wanneer blaffen corrigeren?

9 reacties

Suus & baasje

30 september 2012, 14:51

Ik heb een vraagje!

Mijn vorige topic viel niet bij iedereen goed.. Sinds alle adviezen die ik gekregen heb van jullie, is de band tussen mij en Binky beter geworden.
Lieve pup blijft het! :-) Ben blij dat honden van dag tot dag leven.

Maar nu de vraag!
Binky blaft tijdens het spelen. Is oké? Ik zie het als enthousiasme en opwinding, dus dat wordt niet gecorrigeerd.
Maar; 's ochtends vroeg en 's avonds als het donker is en ik hem uitlaat,blaft hij tegen de bomen, egen plastic zakken die langs de weg staan en hij blaft tegen het geluid van de zaag, het niesgeluid van de buurman en het terugblaffen als er een hond blaft.

Moet ik corrigeren en waarom? En bij welke? Want ik lees in een ander topic dat je blaffen niet moeten corrigeren..

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "wanneer blaffen corrigeren?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Dobber †

30 september 2012, 14:56 3 doggies

Blaffen van opwinding zou ik negeren en niet corrigeren of zo. Blaffen naar bomen etc. is wat lastiger. Wat is zijn houding op dat moment? Als hij echt ineengedoken etc blaft zou ik het niet corrigeren maar gewoon rustig doorlopen. Ook niet gaan praten ('stil maar, niks aan de hand' e.d.) maar gewoon rustig doorlopen. Jouw houding laat dan al zien dat er niks aan de hand is. Is zijn houding echt met het haar overeind, staart als een vlaggestok omhoog, oren naar voren e.d. dan zou ik ook gewoon doorlopen maar als het dan te gek word kun je verbaal corrigeren met een 'nee Binky'. Al kun je het beste een correctie pas gebruiken als het echt nodig is. 
De enige vorm van blaffen die ik hier echt verbaal corrigeer is als ze om aandacht blaft (maar dat raad ik ook niet iedereen aan omdat niet elke hond daarop reageert (maw het niet als correctie ziet) maar Dobber wel).

Suus & baasje schreef het onderwerp

30 september 2012, 15:02

Als hij blaft, staan de haren idd overeind en z'n oren naar voren.
Dus negeren is in dit geval het beste!

Dobber †

30 september 2012, 15:06

Dan komt het op mij in eerste instantie niet over als angst. In dat geval zou ik het negeren of corrigeren, heb je het tot nog toe altijd genegeerd? Dan kun je nu proberen het te corrigeren (immers, het negeren heeft niet gewerkt). Misschien reageert hij daar beter op (dat was hier wel het geval).

Suus & baasje schreef het onderwerp

30 september 2012, 15:10

Nee, ik heb het tot nog toe gecorrigeerd, maar daar heeft het dus niet mee gewerkt. Maar 't is nogal stom als ie zo blaft om 06:45 :p

Mimi

30 september 2012, 18:38

Haren overeind is meestal spanning Ga je spanning corrigeren dan wordt het gedrag erger. Ik corrigeer overigens nooit als een hond blaft maar ga hem helpen. Ik zou hem even zachtjes gaan roepen en dan weg lopen. Isha heeft volgens mij bij de volwassen hond een heel goed stuk over blafgedrag bij honden staan. Zal even voor je zoeken.

Mimi

30 september 2012, 18:39 3 doggies

Het staat bij volwassen honden bij 30 september, "moet je blaffen corrigeren" heet de titel.

Bertine, Junto, Romy

gewijzigd 30 september 2012, 18:50 3 doggies

" Als hij blaft, staan de haren idd overeind en z'n oren naar voren.
Dus negeren is in dit geval het beste! "

De stand van zijn staart is in dit geval belangrijk. Staart hoger dan normaal? Of juist lager?

Borstelen en oren naar voren met staart hoger dan normaal is 'agressie'.  
Borstelen en oren naar voor maar staart lager dan normaal is angst. 

Ga je corrigeren met stem of riem wordt gedrag alleen maar erger, want je geeft hem een nare ervaring op iets wat tie toch al eng vindt. Ik zou afleiden 'Binky kijk eens' en al bij aandacht voor jou heel goed belonen met stem en doorlopen.

janneke

30 september 2012, 19:04

ik zou idd ook proberen af te leiden en door te lopen, best lastig maar wsl is dat beste nu
veel succes met je pupje

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "wanneer blaffen corrigeren?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^