Chester is een Berner Sennen van 9 jaar.(is echt oud voor dit ras)
Chester is ziek maar de laatste tijd is hij erg kortademig geworden. Chester hijgt en snurkt dag en nacht.
Wat kan ik hier aan doen?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "kortademigheid/ benauwdheid/hijgen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Mijn zus heeft een Labrador van 6 jaar oud, deze heeft de aanleg om dik te worden. Het was een gevecht van jaren om ze op gewicht te houden helaas zonder resultaat. Hij heeft ook alle syptomen, de dierenarts heeft uiteindelijk gewoon de raad gegeven het beeste zo goed mogelijk van zn oude dag te laten genieten. Hij kan zo 10 worden kan ouder of jonger worden. Als het je echt stoort zal er vast wel een middel zijn zoals ze hierboven beschrijven eventjes langst de dierenarts langs gaan
Hoop dat je hiermee geholpen bent.

voor oudere honden is deze temperatuur moordend. ze hebben het warm kunnen slecht de warmte kwijt, dat doen ze door veel te hijgen en ja snachts komt dat snurken er nog bij.
petflessen, lege flessen vullen met water, in de vriezer leggen, en langszij de flessen , hoef helemaal niet tegen je hond aan te liggen, theedoek er tussen dan voelt het al heerlijk aangenaam aan, en zal die zijn temperatuur beter kunnen regelen.
vier flessen, om en om wisselen uit de vriezer zodat tie altijd heerlijk iets koels heeft bij zich, heus dat helpt.

onze berner x stabij begon er vorig jaar mee was ze 8 jaar,heb hier veel gelezen en veel vragen gesteld wat me erg heeft geholpen.
ben overgestapt van farmfood (te veel graan en ze wilde het niet meer eten)naar orijen dit heeft ze 4 maand gehad, maar ze werd te dik.
Toen ben ik overgestapt naar acana, ook dit heb ik een maand of 6 gebruikt,en het ging harstikke goed.
Maar ben nu overgestapt naar Taste of the wild omdat ik nog 1 pup heb van 1 jaar en nu krijgen ze alle 2 hetzelfde te eten.
Maar tot nu toe bevalt het prima, kijk ze hijgt nu wel wat ,maar het is ook warm,maar verder is het weer prima met haar.
dus mischien toch iets van graanloos brokken geven of vlees,kan helpen

Ik zou ook zo snel mogelijk naar de DA gaan. Heeft hij het al weken of eerder een dag? Bij ons vorig hondje kwamen dezelfde symptomen voor ze had dit ongeveer 2 nachten gehad, het werd steeds erger dus zijn we in spoed naar de DA gegaan. Jammer genoeg waren we te laat en had ze teveel vocht in haar longen. Ik wil je zeker niet bang maken maar ik zou echt naar de DA gaan kwestie van zeker te zijn. Je hond zal zich sowieso niet goed voelen met dat hijgen dus de DA zal je verder kunnen helpen...
Mijn hond is een boerenfox mix van dik 13 en heeft het vooral zwaar met ademn tijdens de rust. Dus als hij ligt ademt hij zwaar.
Onderzoek wees uit dat hij een verslapte stemband heeft...ouderdomskwaal, niets aan te doen.
Hij heeft een ontstekingsremmer gehad en prednisonkuur (nu nog 1/2 pil per 2 dagen) maar weinig resultaat. ook paar x per dag 15 druppels kinderhoestsiroop (tussikind)...maar soms is het ademen echt heel zwaar. Wie heeft er tips ?

Bij kortademigheid zonder overgewicht bijv., moet je altijd het hart en de longen laten controleren!!!(vocht)
Onlangs helemaal controle gehad bij DA, onder narcose een scopie van luchtwegen/neus, rontgen van de longen, alles was ok, ook bloed.
Hij eet goed, wandelt nog graag, het is alleen dat verdomde zware ademen dat zou vervelend voor hem is...
Languit liggen geeft enige verlichting, maar niet altijd gaat hij zo liggen (je zou denken dat hij nu wel weet dat dat de fijnste houding is...)
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "kortademigheid/ benauwdheid/hijgen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?