Dit geloof je toch niet!!!!!Wat te doen....!??

52 reacties · pagina 2 van 2

De Mecheltjes clan

10 december 2011, 20:41 3 doggies

Ik zou zeker als ik jou was ook contact opnemen met K9 Dogcenter. Probeer alle mogelijkheden te benutten voor deze hond.


Het asiel misschien is het een optie welk asiel dan ook hier in Nederland. Je zou ook de dierenbescherming kunnen bellen misschien dat hun een opvang plek kunnen regelen.

Realisser je wel dat een mechelaarals deze heel lang in een asiel kan en/of moeten zitten. Dan hoef ik hier maar na Nina te kijken die 1 jaar en een dag in het asiel heeft moeten doorbrengen een of 2 keer opgehaald is maar ook al snel weer teruggebracht is. Ook Shai van Hadassa is zo'n hond waar niemand raad mee wist.

Dus houd al je mogelijkheden open.

Ik wil ook nog even een aanvulling geven waarom het niet verstandig is om een hond als deze in een 'gewoon' gezin te plaatsen ofwel bij iemand die geen verstand heeft wat het verleden is van deze hond.
Stel dat jij deze hond in huis hebt en jij roept tegen een familielid "hey ik moet even BELLEN" de kans is dan heel groot dat bij diezelfde hond die netjes en lief op de bank ligt of aan je voeten ligt het knopje in een tel omslaat want deze hond hoort het verschil niet of jij nu BELLEN zegt of STELLEN en dit is dam maar 1 voorbeeld zo zijn er nog legio voorbeelden te geven.

Ik geloof dat dit weer een fijne hond kan zijn maar dan wel op de juist plek.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Dit geloof je toch niet!!!!!Wat te doen....!??" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

De Mecheltjes clan

10 december 2011, 20:45 3 doggies

" Jij kent de hond nauwelijks, maar de huidige eigenaren, een dierenarts, een gedragsdeskundige en het asiel zien allemaal geen ander optie dan de hond in te slapen en jij wil een andere oplossing?
Hoezo?
Jij kent de hond nauwelijks, benoemt evenwel een aardig rijtje van probleem gedrag, maar weet je het desondanks blijkbaar toch beter dan al deze (hoogstwaarschijnlijk ook welwillende) deskundigen?
Dàt vind ik nou een vreemd verhaal hoor, sorry. "



Maarten dan kan ik jou vertellen dat al deze deskundigen maar heel weinig kaas hebben gegeten wat een hond als deze inhoudt en wat er kan gebeuren om dit hondje weer in het juiste spoor te krijgen.

Ik snap ook heel goed waarom men dit advies geeft!!

Ik vindt het alleen maar te prijzen wat Angelique probeert te doen!!

Chavera

10 december 2011, 20:45 3 doggies

" Jij kent de hond nauwelijks, maar de huidige eigenaren, een dierenarts, een gedragsdeskundige en het asiel zien allemaal geen ander optie dan de hond in te slapen en jij wil een andere oplossing?
Hoezo?
Jij kent de hond nauwelijks, benoemt evenwel een aardig rijtje van probleem gedrag, maar weet je het desondanks blijkbaar toch beter dan al deze (hoogstwaarschijnlijk ook welwillende) deskundigen?
Dàt vind ik nou een vreemd verhaal hoor, sorry. "


Ehhhm mijn meisie had ook geen kansen zeiden meerdere deskundigen, maar een hond in ervaren handen kan een heel stuk beter worden en voor die mensen een hele mooie en liefdevolle hond zijn ;-)

Angelique schreef het onderwerp

10 december 2011, 20:46

@ Maarten Diva en Boefje...


