"
We trainen niet met honden en we trainen ze ook niet, als ik het uitleg zegt iedereen ja natuurlijk dat doen wij ook

. Wij geven les, begeleiden mensen eigenlijk in het opvoeden van hun hond. Als je over alle trainingen na denkt is eigenlijk alles gebaseerd op de relatie baas/hond, dit is eigenlijk waar iedereen naar toe werkt/wil werken. De basis, de rode draad, is altijd de relatie baas/hond.
Elke hond krijgt een opvoeding mee van de moeder en van de fokker of we het nu willen of niet, de hond kijkt en leert altijd bepaalde dingen van zowel de moederhond en de fokker, en daarbij heeft de hond ook nog een eigen karakter en een eigen willetje.
Dus hoe je het ook went of keert de hond zal een gesprek aan gaan met elk wezen wat hij vervolgens tegen gaat komen, een kat, een andere hond, konijnen en ook mensen. Maar dat betekend ook dat hij het er niet altijd gelijk mee eens is wat er gebeurt of wat hij moet(denk bijv. aan een pup die een riem om krijgt en mee moet lopen met de baas, en vervolgens gaat zitten en de baas strak aan kijkt) De pup wil de baas hier iets vertellen, en wat dat is laten we in het midden, de prikkel van voer is sterk dat weten we allemaal, dus proberen veel mensen de pup te lokken met voer of ander lekkers en omdat die prikkel sterk is zullen veel pups achter het voertje aan lopen, en als deze prikkel niet groot genoeg is houden sommige zelfs op met normaal voeren en voeren de hond alleen in dit soort training momenten. Dat kan allemaal en het zal ongetwijfeld werken, de vraag die wij ons alleen altijd stellen is; was dit het antwoord wat de pup wilde hebben op zijn vraag? Of vroeg hij überhaupt wel iets, misschien wilde hij wel een punt maken.
Ook het trekken aan de riem is een moeilijk oplosbaar probleem, de aller eerste vraag die je jezelf af zou moeten vragen; zou de hond er plezier in hebben om zo gigantisch te trekken aan de riem? En als hij hier geen plezier in heeft waarom doet hij dat dan? Wat drijft een hond om zo te trekken aan de riem, wat wil de hond ons hier mee duidelijk maken, en dus wat zouden de juiste antwoorden zijn om dit trekgedrag op te laten houden? Voer is een optie, je laat dus de hond achter het voertje aan lopen en beloond bepaald gedrag op tijd. Maar is dit het antwoord wat de hond wilde hebben op zijn vraag? (ook zijn er in de winkels genoeg hulpmiddelen te krijgen om dit trek gedrag even plat uit te zeggen…de kop in te drukken) .
Waar wij ons erg veel mee bezig houden is, wat wil een hond ons vertellen, waarom maakt de hond van bepaalde dingen zo’n punt? Als je een moederhond met haar pups los laat op de weg dan lopen alle pups netjes achter de moederhond aan, uhum wanneer zij de opdracht heeft gegeven uiteraard.
Hoe kan het dat de moederhond dit binnen 8 weken voor elkaar heeft? En zijn wij ook in staat om dit op dezelfde manier voor elkaar te krijgen? 1 ding weten we wanneer we een moederhond met pups zien lopen namelijk: de pups weten precies hoe ze moeten volgen en wanneer.
Even een voorbeeldje van kinderen(om het iets begrijpelijker te maken) ook kan je kinderen conditioneren om het juiste gedrag te laten zien, tenminste; wat is juist gedrag? Bijna altijd weten de volwassenen precies wat juist gedrag is en dus zullen ze dit de kinderen bij brengen, vergetende, vaak, dat het kind ook nog een bepaald karakter heeft en een bepaald eigen willetje, als je probleem gedrag bij kinderen even zwart/wit gaat bekijken, wat geeft dan meestal hierin de problemen? Het karakter en zijn eigen wil. Had dit kind deze twee dingen niet dan zou hij klakkeloos alles voor waar aan nemen wat zijn ouders zeggen en dit ook doen.
Nu moet een kind mee de stad in, vaak geeft het de stad in gaan niet zoveel problemen en het kind gaat gewillig mee, wanneer we vervolgens een speelgoedwinkel in gaan gaat dat ook vrij soepel alleen we moeten op een gegeven moment weer verder, je raad het al; dit is niet wat het kind wil en gaat vervolgens lekker dwars liggen. Nu kan je allemaal redenen bedenken waarom het kind niet mee wil en de meest voor de hand liggende reden is natuurlijk de weelde aan speelgoed. Maar is dit de werkelijke motivatie van het kind om zich zo te gedragen of zou het kind toch iets anders nodig hebben? Ook zie je vaak dat mensen dit kind de winkel uit lokken met het vooruitzicht, een leuk cadeau…of iets lekkers. En dus krijg je door dit cadeau of lekkers voor elkaar wat jij graag wilt maar was dit de juiste keus? Of mist er nog iets belangrijks in de opvoeding van dit kind waardoor hij dit gedrag vertoont?
In onze training/opvoeding van honden ligt de concentratie dus meer op de omliggende omgang met de hond dan met de “problemen” ansicht, poepen/plassen in huis, trekken aan de riem, niet willen komen op commando, opspringen, uitvallen enz. heeft bij ons geen prioriteit, dit is voor ons enkel een controle middel over hoe een relatie baas/hond in elkaar steekt, en wij zijn blij wanneer honden dit dus ook laten zien.
een beetje lang geworden zie ik nu
"