" Er staat wat vreemde combinaties in, en dan druk ik me voorzichtig uit.
Verder begrijp ik de ophef hier niet. De rashonden nu zijn ook maar samenraapsels van verschillende verschillende rassen en types die naar een identificerend uiterlijk zijn gefokt. Waarom mocht dat de afgelopen 200 jaar wel en nu niet? Lijkt em een volslagen natuurlijke evolutie en, net als evolutie, niet tegen te gaan.
Waar het scheef gaat is waar het nu in de hondenfokkerij toch al verschrikkelijk mis zit, namelijk met goed verstand fokken en zorg dragen voor het welzijn van rashonden als geheel. Dus zorg dragen voor fysiologische gezondheid, mentale gezondheid en afdoende genetische diversiteit. Zolang dat goed zit zie ik geen enkel bezwaar om "nieuwe" rassen te creeren. Als dat fout ziet moet het anders maar nogmaals, dan mag je rustig ook heel veel van de FCI erkende rassen onder de loep leggen. "
Ik versta jouw standpunt wel maar het punt is dat deze mooie namen doen uitschijnen dat de chiweenie een ras is waar dus een standaard e.d. voor zijn.
Dus iedereen die wille keurig een teckel op en chihuahua zet zegt dan met een fancy name dat hij Chiweenies fokt.
Op zich heb ik niets tegen het bewust kruisen van honden, ALS ze dan ook op hun rasspecifieke dingen worden getest; Voor de chi is dat PRA, PL, Hart en liefst Syri, voor de Teckel zijn er dacht ik (ik ben geen expert) problemen met hernia's, ook oog problemen en epilepsie (?) en misschien ook PL (?).
Wat ik dus vreselijk vind aan deze kruising is dat twee ongeteste honden met gelijkaardige problemen op elkaar worden gezet en verkocht worden onder een mooie naam, die doet uitschijnen dat je iets speciaal en toch verantwoord hebt gekocht.
Mensen die dan graag 'chique' en speciaal willen doen kunnen dan zeggen, Goh een Chihuahua, zo 'passé'. Ik heb een Cheweenie.
Er zijn genoeg mensen die honden kopen puur voor de stoef en de status..; Na een jaar steken ze het beestje dan in het asiel en komen ze met de Chichiweenie, dat zou dan een cheweenie x chihuahua zijn oid.