Ik snap je reactie maar wat ik bedoel uit te leggen is dat ik de hond zelf een paar keer heb gezien en verder ken ik de gezamelijke kennis wel die heeft lange tijd voor de hond gezorgt (lees uitlaten toen zijn eigen baasje in het ziekenhuis was e.d) ik ken de ''problemen'' van de hond alleen van de verhalen die ik heb gehoort van deze kennis..
Ik moet zeggen dat we al deze ''problemen '' al wel aan hebben zien komen voordat ze dr eerste ex politie/douane mechelse herder kocht, de eerste moest ook binnen no-time weg vanwege gedragsproblemen zoals hun het noemen en deze hond laten ze inslapen wegens "gedragsproblemen''
Ik vind dat zo een gevoelig ras niet thuis hoort in zo een stabiele gezins situatie met zulke onstabiele baasjes dat is vragen om problemen en die hebben ze gekregen ook.

Nu is dus mijn probleem dat ik gisteravond laat te horen kreeg dat niemand de hond wil hebben er een gd naar heeft gekeken die zegt inslapen een asiel die de hond niet wil hebben en zegt inslapen en nu volgt dus maandag een gesprek met de dierenarts om de hond in te laten slapen.

Ik was dus niet bij het gesprek met het asiel en ook niet bij de beoordeling van de gd dit het ik dus alleen van mijn kennis gehoort...
Maarre een vreemd verhaal lijkt het me niet...ik wil gewoon niet dat een gezonde hond die naar mijn weten niemand heeft gebeten(behalve een kat) en die normaal was toen ze daar in huis kwam en nu gewoon verziekt ik door ontwetenheid en de hele onstabiele situatie dat die hond dan zomaar een spuitje gaat krijgen bij een dierenarts..

Daar heb ik als dierenvriend zeker een groot probleem mee en dat probeer ik koste wat kost te voorkomen en dan zie ik niet in dat dat een vreemd verhaal is zou jij als dierenvriend niet hetzelfde doen voor zo een hond??Lijkt mij wel..

Dus vind niet dat je daar zo vreemd over moet oordelen hoor..

Groetjes Liek En Rox

De Mecheltjes clan

10 december 2011, 20:50 3 doggies

"

Ehhhm mijn meisie had ook geen kansen zeiden meerdere deskundigen, maar een hond in ervaren handen kan een heel stuk beter worden en voor die mensen een hele mooie en liefdevolle hond zijn ;-) "


Dat bedoel ik nou.

Angelique schreef het onderwerp

10 december 2011, 20:53

@ Wilma en Hadassa thanx!!! ;-)

En idd Wila je hebt een goed punt over het bellen en stellen lijkt me idd geen goed plan om haar in een ''normaal '' gezin te plaatsen zonder verstand van deze hond en haar verleden..
Het is ook de bedoeling dat ze een goed huis krijgt en niet weer weg moet omdat de volgende eigenaren niet wisten waar ze aan begonnen..

Ik ga zeker een ronde bellen maar denk dat het ook nog een hele kluif gaat worden om haar eigenaren ervan te overtuigen dat deze hond nog best te herplaatsen is en dat het nog best goed kan komen met haar..want in hun ogen heeft de gd haar beoordeeld en zo moet het dan maar gebeuren en nee ik ben niet beter dan een gd maar denk dat bij de juiste mensen deze hond zeker een goeie kans verdiend en dat er nog best wat van te maken is...

Groetjes Liek en Rox

Chavera

10 december 2011, 20:54 3 doggies

"

Dat bedoel ik nou. "


Het is zo, ik denk dat een heleboel honden die nu een spuitje krijgen bij de juiste baas nog een leuk leven hadden kunnen hebben! :'(

Angelique schreef het onderwerp

10 december 2011, 20:57

Ehhhm mijn meisie had ook geen kansen zeiden meerdere deskundigen, maar een hond in ervaren handen kan een heel stuk beter worden en voor die mensen een hele mooie en liefdevolle hond zijn "


Dit bedoelde ik ook en ik hoop ook zo iemand voor haar te vinden!!!

