Ines (gast)
Hallo,
Mijn vriend en ik zouden graag een hond in huis halen. We wonen ondertussen een jaar samen en hebben al enige ervaring met honden (maar niet met rashonden)...
Onze situatie...
We werken beiden fulltime, mijn vriend is donderdagmiddag altijd thuis (en in het WE) en ik ben verpleegkundige (dus vroege, laat, weekend,...).
We hebben een tuin (maar niet supergroot, ook niet erg klein). We hebben vier kippen en een kat (die heel lief en schuw is, ze heeft nog nooit naar iemand geklauwd. Ze komt van het asiel).
Een pup zullen we vermoedelijk niet nemen.
We zoeken eigenlijk een beetje een "laid back" hond... Zeker geen nerveuze hond. Uiteraard zullen we dagelijks wandelingen maken.
Ook geen blaffer.
Een (middel)grote hond.
Vachtverzorging is geen probleem (maar nu ook geen extreme vachtverzorging).
Als we uit werken zijn, kan de hond buiten blijven (we hebben een groot tuinhuis, waar hij in kan schuilen bij slecht weer).
We hebben al heel wat info ingewonnen over de Berner Sennen, de Newfoundlander, Chow Chow, Samojeed,...
Belangrijk punt ook is: We hebben een kinderwens. Dus er komen sowieso nog kindjes.
Vaak hoor ik in de omgeving dat het niet verstandig is om een hond in huis te halen alvorens er kinderen zijn. Maar is dat werkelijk zo?
Eerlijk gezegd hadden we een lichte voorkeur voor de Chow Chow, maar ik lees en hoor dat deze honden moeilijk om kunnen met nieuwe situaties (dus als er kinderen komen) en dat schrikt ons erg af!
Bedankt voor jullie advies.









