
Hallo allemaal!
Onze Parson van 9 jaar en half heeft de laatste tijd meer en meer last van spierpijn.
Ik heb zijn beweging aan zijn leeftijd aangepast,
balletjes gooien/frisbee: 5 minuten paar keer per dag
frisbee niet meer vangen door springen
zwemmen als het warm weer is doet hij nog wel maar ik doe heel erg mijn best om hem uit het water te houden als het koud is en als hij er toch in springt moet hij even onder de warme douche en dan lekker afdrogen.
Ondanks mijn aanpassingen merk ik dat hij de laatste tijd veel last heeft met trappen lopen en op de zetel te springen (honden mogen hier op de zetel liggen, lekker gezellig).
Ik ben er ook vrij zeker van dat het zijn spieren zijn en niet z'n gewrichten want hij gaat nog steeds op z'n buik liggen met z'n achterpoten achter zich uitgestrekt.
Hij mankt niet en weigert ook niet om te spelen.
Wel "vraagt" hij de laatste tijd meer en meer om hulp bij trappen en om op de zetel te geraken.
(Hij probeert eerst en dan kijkt hij naar mij en dan weer naar waar hij naartoe wil, hij gromt ook niet als ik hem oppak, en dat deed hij vroeger wel, hij is niet zo'n pakbeest)
We merken dat hij echt oud aan het worden is en ik zou graag iets doen om zijn ongemakken een beetje te verlichten.
Heeft iemand misschien wat tips?
Alvast bedankt voor het meedenken!
Charlotte
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Oudere hond met spierpijn, hoe verlichten?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies wat vervelend !hydrotherapie misschien ? Zwemmen in warm water....groet

Ik zou een opstapje voor de zetel zetten om zo zijn spieren niet extra te belasten. hij zal je dankbaar zijn.
Ik zou kruiden toevoegen aan zijn eten. vb. brandnetel.

)

3 doggies 
Ach ja maar eerlijk gezegd denk ik toch aan de gewrichten mijn jack russel had dat ook maar wel met uitgestrekte pootjes liggen op de buik. Ik ben haar iedere dag glucisomine gaan geven en dat heeft haar ook echt geholpen. Ik haalde ze nadat ik uiteraard eerst bij de DA was geweest bij de action en koste bijna niets.Je hebt ze ook in bruisvorm en kan je ze oplossen in de waterbak.
Succes er mee
Tineke

3 doggies 
3 doggies 
Hoi,
Ik heb gelatinaat poeder gegeven aan onze oudste honden, ruikt naar vanille,kun je over het eten strooien. Hier zit ook glucosamine in.
Mireille

3 doggies 
Misschien kun je eens kijken bij producten van de Groene Os of de Silverlinde.![]()
Ik weet dat ze bij de Groene Os natuurlijke middelen hebben, zonder chemie, ook voor
spieren, gewrichten, pezen ed.
Er zit misschien iets bij dat je zou kunnen geven.
Ik ken te veel honden die alleen Metacam kregen tegen de pijn en zo jarenlang verder moesten.
Het onderdrukt de pijn, maar doet niets aan de oorzaak en vaak krijgen honden na jarenlange
inname problemen met de nieren en de lever.


er zijn zeker dingen die je kan voorkomen, lekker gewoon laten wandelen, los of aan de riem, laat tie zelf bepalen wat het gangentje is.
je hondje behoort al tot de senioren, houdt daar rekening mee, je schrijft dat tie wat stram wordt, nou niet meer achter een bal aan laten rennen, je hondje die gaat, ook geen frisbee meer gaan gooien, je hond gaat er achter aan, hij spant zich in om zo snel mogelijk dat op te gaan halen, laat het er bij .
zwemmen, als de zwempartij voor bij is, hoef je hem echt niet met warm water afdoucen, zorg dat je hem goed afdroogt, en op een droge koele plaats op laat drogen.
annelies van dru, heeft een goed middel tegen stramheid van je hond, ze heeft pullies, kijk even bij baasjes, stuur haar een pbtje, ze helpt je graag.

Over Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint
heb het even voor je opgezocht...Dru was ook al ouder, en ging ook stram lopen, ze heeft een goed middel op natuurbasis gegeven, en dat hielp goed.
3 doggies 
Naar je drogist gaan en daar een flesje echte Levertraan ophalen en iedere dag kleine hondje 1theelepel over de voer geven.
levertraan werkt onstekingsremmer.
na1weekje ebruik moet je het al kunnen merken,gaven het ook aan onze 12 jarige rottweiler en dat was echt toppie

Is het spierpijn of gewrichtspijn? Daar zit een enorm verschil tussen. Trap lopen mogen mijn honden niet omdat ik het erg slecht vind voor de gewrichten. Via medpets.nl zijn diverse producten te vinden die je hond kunnen helpen om weer gemakkelijker te bewegen. Zelf gebruik ik de Puur Omega-3 olie.
http://www.medpets.nl/gewrichten+beweging+hond/#products
Misschien zit er iets tussen wat je hond weer helpt om beter te bewegen.
3 doggies Hoi,
Voor milo had ik altijd een warmte lamp als ie ergens pijn had, en gebruik ik zelf ook bij spierpijn.

Bedankt allemaal voor jullie reacties!
Ik ga alle medicijnen en middeltjes eens goed bekijken en er veel opzoek werk over doen alsook mijn dierenarts raadplegen om te zien wat zij denkt.
Verder is het volgens mij niet mogelijk het balletjes gooien helemaal op te geven.
Napoleon is al wat ouder maar hij is nog geen oude hond, Parsons kunnen 13-16 jaar worden, wat wil zeggen dat hij nog wel wat jaartjes te goed heeft.
Gisteren heb k geen balletjes gegooid, niet gefrisbeed en alleen gewandeld, een beetje langer dan anders om het gebrek aan balletjes gooien op te vangen. Aangelijnd wel omdat Napoleon niet helemaal betrouwbaar is hier in de buurt als hij los loopt.
Gisterenavond waren ik en mijn broer wat onozel aan het doen, ging er beetje te heftig aan toe voor Napoleon en hij heeft in mijn been gebeten.
('t is maar een schrammetje en een blauw plek en jammer genoeg is mijn nieuwe broek ook kapot)
Maar hieruit kan ik dus stellen dat wandelen alleen, ook als we wat langer wandelen, niet genoeg is voor Napoleon.
Hij kan er vaak niet goed tegen als we te druk doen en gaat dan blaffen maar hij heeft al jaren niet meer gebeten (sinds ik meer met hem ben beginnen trainen.)
Hij had gisteren overigens ook wat extra denkwerk gedaan, puzzel opgelost en zoekspelletje gedaan in een "onbekende" omgeving (boven- ipv benedenverdieping)
Maar dus, balletjes gooien zal ik toch moeten blijven doen.
Misschien dat ik ipv 3 keer 5 minuten, 5 keer 3 minuten moet gaan gooien...
Nogmaals allemaal bedankt voor de tips en adviezen!
3 doggies 
Aangezien de oudere leeftijd denk ik ook eerder dat het iets aan de gewrichten is ipv de spieren. Een beginnende artrose ? Ik denk dat de dierenarts het beste weet welke medicijnen de meeste vruchten gaat afwerpen bij je hondje, dus ik ga hier geen voorstellen van medicijnen doen 
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Oudere hond met spierpijn, hoe verlichten?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?