Chavera

10 december 2011, 20:58 3 doggies

Deze hond zou ik ook om nog een andere reden niet in een gezin plaatsen en dat is een eventuele beschermingsdrang. Leuk als er vriendjes komen spelen en ze gaan lopen ravotten O-)

Angelique schreef het onderwerp

10 december 2011, 20:58

Sorry Hadassa probeerde je stukje te kopieren volgens mij deed ik het niet goed...
Ben nog beetje aan het uitvogelen hoe het werkt...sorry O-)

Chavera

10 december 2011, 20:59 3 doggies

" Sorry Hadassa probeerde je stukje te kopieren volgens mij deed ik het niet goed...
Ben nog beetje aan het uitvogelen hoe het werkt...sorry O-) "


Onderin staat in kleine letters het woordje Quote ;-)

Angelique schreef het onderwerp

10 december 2011, 21:00

Hihi ja zag het net idd hihi sorry sorry.... ;-)

Maarten - Diva & Boefje

10 december 2011, 21:05 3 doggies

"


Maarten dan kan ik jou vertellen dat al deze deskundigen maar heel weinig kaas hebben gegeten wat een hond als deze inhoudt en wat er kan gebeuren om dit hondje weer in het juiste spoor te krijgen.

"


Als gewone mensen en gewone asiels, gewone gedragsdeskundigen en gewone asiels te onkundig zijn... zegt dat dan dus wat over de hond of over al deze mensen? Over de hond dus en dat deze zeer moeilijk (plaatsbaar) is dus.
Als een speld in een hooiberg blijkbaar zelfs... dan hoop ik natuurlijk net als jullie dat die speld gevonden wordt.
Maar anderzijds kan ik me ook voorstellen dat het in sommige gevallen beter kan zijn om een hond in te laten slapen, dan dat hij slecht herplaatst wordt of in een asiel/kennel wegkwijnt.
Ik veroordeel niemand in deze hoor; natuurlijk niet de gene die een plek voor hem willen vinden, maar ook niet degene die voor inslapen zouden kunnen kiezen.

En ja ik ben ook een dierenvriend, maar dat houdt voor mij ook in dat een hond een goede kans op geluk verdient en dat je daar je best voor moet doen, maar ook dat als die kans (te) klein is, dat je dan een hond (e/o zijn omgeving) een rotleven moet besparen.

~*~Nadine&Lisa~*~

10 december 2011, 21:29 3 doggies

"

dat is echt GEEN GOED IDEE> Deze hond kan niet zomaar even worden opgevangen dat is levensgevaarlijk vooral als je al helemaal geen verstand hebt als een getrainde hond als dit hondje is.

Natuurlijk kan hij wel opgevangen worden bij iemand die hier verstand van heeft en deze hond weer in het juiste spoor kan zetten en/of terugbrengen tot huishond. "


ja oke als je het zo ziet :0

Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

10 december 2011, 21:38 3 doggies

Ik vind het bewonderenswaardig wat Angelique probeert te doen voor deze hond !! En geloof me, ik heb ook al best wat ervaring met zogezegde deskundigen en de asiels....ze zeggen al snel dat een hond maar moet inslapen, lekker makkelijk !! Dus vergis je daar a.u.b. niet in. Zegt inderdaad veel over deze mensen, maar spijtig genoeg is dat een waarheid. Al te dikwijls gezien !

Bij de juiste baas kan deze hond nog wel goed komen, hij is ocharme maar twee jaar ! En daarbij, hij is duidelijk verknoeid door de mensen, maar hij moet de rekening maar betalen !

Zo ken ik iemand die een Mechelaar had, totaal onder de stress, viel uit, niets mee aan te vangen. De baas besliste toen ook, in samenspraak met "deskundigen" om de hond te laten inslapen. Hij ging naar de dierenarts, maar die weigerde om dat te doen (een DA zoals er weinigen zijn) en zocht zelf naar een oplossing. Hij contacteerde een man die al jaren met Mechelaartjes werkte en hem wilde opnemen. In het begin ging het allesbehalve goed, de hond viel zelfs hem aan, maar hij werkte verder en na verloop van tijd, veel geduld en de juiste aanpak, was het foute gedrag eruit. De "deskundigen" hadden het dus ook daar fout, maarja, je moet er wat van kennen natuurlijk en dat is bij veel mensen spijtig genoeg niet het geval. :'(

delilah, (mede)baasje van drum

10 december 2011, 21:47 3 doggies

" @ Wilma en Hadassa thanx!!! ;-)

En idd Wila je hebt een goed punt over het bellen en stellen lijkt me idd geen goed plan om haar in een ''normaal '' gezin te plaatsen zonder verstand van deze hond en haar verleden..
Het is ook de bedoeling dat ze een goed huis krijgt en niet weer weg moet omdat de volgende eigenaren niet wisten waar ze aan begonnen..

