" KLinkt meer als even de opgebouwde spanning af laten glijden,hoe meer jij er tegenin gaat hoe meer zij terug zal reageren,want het vorige spanningsstukje was er nog niet uit.
Ze doet het niet om haar zin te krijgen,uiteraard zal ze heel graag die ene kant op lopen waar dat lekkere luchtje is,gaat dat niet door dan ontstaat er spanning,is niet negatief,maar dat moet zich ook uiten.Dat doen honden dan vaak door in de riem te gaan hangen/knagen.
Ik zou even stoppen met lopen,en je lichaam totaal slap houden en het happen tótaal negeren,tot ze zelf weer tot rust komt en dat gebeurd echt hoor,maar wacht een paar seconden.Niks zeggen,niet kijken,gewoon even wachten zonder er aandacht aan te schenken.
De andere kant die ik vaak gebruik,gewoon omdat ik mijn hond goed ken en zij al ouder is....Mila kan ook even haar leiband pakken als ze toch een bekende hond heeft gezien,maar ze was aan de lijn..dus of we lopen door(en is ze teleurgesteld of zo) of ze gaat even 'buurten'bij haar vriendje maar is daarna dan ook wat overprikkeld(al)omdat we weer doorlopen en zij nu langer of uberhaupt heeft kunnen spelen met die andere hond.
Ik ga dan hurken en babbelen tegen haar,een beetje begrip tonen voor haar gevoel,klinkt wazig,maar ik zeg dan gewoon tegen haar; 'Oh meis ben je nu een beetje overprikkeld??Kon je nu niet spelen??'Gewoon met een blije maar ook kalme stem,schrijf nog wat over haar borst.Dan zeg ik weer: 'ga je weer mee?

' en kan ze weer gewoon doorlopen.
Even die drukte in haar hoofd laten bekoelen.
Laat je haar wel voldoende snuffelen,of moet ze alleen maar standaard heel strak naast met jou mee lopen?
"