Een week geleden hebben wij een hond geadopteerd. Ik had wel het idee dat we wisten wat we deden, mijn vriend en ik zijn wel honden liefhebbers en ook eerder honden gehad. Een daarvan was een asiel hond ooit eens, ze had wel een baasje voordat ze in het asiel kwam en toen werd ze door mijn vriend geadopteerd.
Nu hebben wij een kruising van 2 jaar. Dit is een hondje uit het buitenland, ze heeft bijna 1 jaar in een asiel moeten verblijven en voor die tijd was ze een straathond, een zwerfhondje dus. Ze is bang van alles en iedereen, heeft veel megemaakt (heeft 1 oog, wat er met haar 2de oog is gebeurd is niet duidelijk, wel leeg is die). Een weekje samen heeft ons al behoorlijk kapot gemaakt.
Ze wil er weinig van ons weten, negeert ons, loopt wel weg. Buiten valt er niet te wandelen. Ze is gewoon zeer en zeer angstig. Ook het feit dat ze minder ziet maakt haar banger, lijkt het. Gisteren was ze buiten met mijn vriend een stukje wandelen, ze schrok van een labrador, ontsnapte uit haar riem en rende weg. Dit eindigde als een avontuur op A12 met politie, 8 km file, afgesloten rijstroken en ruim 2 uur hond vangen met 12 agenten, dierenambulance etc. Ik meen het. Mijn vriend is er kapot van (stress, schuld, verdriet etc). Het hondje ook, vandaag loopt ze mank (heeft ook net als mijn vriend overal spierpijn, de DA heeft haar onderzocht, haar loopzooltjes zijn kapot van al dat rennen op de snelweg). Gelukkig leeft ze nog, werd ze niet afgeschoten wat ook kon.
We zijn er wel moe van. Heel eerlijk, al ben ik een slecht baasje, maar ik zeg het zoals het is, wij zijn volgens mij geen geschikt gezin voor haar. We zijn gewone mensen met wat hondenervaring, zij heeft volgens mij eerder een psychiater nodig voor 6-9 mnd minimaal. Arme hond.
Ja, ik weet dat het maar 1 week is, ik weet dat ze haar bagage heeft, dat het niet haar schuld is, ik neem haar ook niet kwalijk. Ze heeft veel meegemaakt. Toch na deze stresvolle dagen heb ik eerlijk gezegd maar 1 wens en dat is: dat mijn leven weer een beetje normal was.
Pff. Nu mogen jullie zeggen dat wij beter moesten nadenken etc etc etc.




2 doggies