Ik ga zeker een ronde bellen maar denk dat het ook nog een hele kluif gaat worden om haar eigenaren ervan te overtuigen dat deze hond nog best te herplaatsen is en dat het nog best goed kan komen met haar..want in hun ogen heeft de gd haar beoordeeld en zo moet het dan maar gebeuren en nee ik ben niet beter dan een gd maar denk dat bij de juiste mensen deze hond zeker een goeie kans verdiend en dat er nog best wat van te maken is...

Groetjes Liek en Rox "


kan inderdaad nog heel lastig worden om die mensen te overtuigen :'(

De Mecheltjes clan

10 december 2011, 22:19 3 doggies

"

Als gewone mensen en gewone asiels, gewone gedragsdeskundigen en gewone asiels te onkundig zijn... zegt dat dan dus wat over de hond of over al deze mensen? Over de hond dus en dat deze zeer moeilijk (plaatsbaar) is dus.
Als een speld in een hooiberg blijkbaar zelfs... dan hoop ik natuurlijk net als jullie dat die speld gevonden wordt.
Maar anderzijds kan ik me ook voorstellen dat het in sommige gevallen beter kan zijn om een hond in te laten slapen, dan dat hij slecht herplaatst wordt of in een asiel/kennel wegkwijnt.
Ik veroordeel niemand in deze hoor; natuurlijk niet de gene die een plek voor hem willen vinden, maar ook niet degene die voor inslapen zouden kunnen kiezen.

En ja ik ben ook een dierenvriend, maar dat houdt voor mij ook in dat een hond een goede kans op geluk verdient en dat je daar je best voor moet doen, maar ook dat als die kans (te) klein is, dat je dan een hond (e/o zijn omgeving) een rotleven moet besparen. "


Maarten dat zegt alleen wat over hoe de hond opgeleid is. Hoe hij daarna begeleid is ect ect. De hond heeft nu problemen omdat men niet weet hoe met deze hond om te gaan dat is het probleem. Hoe de meest GD het heel goed bedoelen maar niet wetende hoe ze deze hond zo positief mogelijk te kunnen begeleiden. Geloof mij maar dat hoor ik wel vaker dat zo'n hond niet meer te redden valt en ook Hadassa heeft hier ervaring mee zoals je al hebt kunnen lezen.

Chavera

10 december 2011, 22:21 3 doggies

"

Maarten dat zegt alleen wat over hoe de hond opgeleid is. Hoe hij daarna begeleid is ect ect. De hond heeft nu problemen omdat men niet weet hoe met deze hond om te gaan dat is het probleem. Hoe de meest GD het heel goed bedoelen maar niet wetende hoe ze deze hond zo positief mogelijk te kunnen begeleiden. Geloof mij maar dat hoor ik wel vaker dat zo'n hond niet meer te redden valt en ook Hadassa heeft hier ervaring mee zoals je al hebt kunnen lezen. "


Jij hebt Nina, das ook een apart geval, ik denk dat als zij bij mensen in huis zou komen met weinig kennis, dat dat vreselijk fout had gegaan :'(

Maarten - Diva & Boefje

10 december 2011, 22:42 3 doggies

"

Maarten dat zegt alleen wat over hoe de hond opgeleid is. Hoe hij daarna begeleid is ect ect. De hond heeft nu problemen omdat men niet weet hoe met deze hond om te gaan dat is het probleem. Hoe de meest GD het heel goed bedoelen maar niet wetende hoe ze deze hond zo positief mogelijk te kunnen begeleiden. Geloof mij maar dat hoor ik wel vaker dat zo'n hond niet meer te redden valt en ook Hadassa heeft hier ervaring mee zoals je al hebt kunnen lezen. "


In mijn ogen valt elke hond wel te redden... met de juiste personen, in de juiste situatie, met de juiste aanpak, onder de juiste omstandigheden. Hoe precies en hoe juist verschilt alleen per hond en eerlijk gezegd komt het op mij toch over dat het bij deze hond allemaal heel nauw luistert.
En de vraag lijkt mij dan gerechtvaardigd of het verwachten dat je zo'n specifieke opvang kunt vinden wel zo reëel is?

