stiekum toch drachtige boxer

143 reacties · pagina 1 van 5

geeske (gast)

8 augustus 2009, 22:20

Ik ben nieuw hier, dus hoop dat ik goed plaats.
Ik ben er net een week achter dat mijn boxer zwanger is, eerst dacht ik schijnzwanger maar ik voel toch echt wat bewegen.
Ze is 3 juni loops geworden; is dit dan dag 1? Dan zou ze nu dus 66 dagen zijn....
Ik lees overal dat t rond de 63 dagen komt, hoe merk ik dat t begint en wat 'moet' ik voor haar doen...?
Het klinkt allemaal erg onnozel misschien, maar ik heb ze 2 weken uit elkaar gehouden (heb een man en vrouw uit verschillende nesten) en dacht we safe waren....
Dus alle tips die jullie hebben; kom maar op, alles is welkom.
Alvast bedankt!!!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "stiekum toch drachtige boxer" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Nienke & de roedelgoedgekeurde fokker

8 augustus 2009, 22:29

Nee, 3 juni is niet de datum waar je vanuit gaat, dat is nl. de datum van de dekking, en dat is waarschijnlijk een dag of 11 of 12 later, dus ga van 14 juni uit, dus dan zou ze deze week moeten bevallen.
Je hebt nog maar heel erg kort om alles te regelen.
Je moet nu onderhand 2 of 3 keer per dag gaan temperaturen, gaat de temperatuur echt omlaag, richting 36,5 dan kan je ervan uit gaan dat het binnen 24 uur komt.
Zorg dat je dan een werpkist klaar hebt staan (heel moeilijk, waar haal die nu nog vandaan, maar het kan echt niet in een mandje, daar vallen de pups zo uit.)
Verder veel oude handdoeken, telefoonnummer van de dierenarts, een weegschaal, pen en papier (gelijk na de geboorte de pupjes wegen), gekleurde koordjes om de pups eventueel te merken.
Telefoonnummer van je dierenarts (en indien het 's nachts is, een praktijk die dan dienst heeft). Verder een navelklem, een emmer om alle rotzooi even in te gooien. Vervolg zo.

Nienke & de roedelgoedgekeurde fokker

8 augustus 2009, 22:33

Een schaar om de navelstreng door te knippen als de moeder het niet doet. Kraammatrasjes zijn ook heel gemakkelijk om te gebruiken tijdens de bevalling. In de werpkist een laag kranten, daar kraammatrasjes overheen en dan kan je zo een matrasje vervangen voor een nieuwe. En druivensuiker is ook goed om in huis te hebben, voor als de moeder wat meer kracht nodig heeft.
Verder kan ik je alleen maar adviseren om iemand die ervaren is met hondenbevallingen erbij te laten zijn. Je hebt nu absoluut geen tijd meer om te leren wat je moet doen als het mis gaat, als een hondje verkeerd ligt, etc, dus dat zijn risico's voor de pups en voor de moeder. Dus ik hoop dat je een ervaren fokker in je buurt kan vinden, want het lijkt me echt noodzakelijk.

Geagoedgekeurde fokker

8 augustus 2009, 23:31

Hallo Geeske,

De hond van mijn ouders was pas na 18 dagen dekrijp, dus 2 weken de honden gescheiden houden kan dan te kort zijn geweest....
Als ze in die 2 weken niet bij elkaar zijn geweest dan zou ze een paar dagen later ook nog kunnen bevallen. Nienke heeft al heel veel tips gegeven, werk aan de winkel, veel succes.

