Vieze tanden, hoe het beste te verzorgen?

11 reacties

Eva

8 oktober 2012, 12:24

Raaf heeft een beetje last van tandplak. Hoe en waarmee kan ik dit het beste schoonmaken?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vieze tanden, hoe het beste te verzorgen?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Sem en yinz

8 oktober 2012, 12:51 3 doggies

Hij eet zeker brok?
Door brokken is de kans op tandplak veel groter.
Misschien kan je hem overzetten op kvv.
Zo en zo een kluif is heel goed. En een grote touw waar die op kan sabbelen is ook goed dat rijnigt de tanden.
Dierenartsen maken her gebit van de hond ook schoon.

Vito & Beba

8 oktober 2012, 12:54 3 doggies

een goed bot,farmfood of een echt vleesbot. Zelf poetsen misschien een optie?

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

8 oktober 2012, 13:50 3 doggies




cdVet, tandverzorging voor tandplak en tandsteen.

super produkt, waar door je de tanden mooi verzorgt krijgt en schoon, ook voor slechte adem, lees de gebruiksaanwijzing maar eens door van dit produkt.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

8 oktober 2012, 13:52 3 doggies

cdVet Tandverzorging 75 ml



Tandpasta en -verzorgingsmiddel in een product.
-reinigt en verzorgt de tanden
-beschermt tegen tandplak en aanslag
-verwijdert slechte adem
-beschermt de natuurlijke mondflora.

cdVet Tandverzorging reinigt en verzorgt de tanden en het tandvlees en werkt bij regelmatig gebruik tegen tandsteen. Slechte adem wordt hiermee ook tegen gegaan.

Samenstelling: Helianthus annuus seed Oil (zonnebloempitolie), Calcium carbonat, Melaleuca alternifolia Oil (tea tree-olie), Thymus vulgaris Oil (tijmolie), Foeniculum vulgare Oil (fenegriekolie).

Toepassingsadvies: 2 keer per week regelmatig op de tanden en het tandvlees opbrengen.

Synthetische toevoegingsmiddelen per liter: GEEN

Tip: Voor het opbrengen is een stukje verband of een microvezeldoek het meest geschikt. Tip van de expert: Gebrekige tand- en mondverzorging (met niet geschikte producten) hebben vaak tandvleesontstekingen en rotprocessen in de bek ten gevolge. CdVet tandverzorging bevat natuurlijke, verzorgende bestanddelen, welke een optimale mondhygiëne positief beïnvloeden. Bij regelmatig gebruik worden de tanden op een zachte manier gereinigt en tegen tandsteen beschermt. Door cdVet tandverzorging wordt slechte adem gereduceerd. Voor gebruik omroeren.

Koel en droog bewaren! Niet giftig voor mens en dier!



gebruik het zelf ook voor Bamse, beoordeling ? goed.




s@nt@

8 oktober 2012, 14:05 3 doggies

Ik gebruik enkele keren per week een hondentandpasta met een stukje wondgaas.
Even rustig over de tanden en kiezen wrijven, je ziet de plak op het gaasje zitten.

En vers en/of een graanvrije brok.

Eva schreef het onderwerp

8 oktober 2012, 18:04

Bedankt voor jullie antwoorden.

Raaf krijgt volledig vers vlees ala barf. Af en toe een kvv, maar hier hoofdzakelijk alleen maar hele botten, prooidieren, stukken spiervlees, hele lappen pens, zalmlijven etc. Elke dag weer eet hij dat met veel plezier en er blijft niks over. Daarom ben ik ook zo verbaasd dat hij toch last heeft van tandplak.

Als beloningsvoertjes gebruik ik gedroogd vlees waar ik steeds stukjes vanaf scheur en brokjes. Dit is dan ook het enige moment dat hij brokjes krijgt, maar van die paar brokjes op een dag kan toch niet direct tandplak ontstaan?

Een slechte adem heeft hij niet, gelukkig. Ook zien zijn tanden en het tandvlees er gezond uit. Op de tandplak na.

Met hondentraining heb ik wel eens tandenpoetsen geoefend met en tandenborstel. Ik mag aan zijn bek komen en kan er in kijken zonder problemen.

Willemijn, bedankt voor jouw advies. Kan ik hiermee ophouden wanneer de tandplak verdwenen is of moet dit zijn hele leven gedaan worden. Werkt alleen een microvezeldoekje met afgekoeld gekookt water ook al niet zeer reinigend?

Toch elke keer als ik tandplak zie aan de slag ermee? Of elke week preventief?

Doggy

8 oktober 2012, 18:18 3 doggies

Zelf poets ik op aanraden van de DA de tanden van de hond. Maar de slechte adem gaat er niet mee weg. Ik ga het advies van Willemijn ook opvolgen en cdVet proberen.

Ilja

gewijzigd 8 oktober 2012, 20:01 3 doggies

Hoi Eva,

Als je een beetje handig bent bestel je even een scalertje op internet   en haal je het tandsteen /of de tandplaque even zelf weg.. 
Zie filmpje van Sterre..


http://youtu.be/sF93ouaNdRAhttp://

Een niet frisse adem kan ook uit de hond zijn/haar keel komen..
Hoop dat jr er wat aan hebt..

Eva schreef het onderwerp

8 oktober 2012, 20:27

Ilja, je antwoorden zijn altijd enorm helpvol. Net als die van Willemijn. ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=sF93ouaNdRA&feature=youtu.be
Je link bevat een dubbel adres waardoor hij het niet doet.

Ik ga naast het middel van Willemijn ook zo'n scaler aanschaffen. Al is het maar om te wennen. Dit is altijd goed om mee te oefenen.

Iedereen: bedankt voor de reacties.

Wilma en Dobby (RIP)

9 oktober 2012, 07:03 3 doggies

Sommige honden hebben gewoon aanleg voor tandplak. Mijn vorige hond kreeg blikvoer en had op zijn 14e nog een stralend gebit. Bij Dobby moet ik echt regelmatig iets te kluiven aanbieden, anders zie je de randjes zo zitten.

Eva schreef het onderwerp

9 oktober 2012, 09:52

@ Wilma

Wel grappig hoe dat werkt. Het verbaast me alleen dat Raaf tandplak heeft ondanks dat hij elke dag moet kluiven op zijn eten. Vandaag krijgt hij zalmlijf met kop. Daar werkt hij echt op en toch heeft hij last van tandplak. Dat is best hardnekkig.

Maar met jullie hulp kom ik alweer verder. Ik ga het proberen met een vezeldoekje in de aanslag, de CDVet van Willemijn en het krabbertje dat Ilja aanraadt.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vieze tanden, hoe het beste te verzorgen?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^