
Mijn vriendin heeft een chihuahua reutje van zes maanden oud
Hij plast tegen sommige mensen hun schoenen en broeken.
En als er b.v. een jas op de grond gevallen is gaat hij daar op zitten.
lastig.....
Dominatie of Pubergedrag?
Corrigeren? zoja hoe?
Hij is eigenlijk heel erg lief , en in mijn ogen niet bijzonder dominant
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "dominant of puber?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Ja zeker corrigern. Dit is ongewnst gedrg en moet meteen afgeleerd worden. Ne zeggen oppakken en buitn zetten net als bij een pup. Met veel geuld! Boos worden heeft geen zin. Oppaken en buitn zettn. Verder negeren!
Succes!

hoe gaat je vriendin met de pup om?
ik zou liever voorkomen dat de pup dit doet,
dominantie om hondengedrag te verklaren is achterhaald, ik zou andere oorzaken gaan zoeken.

De correctie heeft in dit geval het meeste effect op het moment dat je ziet dat de hond aanstalten maakt om te gaan plassen. Als het kleine markerings plasjes zijn zou het te maken kunnen hebben met hormonen anders zou je het makkelijk kunnen afleren door goed te belonen buiten en te voorkomen binnen. Dit soort problemen slijt vaak ook met tijd. En volhouden natuurlijk!
Succes!

de hond mag alles, zou tegen je vriendin zeggen dat ze de hond eens netjes moet opvoeden.
dominantie ? nee, pubergedrag ? nee, opvoeding dat is het, reutjes plassen overal tegen aan als ze de kans krijgen, daar zal je je hond voor moeten opvoeden.
vaak ligt het aan de baas, zie het overal, baas kijkt de andere kant op en de reu neemt het niet zo nauw, en plast dan overal tegen aan. baas zal de hond toch wijs moeten maken dat tie niet overal maar zijn vlag af kan zetten, teefjes leren we dat ook toch, hier plassen niet daar.
zelf ook een reu gehad, een giga hond, altijd kort aan de lijn, nergens tegenaan basta......waar er geplast mag worden doe je de hond los of je viert de lijn, doe je dat al gelijk, dan is alles het mikpunt van plasgedrag. opvoeden, waar het wel mag en niet.

Als ik het zo lees niet dominant en geen pubergedrag, hoogstens gewoontegedrag omdat het wordt toegestaan.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "dominant of puber?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?