooral tussen goede bekenden van elkaar)
Veel succes en wijsheid gewenst met je besluit. Ga niet over een nacht ijs, zet alle voor,- en nadelen naast elkaar. Succes!

Dank je wel voor jullie reacties.
- De reden dat wij haar wel een plekje willen geven is omdat het een geweldig leuke, vrolijke hond is. Ze heeft hier een paar keer gelogeerd en het ging prima met onze 2 andere honden. En ja, ik zou het ook zielig vinden als ze nergens anders terecht kan, hoewel ik me dat niet kan voorstellen, het is een gemakkelijke, lieve hond. Het is een hond die graag met andere honden samen is.
- Wandelen: Hier hoeven de honden nauwelijks aan de riem te wonen, ik woon aan een pad waar nagenoeg geen verkeer komt.
Inmiddels heb ik een koppelstuk gekocht, waarmee ik 2 honden aan 1 riem kan koppelen.
Ook heb ik een heupgordel gekocht, waaraan ik de 3e hond kan aanlijnen. Zo raken de riemen niet zo snel door elkaar denk ik, ik gebruik korte riemen. In principe kan de herplaatser ook los in het bos. We krijgen haar volgende week, in de kerstvakantie zijn we allemaal thuis en gaan we eens kijken hoe het gaat in het bos. Tevens hebben we dan 2 weken om met z'n allen aan elkaar te wennen.
Het zijn 3 niet zulke grote honden, 2 schapendoezen en 1 asielmix in dezelfde grote, alle 3 rond de 17 kg, dat gaat allemaal nog wel aan de riem.
Wat is trouwens een U-lead? Dat zoek ik wel even op.
- Ik train meestal apart met de honden. De herplaatser is bij haar huidige baas weinig in huis, toen ze hier was zijn er geen dingen gebeurd die ik niet wil hebben, ik heb niet zulke hoge eisen, dat scheelt mss. Niet schooien, niet in de slaapkamer, niet op de bank, ze kennen het commando 'uit de keuken', op de plaats blijven, dat zijn eigenlijk de meeste eisen in huis voor in huis. Ik zou niet meer weten, suggesties zijn welkom
- Tijdens onze vakantie en evt als we een dagje weg willen kunnen de 3 honden naar de oude baas vd herplaatser. Onze honden hebben daar vaker gelogeerd. Zij hebben een heel kleinschalige opvang. Voor de opvang voor de herplaatser hoef ik dan niets te betalen. Natuurlijk wel voor onze eigen honden, dat was al zo.
- We betalen niets voor haar, we hoefden daarover niet te 'onderhandelen', de huidige eigenaar is erg blij dat ze bij ons terecht kan. Volgens de rasvereniging is het trouwens not done om te betalen voor een oudere hond (meen ouder dan 4). Hoe jonger de hond die herplaatst wordt, hoe meer men er voor moet betalen.
- Ruimte: wij hebben een ruime woonkamer, er staan nu 2 manden, er kan er zelfs nog eentje bij. We kijken wel even hoe dat gaat, ze is nu niet gewend in een mand te liggen. 's nachts kunnen ze met z'n 3en in de bijkeuken.
We hebben een tuin van een kleine hectare, als ik buiten ben, zijn de honden ook buiten, dus dat is al lekker.
- Auto: ik heb een kleine auto, er kunnen er 2 in de kofferbak (zonder hoedenplank natuurlijk
) en er kan er 1 voorin.
- Extra kosten: aan voer ben ik voor 2 honden 50euro per maand kwijt, dat wordt dus 75euro. Dierenarts? Ze is nog nooit ziek geweest, hopelijk blijft dat zo.
Wij hebben er met z'n 4en lang over nagedacht en dus besloten om er voor te gaan. Wel hebben we een proefperiode van een aantal weken afgesproken. Gaat het niet dan kun je het zien als een opvang tijdens de vakantie. Gaat het goed dan wordt ze op onze naam over geschreven.
Maar vooralsnog hebben we er hartstikke veel zin in!!
3 doggies 
Ik heb 2 grote goldens en had tijdelijk een keeshond er bij. Die kees was slecht opgevoed aan de lijn, uitvallen etc. Miste ook een stuk socialisatie. Dat heb ik er snel uit gekregen. Heb nooit veel problemen ondervonden om met 3 honden te lopen. Qua voerkosten valt zo'n klein hondje erg mee. Mijn honden vonden het prachtig en kregen zeker geen aandacht tekort. Zou het zo weer doen als door omstandigheden dit hondje weer terug moet.
3 doggies 
Wat leuk dat jullie besloten hebben haar een kans te geven! Wij hebben ook 3 honden en met uitlaten is dat inderdaad lastig, onze husky is jong en trekt nogal veel, de andere 2 trekken nauwelijks tot niet dus die laten we samen uit, de husky meestal apart omdat we die ook nog dingen aan het leren zijn aan de riem. Of me vriend en ik gaan samen dan kunnen ze alle 3 tegelijk, zodra onze husky wat rustiger is en wat "fijner" meeloopt kan ik ze alle 3 tegelijk uitlaten. (Me vriend doet ze wel alle 3 tegelijk maar het is wel een gedoe nog). Qua kosten tja, je moet het ervoor over hebben ik vind het ze meer dan waard en als je het kunt betalen zou ik zeggen ga ervoor.
Hou je ons op de hoogte hoe het gaat? '

