" Je vraagt er naar en dus reageer ik

Hoewel ik gestopt ben met reageren omdat je aangaf dat je het vervelend vind om dit topic te gebruiken voor discussie. Maar ik ben niet iemand van alleen maar zoete broodjes bakken, dus ik schrijf ook wat ik voel en denk.
Alleerst ben ik blij te lezen dat de adempauze jou heel goed gedaan heeft en dat je er nu meer zelfzeker in staat. Dat vind ik geweldig om te lezen en dat is ook wat je nodig hebt
Wat betreft mijn eerdere schrijven en de methode met correctie ben ik nog steeds niet van mening veranderd. Wat ik hier gelezen heb vind ik dat Kyra veel te snel overvraagd is en geforceerd is in situaties en waarbij haar gedrag nu in banen geleid wordt door correctie. Kyra gedraagt zich met dank aan correcties dus veel beter en dat is natuurlijk heel fijn jou. Maar nergens wordt gesproken over de emotionele beleving van Kyra. Op filmpjes die ik gezien heb in contact met andere honden voelt zij zich niet fijn en vrij. Ik heb, zonder dat ik Kyra live kan zien en meemaken toch behoorlijk mijn twijfels over de emoties waar Kyra in zit en in hoeverre hieraan gewerkt wordt is mij totaal niet duidelijk. Hoe leert Kyra met hulp van de juiste steun om ook emotioneel zich vrijer en minder gespannen/onzeker te voelen zodat ze hierin zekerder en zelfstandiger kan worden. Correcties doen immers alleen iets met het gedrag.
Veel meer kan ik er niet over zeggen omdat ik Kyra zelf niet heb meegemaakt.
"
Naar mijn mening was Kyra enorm gefrustreerd door te weinig echt 'hond' te kunnen zijn. Wat je zag aan de lijn was ook met name frustratie. Het uitvallen met daarbij rondjes om haar eigen as draaien waarbij ze compleet onbereikbaar was, was voor mij aanleiding om in een groot gebied te gaan lopen, overzichtelijk. Waarbij ze letterlijk haar benen kon strekken. Dan kom je ook wat honden tegen, maar als je wil zijn er vierkante kilometers om erom heen te gaan. Dat deed ze niet. Ik haar hoofd zit/zat namelijk de verbinding: hond zien = gek worden. In hersenen werkt het zo dat het pad wat het meest bewandeld is in de hersenen, ook als eerste weer gebruikt wordt. Die verbinding van zenuwen die een reactie veroorzaken gaan automatisch in werking.
Je moet dus een nieuw pad gaan creëren die je veel gaat bewandelen.
Waar bij Cyra de oplossing geduld, ruimte, bescherming bieden en dergelijke was omdat Cyra eigenlijk heel bang was. Is dat voor Kyra heel anders. Ze is niet zozeer bang, ze voert gedrag uit wat misschien ontstaan is in angst ooit. Maar wat nu een reactie is, die ze nou eenmaal geeft omdat ze dit altijd doet.
Wat heel mooi was om te zien is dat ze na veel lichamelijke activiteit, met veel snuffelen en muisjes zoeken, de intensiteit van de uitval vele malen minder was. Gewoon omdat ze niet al haar energie er meer in kon stoppen.
Waar ze normaal op een hond op 50 meter afstand zou reageren, liet ze het nu maar zitten.. Dat ben ik gaan belonen.
Dan over de emotionele ervaring van Kyra. Door een (stem)correctie haalde ik haar uit die onbereikbare uitval. Dan volgt minstens 30 seconden rust. Daarna ging ze heel vaak snuffelen aan de hond in kwestie. Voorzichtig contact zoeken tot op een gegeven moment stukjes met elkaar oprennen.
Dus juist door haar uit die uitval te halen, kreeg ze de kans de hond op een andere manier te gaan zien. Emotioneel gezien dus.
Maar voordat ze daarvoor kan open staan, moet ze uit die rode waas. Moet ze even tot zinnen gebracht worden.
En daar komt ook mijn karakter om de hoek. Want ik wil heel graag rekening houden met Kyra, maar ik verwacht dat zij ook rekening houdt met mij. En als zij zo uit haar dak gaat, zich probeert af te zetten tegen mij, rondjes draait en als een gek in de riem gaat hangen, dan is haar rekening houden met mij en haar respect voor mij ook ver te zoeken.
En ik vind dat onacceptabel.
Ben je heel bang, zal ik je helpen. Maar helemaal uit je dak gaan terwijl er niets aan de hand is, dat tolereer ik simpelweg niet.
Ook niet van mijn neefje die om zich heen ging slaan naar zusters terwijl er bloed afgenomen moest worden. Hij was bang, dat mag, daar praten we over, er is een pop waarop het voor gedaan wordt. Maar meteen beginnen met schoppen en slaan, dat is niet acceptabel. En daar stel ik grenzen aan. Waardoor mijn neefje leert: ik mag bang zijn, maar ik moet daar op een andere manier mee omgaan. Ik mag laten weten wat ik niet fijn vind, maar wel op een gepaste manier.
En dat is wat Kyra ook aan het leren is. Op een gepaste manier te reageren.