Mijn hond wil niet meer in de dogyride!

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel BiankaBiankagoedgekeurde fokker

honden foto van Bianka

Wij hebben sins kort een probleem met het rijden van de doyride (honden fiets kar).

Hij is van jongs af aan al gewent geraakt aan de dogyride, en ging er altijd met volle plezier er in! Een lol dat hij had.

maar sins de ongeluk (hij is omver gereden), krijgen wij hem moeilijk zo ver, en als hij er dan in kruipt, wil hij er niet meer in zitten met zijn koppie er uit, hij ligt er in of hij zit maar met een hangent koppie. Je kan aan zijn koppie zien dat hij het dood eng vind. oren plat, hijgen, angst ogen.

Hoe krijgen wij hem weer zo ver dat hij het weer leuk gaat vinden zoals vroeger? Wij belonen hem als hij er in zit, hij neemt het wel, als we nog stil staan, maar onder weg niet, en is hij enomr stil, tot dat de rit voorbij is. Staat de dogyride klaar dan kruipt hij niet weg, wil ook wel zijn koppie er in steken, we krijgen hem er ook in met veel moeite, maar hij zit gewoon de hele weg verkrampt.

Ik hoop dat hij ooit de vertrouwen weer terug krijgt en dat hij dan weer lekker met zijn koppie in de wind zit te genieten!
:'(

Groetjes Bianka

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Mijn hond wil niet meer in de dogyride!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel BiankaBiankagoedgekeurde fokker

honden foto van Bianka

kijk maar eens op mijn profiel hoe leuk hij het vond in de dogride! Dat is nu dus echt verledentijd op dit moment dan. Maar we zetten door om zijn vertrouwen weer te krijgen.

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

je zal met heel veel geduld zijn vertrouwen weer moeten winnen, en voorlopig de kar in de tuin neer zetten, zodat hij dat ding vaak genoeg ziet, en wat lekkers erin . en hele kleine stukjes gaan fietsen ermee.

ik hoop dat het je lukt, hij heeft een vervelende ervaring ermee opgelopen. en met heel veel geduld zal je het weer moeten opbouwen, fietsen, in slakkegang, stukjes van hooguit tien minuten, meer voorlopig zit er niet in.

gr. willemijn.

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre** 3 doggies

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Hoi,

Jee, wat jammer..!!
Je hond heeft nu de schrik voor de fietskar.. :'(

Een witte is niet de stoerste in aanleg..
Ik hoop dat je hem er nog in krijgt..
Niet overhaasten in elk geval..
Sla desnoods deze zomder over..[maar ga er wel mee aan de gang op een hele rustige manier, zonder stress voor hond en baas.. ;-)

In elkgeval;
Begin weer helemaal opnieuw!!
Zet desnoods de kar in huis..
Voeren bij / in de kar...

Instappen en belonen, rustig er weer uit laten gaan..
Niet overdreven doen...
Dus steeds een stap verder als de vorige stap pas zonder angst is..

Dan ga je de kar met de hand bewegen..
Dan ga je hem pas weer achter de fiets doen en twee meter rijden, enz. enz..

Ik hoop dat het je lukt..

Heel veel succes, lieve groet, Ilja

honden page profiel hondengek , renyhondengek , reny 2 doggies

honden foto van hondengek , reny

toen wij hier de doggyride kregen heb ik hem een paar weken in de huiskamer neergezet ,onze herplaatser noa was nl ook panisch van ""dat enge ding " eerst gewoon neergezet en er helemaal geen aandacht aan geschonken ,lekker zelf ontdekken wat dat nu was ,na verloop van tijd zag ik dat noa voorzichtig ging kijken ,ik deed er ook iets lekkers in express voorin een hoekje zodat ze niet te ver in dat ""enge ding "" hoefde ,dit ging goed , totdat ik op een dag zag dat noa jawel ... erin was gekropen om een dutje te doen ,zo heb ik het opgebouwd ,toen het ding naar buiten , noa uitgedaagd om erin te gaan ,ook dat ging ze doen ,en eerst in de tuin voorzichtig een rondje gedaan ,ook dat ging goed ,en zo langzaam verder opgebouwd , maar ik kan me wel heel goed voorstellen dat je hond erg geschrokken is ,je hoort het ook vaak na bv een aanrijding in de auto he ? en ja dan is het weer van voren af aan beginnen ,wat misschien ook nog een idee is om het weer op te bouwen is rustige routes doen

honden page profiel BiankaBiankagoedgekeurde fokker

honden foto van Bianka

mmm wij hebben hem nu ook in de tuin staan, en hij gaat er ook naar toe en steekt zijn koppie er ook wel in, maar dat is het ook. Wel gaat hij er in als wij het van hem vragen, maar dat gaat niet van harte. En zodra wij dus gaan rijden, raakt hij dus helemaal in de stress.

Maar goed er zit dus niks anders op dan gewoon van voor af te beginnen zodat hij die spaning kwijt is, en het hopenlijk weer net zo leuk gaat vinden als voorheen.

Witjes kunnen inderdaad angstiger zijn, die van ons heeft dat niet, maar ja met dit is toch iets heel anders, daar zal elk hond angstiger van worden.

Hij is dus omver gereden, hij is kei hard op de zijkant neer gekomen (die kant is de doggyride ook kapot).Em die gosse is er gewoon van door gegaan, heeft wel even achterom gekeken, en dat is alles. Eros ging na dat wij de kar goed hadden neer gezet er wel weer snel in (ik denk dat hij toen nog niet het besef had). Maar de dag er op, echt niet! En nu zijn we dus steeds met hem bezig dat goed te krijgen.

Er wert ookal tegen ons gezegt, dat wij hem er gewoon in moeten duwen, en gaan fietsen, er niet te veel aandacht aan geven en gewoon doen. vond dat een beetje te hard.

Maar bedankt voor de tips, ik ga ze zekers gebruiken, ppff ik hoop echt dat het plezier in de rid weer goed komt :'(

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Mijn hond wil niet meer in de dogyride!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^