Groeten Gea

Anja

9 augustus 2009, 06:58

Vraag bij je fokster van één van je honden of je op de koffie mag komen en er over te praten O-) Zei kan je alles goed uitleggen en ook voorbeelden geven van de punten waar je op moet letten. Met kortneuzen heb je namelijk iets meer kans dat ze een slechte adumhaling hebben bij de geboorte, dit is wel goed op te lossen maar je moet het maar net even weten. Ook zal ik er voor zorgen dat je iemand in de buurt hebt die er verstand van hebt. Succes.

geeske

9 augustus 2009, 18:34

Dames;
enorm bedankt tot nu toe!
De werpkist is gemaakt, de bijkeuken omgetoverd tot kraamhotel en puppywoning.
Vanavond zet ik de rest klaar van Nienke haar lijst (ben zelf 10 weken geleden bevallen, gelukkig nog kraamspullen over) en morgen zal ik even een belronde doen (dierenarts, kennis die rotweilers 'fokt')
Had ik nog een vraagje over de reu; wat doe ik daarmee? Ik ga er vanuit dat die er niet bij mag, maar voor hoelang?
Moet ik de teef nog speciaal voedsel geven, voor of na de bevalling?
Iemand enig idee hoeveel ik kan verwachten, ze is nu bijna 2 jaar.
Alvast weer bedankt!
Geeske

Nienke & de roedelgoedgekeurde fokker

9 augustus 2009, 22:12

Je bent nog niet begonnen met bijvoeren? Begin er maar gelijk mee, want ze zal straks, omdat ze nog geen bijvoeding heeft gehad, behoorlijk mager zijn. Als de pups er zijn en drinken, neemt het nog meer van haar, dus geef haar eigenlijk dan zoveel als ze wil, vaak is dat wel 2 keer zoveel dan ze normaal eten. (Ligt er ook aan hoe groot het nestje is.)
Ik geef eigenlijk verder geen ander voer, het enige wat de moederhonden van mij dagelijks krijgen is wat karnemelkse gortenpap, dit is goed voor de melkproduktie en versterkt ook wat.
Het is helemaal niet te zeggen hoeveel pup ze krijgt, dat had je wel kunnen inschatten als je haar voor de dekking gewogen had en nu weer. (Het aantal kilo's wat ze bijgekomen is, zou zo'n beetje het aantal pups zijn.) Een pup zal zo'n 500 gram wegen en de rest is placenta en vruchtwater. Ben je al begonnen met temperaturen? Zie je het wel een beetje zitten, zelf net bevballen, dus nog druk en dan het nestje erbij?

Nienke & de roedelgoedgekeurde fokker

9 augustus 2009, 22:19

Nog even...verliest je hond al slijm? Dat kan een week van te voren al. Helder slijm is goed, zodra het groen, of bruin is moet je gelijk naar de dierenarts. Verder wordt de vulva vlak voor de bevalling heel groot en vooral ook heel zacht en soepel.
Alle bevallingen zijn eigenlijk weer anders, net als bij mensen. De ene keer zie je echt het water breken, alsof er een dijk doorbreekt O-) de andere keer merk je niks en is ze waarschijnlijk tijdens het plassen al vocht kwijt geraakt.
Houd goed in de gaten of de buik soepel blijft en of je ze blijft voelen bewegen. Als je hond beeft of rilt, dan heeft ze weëen. Komt er daarna, na een paar uur nog niks, dan ook naar de dierenarts. Waarschijnlijk kan je hond gelukkig nu goed "aanvoelen", nu je zelf net bevallen bent.

