Zindelijk???

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel MariskaMariska

honden foto van Mariska

Weer even een topic over zindelijkheid...
Onze senna (boxer) is nu 4 maanden. Het is een lieve pup, maar ook een ontzettende boef. Gelukkig kan ze, als ze wil, goed luisteren.
We zitten nu alleen met een aantal dingen wat betreft de zindelijkheid:

Overdag zijn wij aan het werk en zit Senna in de bench. Dat is geen probleem verder, ze is er nu gelukkig aan gewend. De eerste week volledig in de bench (we komen wel tussendoor thuis om uit te laten en eten te geven) poepte en plaste ze nog in de bench. Als we dan tussendoor thuis kwamen, zat ze er helemaal onder. Gauw in de douche en schoonmaken. Na een week, was ze benchzindelijk.
Wat een heerlijkheid! Ze zit nu zo'n 3 uurtjes alleen in de bench. Gaat dus prima zou je zeggen.

's Avonds en in het weekend hebben we haar uit de bench, want dan zijn we er om op haar te letten. Alleen doet ze 's avonds wel veel plasjes in huis. Soms wel 4 in een uur! Ik heb geen idee hoe dit zo kan. Ze kan het overdag dus prima 3 uurtjes inhouden en dan 's avonds dus in één keer niet meer.
Senna heeft in de bench geen beschikking over haar water. Wanneer ze uit de bench is, drinkt ze dus. Drinkt ze dan misschien teveel omdat ze overdag niet heeft kunnen drinken? Dat ze daarom in één keer zoveel plast? Zou het beter zijn om haar overdag in de bench ook haar drinken aan te bieden? Misschien dat ze het dan beter verdeelt over de dag? Of is dit gewoon een vorm van aandacht vragen? Wij weten echt niet hoe we dit moeten oplossen.

Graag jullie tips/ervaringen etc.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Zindelijk???" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker

honden foto van C

Ikzelf ben van mening dat een dier altijd beschikking moet hebben over drinkwater. Dus ik zou absoluut een drinkbakje kopen voor in de bench (beste is zo eentje die je kan ophangen, dan kan ze het niet omver gooien)..Tja, en 3 uur alleen zijn zónder te poepen en te plassen voor een puppy vind ik al een enorme prestatie. Dus dat ze het laat lopen buiten de bench is niet zo gek.
Sowieso niet, de keren dat ze het liet lopen in de bench zat ze in haar eigen vuil..

Laten jullie haar wel veel uit als jullie thuis zijn?

honden page profiel MariskaMariska

honden foto van Mariska

Oké, dan gaan we dan proberen (drinken in de bench). Als we thuis zijn laten we haar om de 2 uur uit en sowieso ook als ze heeft gegeten/geslapen/gespeeld. Maar ze geeft ook totaal niet aan dat ze moet plassen. Draait geen rondjes, snuffelt niet, loopt niet naar een bepaald hoekje. Ze stopt met alles wat ze aan het doen is en dan laat ze het ook al lopen. We kunnen haar dan wel oppakken, de meeste honden schijnen dan te stoppen met plassen, maar Senna plast gewoon door en dan volgt er dus een heel plasspoor.
Poepen doet ze over het algemeen niet in huis. Alleen als het bijvoorbeeld regent. Dan wil mevrouw niet naar buiten. We gaan dan wel, maar dan doet ze niets. Dan gaat ze soms in huis poepen, maar dat gebeurt zelden. Daar maak ik me dus ook geen zorgen om.
Alleen die plasjes. 4 in een uur is toch ook wel wat raar?

honden page profiel Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

ik denk dat dat komt, omdat ze rustig is in haar bench, jullie zijn er niet, ze ligt dan te slapen, ze loopt niet, ze drinkt niet, je geef geen water in de bench.

dan savonds wordt er gedronken, gespeeld, mooi in beweging daar ligt het......dan moet ze meer plassen. :-D

je hebt speciale bakken die je in de bench kan ophangen, een hond niet zonder drinkwater zetten.
en savonds als ze uit de bench mag,wat meer uitlaten dan. ze is dan in beweging.

honden page profiel MariskaMariska

honden foto van Mariska

Ik vermeld er even bij dat ze 's nachts ook volledig zindelijk is. 's Nachts slaapt ze op de bank, mag van ons. We gaan rond half 12 naar bed en om 7 uur staan we op. Dan heeft ze de hele nacht doorgeslapen en niks gedaan in huis.
Ze weet dus echt wel hoe het moet en kan het dus prima 's nachts ophouden en overdag ook 3 á 4 uren. Op sommige dagen is ze tot 2 x toe in de bench. Dan werken we een hele dag.
Dan ga ik om half 9 weg en ben ik er rond 12 uur. Ik ga met haar uit, doen poept en plast ze buiten, ik geef haar eten en vlak voor ik wegga, laat ik haar weer even uit. Dan doet ze soms wat.
Dan ga ik rond 1 uur weer weg en kom ik vervolgens om half 5 weer thuis. Dat is niet elke dag, maar ongeveer 3 keer per week. Ook op die dagen dat ze tot 2 x in de bench zit, doet ze niks in de bench!
We straffen haar niet als ze binnen plast, belonen haar wel uitbundig als ze buiten iets doet.

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

snachts slaapt ze ook, mooi rustig als ik dat van je lees, het is juist als een hond in beweging komt, dat tie moet plassen, zo is het ook bij jouw hondje. plassen in beweging, geen plas als tie slaapt, dan hoef je niet zo nodig toch ? :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Zindelijk???" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^