Precies!
Uiteindelijk zijn honden jagers, carnivoren. Agressie zit er gewoon in. Dat hoort ook. Jacht is een toegepaste vorm van agressie, net als waken. Net als vechten.
Het gaat erom of je die agressie in de hand kan houden. Of je een hond onder appel hebt. En als je weet dat je hond in bepaalde situatie dus niet de controleren is, of dat nu naar een andere hond toe is, of naar een egel of wat mij betreft naar kussens toe, moet je als baas daar je verantwoordelijkheid in nemen.
En zolang je als baas inderdaad je vernatwoordelijkheid neemt maakt het niet uit of je een Chi of een Deense dog aan de lijn hebt. Want vanaf dat moment gaat het alleen maar of jou hond bij jou past en hoeveel plezier je aan elkaar beleeft. Niets meer, niets minder.


