geeske

9 augustus 2009, 22:44

Vorige week heeft ze inderdaad helder slijm(draad) verloren, vulva lijkt nu niet opgezetter dan normaal, buik is soepel en ik voel ze nog goed bewegen.
Ze eet wel minder dan normaal, ik geef haar wel extra voer, ook brood, aardappel, rijst, gekookte kip. Kregen ze altijd al, wel met mate natuurlijk.
Maar ze hoeft niet iets speciaal dus, die pap die je aangeeft zal ik maken/halen.
Vlak voor ze gedekt moet zijn, is ze bij de dierenarts geweest en gewogen, dus dat kan ik nog wel een keer doen.
Ik heb haar nu 2 keer getempt, beide keren 37.2 (vanmorgen, vanmiddag)
Verder zie ik het zeker wel zitten, ben van nature erg nuchter en vooral met jullie tips denk ik dat het allemaal best goed komt.
We hebben alle ruimte en ik heb een eigen zaak dus kan mn eigen tijd indelen...
Alles wat je had aangegeven heb ik klaar gezet.
Ik vind het leuk spannend.
Graag wil ik wel aangeven dat dit geen onbezonnen actie is, we doen het niet voor het geld, we wilden nog een loopsheid wachten, dacht goed geteld te hebben, ze zijn 17 dagen uit elkaar geweest, maar was kennelijk niet voldoende.
Wordt vervolgd!

Nienke & de roedelgoedgekeurde fokker

9 augustus 2009, 22:51

Het is wat lastig dat je de precieze dekdatum niet weet, omdat je nu ook niet weet of ze over de 63 dagen heen gaat hé?
Dus dan weet je ook niet wanneer je ingrijpen moet. Maar zolang ze rustig is, geen weëen, geen rare uitvloeïng, maar rustig afwachten. Je kan ook nu voor alle zekerheid nog een echo laten maken hoor, maar gewoon afwachten wat er komt kan natuurlijk ook.
Krijg je ook al wat melk uit de tepels als je masseert?
Ik ken een hond die met 21 dagen nog gedekt is, dus het komt vaker voor.
Ik zou inderdaad de reu er eerst maar wat bij vandaan houden, de moederhond kan het vaak niet waarderen een andere hond erbij. Bij ons is trouwens de hele roedel bij de bevalling aanwezig, maar het zijn allemaal dames, drie generaties en hun gouvernante, dus dat ligt even anders. Onze sheltie stapt altijd de werpkist in zodra de moeder er even uit gaat, voor inspectie van de pups.

geeske

10 augustus 2009, 13:55

Contact gehad met de dierenarts en doorkiesnummers gekregen.
Meende vanmorgen wat wittig slijm te zien, temp 37.6 om 09.00. temp 37.0 om 13.30
Bij het tempen trilde ze wat...

Yvonne en cyra

10 augustus 2009, 19:29

Jee erg spannend hoor ik volg het ben erg benieuwd

Succes!!!!!!!!!!!!!1

annelies

10 augustus 2009, 20:20

We wachten allemaal af!!!!

Heel spannend!!!

Groetjes Annelies

Marjon

10 augustus 2009, 20:22

Hoe staat het ervoor???? We zijn benieuwd!!

geeske

10 augustus 2009, 20:52

temp om 20.30: 37.9
puppies zijn nog goed te voelen, Nicky lijkt nu met de dag dikker te worden, is luier dan gewoon en begint nu meer te eten en wordt onvriendelijker tegen Spike (reu)
Wat raden jullie aan voor de nacht; ze zitten normaal samen beneden in de hal...

Tien en Buddy

11 augustus 2009, 11:45

ennnnnn iets gebeurt vanacht???

Ben verder niet nieuwsgierig hoor O-)

Yvonne en cyra

11 augustus 2009, 11:46

ik ook niet hoor tien kom op vertel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

geeske

11 augustus 2009, 14:36

ha ha dank voor jullie medeleven.
Nicky is rustig, maar wel steeds in mijn buurt.
Ik zie geen tekenen van een beginnende bevalling, dus ik wacht rustig af.
Heb me intussen suf gelezen over bevalling en wat er allemaal mis kan gaan...dus ik ben hopenlijk goed voorbereid, voor zover dat kan in korte tijd.
Ik heb er zin in, nu moet moeders er nog klaar voor zijn.
Wordt vervolgd!!

geeske

11 augustus 2009, 19:43

ze komt zich net melden met een flinke heldere slijmdraad...
pups bewegen nog goed

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "stiekum toch drachtige boxer" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^