contralac 20 tegen schijnzwangerschap...iemand bekend ermee?

5 reacties

Ik heb vandaag weer eens pilletjes voor Sasja moeten halen omdat ze weer scheinzwager is.
Maar de DA heeft vergeten de gebruiktaanwijzing er bij te doen.
Heeft het wel uitgelegd...maar die aanwijzingen zaten er niet bij.
Ik heb al op internet de bijsluiter kunnen vinden.
Maar mijn vraag is of andere mensen er ook ervaring mee hebben met deze medicatie.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "contralac 20 tegen schijnzwangerschap...iemand bekend ermee?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Diergeneesmiddelen > Hond > Voortplanting > Contralac
Contralac
Contralac is een middel op basis van metergoline dat zorgt voor een onderbreking van de lactatie en andere symptomen bij schijnzwangerschap en voor een onderbreking van post-partum lactatie bij teven en poezen.
Metergoline zorgt ervoor dat binnen enkele dagen de gebruikelijke symptomen die ontstaan bij schijndracht of ongewenste post-partum lactatie, zoals gedragsveranderingen, zwelling van de melkklieren en afscheiding van sereus vocht of melk uit de melkklieren, afnemen.


ik ken het niet, maar als je dierenarts dit voorschrijft, zelf heb ik nog nimmer teven gehad met schijndracht, dus wie weet helpt het, en wie weet antwoorden anderen hier ook nog op. :-D


daven

2 juni 2012, 00:22 3 doggies



Cookie heeft er net een 8 dagen kuur opzitten
Tepels en melkproductie zijn afgenomen ,laaste 2 tepels op rij zijn nog iets vergroot maar ga er vanuit dat dit zelf bijtrekt

Enige bijwerking minder eetlust ( had ze wel al wat door schijnzwanger)

Dosering is afhankelijk v gewicht Ik moest 2xdgs 1tablet v 20 geven (27,2 woog cookie)

Succes ermee ;-)

Het middel wat ze normaal van de DA krijgt is niet meer in de handel.
Dus heb ik deze gekregen.
Ze moet 2 pillen per keer, 2 keer per dag krijgen wat bij haar gewicht past.

Ik heb ook de gebruiksaanwijzing op internet inmiddels gevonden.

daven

gewijzigd 2 juni 2012, 11:27 3 doggies


Dat ander middel meen iets van lactafal , geeft meer kans op misselijkheid / braken. Dus wees maar blij ;-) :-D

Wendy

2 juni 2012, 13:41 3 doggies

Ik heb het voor mijn teef gebruikt(vorige eeuw:-D), die had een nog korter lontje tijdens de schijndracht. En een bijwerking van contralac is exitatie en agitatie............. De schijndracht was wel over, maar de volgende keer maar lactafal gebruikt. Liever een beetje misselijke hond dan een black en decker..... En misselijk is ze er niet van geweest.
Want een bijwerking is iets dat KAN optreden.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "contralac 20 tegen schijnzwangerschap...iemand bekend ermee?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^