vind het geweldig dat je er over nadenkt, maar drie honden is veel , en nog kinderen die erg klein zijn.
kijk naar de kosten, hondenbelasting, hondeneten, dokters kosten, drie honden kosten weer meer dan twee. en ook het eventueel eens onderbrengen.
en ja met drie tegelijk wandelen vormt altijd een risico, ze zijn dan een roedel, kan je ze houden ? of heb je alle tijd om apart te gaan wandelen, allemaal zaken waar je aan moet denken, een weekend logeren is toch iets anders dan voor altijd.
heb je toch je keuze gemaakt ? het is een bekende hond, daar zullen ze waarschijnlijk geen geld voor hoeven , en een dierenarts ? je kent de hond immers, dat zou ook niet nodig moeten zijn. denk er goed over na, zodat de hond geen schuivertje wordt. dan hier en dan daar.

Monique, ben wat te snel geweest,
lees dat jullie er voor willen gaan, heel veel plezier met de nieuwe huisgenoot dan.

Goedemorgen Willemijn, we hebben er goed over nagedacht en we gaan er dus voor. Maar we hebben geen jonge kinderen meer hoor, onze jongens zijn 16 en 19
3 doggies 
Ik vind het geweldig dat je het doet.....
Ik hoop dat de proefperiode goed zal verlopen, maar als ik alles
zo van je lees verwacht ik geen problemen.....'
succes..!!!

Hoi Esther,
Niks geweldigs aan hoor. Het is zo'n leuke enthousiaste hond, zou het bij ons niet gaan, dan is er echt wel iemand anders die een mooi mandje voor haar heeft. Het is alleen jammer dat ze niet alleen kan zijn, dat maakt het lastiger, daar zou je op moeten trainen. Bij ons is dat niet zo belangrijk, ze is altijd samen met 1 of 2 honden...

Alvast een kleine update. De dame is sinds vrijdag hier en tot nu toe gaat het prima.
Ze heeft al een droge worst van tafel gegapt (maar die hebben we gered
) en een zak aan stukken gescheurd waar brood in had gezeten, maar dat is alles
Met de 3 honden onderling gaat het prima. Er is nog geen onvertogen grommetje gevallen.
Wandelen ging ook goed. Ze trekt wel enorm aan de riem, daar ga ik vanmiddag mee oefenen, hopelijk is dat snel opgelost.
Later meer!

Ik heb al heel lang geen foto's meer bij berichten geplaatst, weet even niet meer hoe dat moet. Maar bij mijn profiel staat wel een foto. Het is de donkergrijze schapendoes
Hallo iedereen,
Heeft er iemand van jullie ervaring met volgend onderwerp?:
Ik woon nog thuis bij mijn moeder, wij hebben daar samen een border collie. Nu zouden mijn vriend en ik willen gaan samenwonen. In het weekend waren wij altijd bij mij thuis, zodat wij voor de hond konden zorgen want dan was mijn moeder bij haar vriend.
In de week is ze wel thuis maar het is onmogelijk om de hond mee te nemen naar haar vriend aangezien hij katten heeft en ze regelmatig naar de stacaravan gaan die ze samen hebben gekocht. Daar is het immers veel te klein voor zo een actieve hond. (Ze is nu 4 jaar).
Wij zouden ze meegenomen hebben naar onze nieuwe woonst maar aangezien de woningen zo duur zijn hebben we geopteerd om voor een appartement te gaan, met een klein tuintje. Maar veel te klein om de border mee te nemen.
Mijn schoonouders hadden ons voorgesteld om de hond over te nemen. Maar heeft hier iemand ervaring mee? Mijn hond gaat ons immers nog zien en gaat zij dat kunnen plaatsen, al die veranderingen en opeens een nieuw baasje en dan komt het oude baasje ook opeens terug..? En die gaat dan weer weg zonder haar terug mee te nemen..?
Ik wil dat zij haar goed voelt daar anders ga ik dat ook niet kunnen :(..
Maar hoe ga je hier het beste met om? Hoe laat je die hond het beste wennen aan de nieuwe omgeving, etc?
Alvast bedankt, ik hoop dat iemand mij goede raad kan geven!
Mvg,
Ellen

Ellen, ik raad je aan om even een apart topic te openen, dan gaat het de mensen meer opvallen en kunnen ze je goede raad geven !
Dag Marie-Rose
Dank u voor de tip, had hier niet bij stil gestaan
.
Groetjes
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "oudere hond overnemen (de 3e in huis)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?