Jij en Hadasse zijn misschien geweldig met (specifiek opgevoede en getrainde) herderhonden, maar hoeveel zijn daarvan te vinden? En hoeveel zouden deze hond ook echt kunnen en willen opvangen? Waarom jullie zelf niet bijvoorbeeld? Waarom loopt het niet storm met aanbiedingen hier? Bij andere minder gecompliceerde honden loopt het hier soms storm.
En ook ikzelf schep veel genoegen in het gelukkig en gezond maken van afdankertjes / herplaatsers. Maar ik heb zelf pas sinds 1 jaar en de andere pas sinds een half jaar mn huidige honden en deze "roedel" is nog niet stabiel genoeg... en wat voor mij en jullie geldt waarom wij het niet doen, zal ook voor anderen kunnen opgaan, of iets anders.
En waar hij nu zit, gaat het niet, de TS kan/wil het blijkbaar zelf ook niet, de fokker niet, een GD niet, het asiel niet....sorry hoor, maar is het dan echt zo raar dat ik basis van al die info denk; helaas deze stakker is dus blijkbaar ècht niet te redden?... hoe graag de TS (en wij met haar) dat ook anders zou willen?...

De Mecheltjes clan

10 december 2011, 23:09 3 doggies

"

In mijn ogen valt elke hond wel te redden... met de juiste personen, in de juiste situatie, met de juiste aanpak, onder de juiste omstandigheden. Hoe precies en hoe juist verschilt alleen per hond en eerlijk gezegd komt het op mij toch over dat het bij deze hond allemaal heel nauw luistert.
En de vraag lijkt mij dan gerechtvaardigd of het verwachten dat je zo'n specifieke opvang kunt vinden wel zo reëel is?

Jij en Hadasse zijn misschien geweldig met (specifiek opgevoede en getrainde) herderhonden, maar hoeveel zijn daarvan te vinden? En hoeveel zouden deze hond ook echt kunnen en willen opvangen? Waarom jullie zelf niet bijvoorbeeld? Waarom loopt het niet storm met aanbiedingen hier? Bij andere minder gecompliceerde honden loopt het hier soms storm.
En ook ikzelf schep veel genoegen in het gelukkig en gezond maken van afdankertjes / herplaatsers. Maar ik heb zelf pas sinds 1 jaar en de andere pas sinds een half jaar mn huidige honden en deze "roedel" is nog niet stabiel genoeg... en wat voor mij en jullie geldt waarom wij het niet doen, zal ook voor anderen kunnen opgaan, of iets anders.
En waar hij nu zit, gaat het niet, de TS kan/wil het blijkbaar zelf ook niet, de fokker niet, een GD niet, het asiel niet....sorry hoor, maar is het dan echt zo raar dat ik basis van al die info denk; helaas deze stakker is dus blijkbaar ècht niet te redden?... hoe graag de TS (en wij met haar) dat ook anders zou willen?...
"


Nee Maarten op zich is dat niet raar jou gedachtengang. Ik begrijp het echt wel. Maarten als ik kon zou ik deze hond met heel mijn hart opvangen als ik al niet 6 honden had en Nina nog maar net 2 weken hier is en nog een hele hoop begeleiding nodig heeft. Hetzelfde geldt voor Hadassa, Shai is ook nog niet zo heel lang bij Hadassa en ook nog niet klaar (Sorry Hadassa dat ik zo maar even voor je spreek)

Er zijn wel instanties zoals ik al een link van geplaatst heb. Dat is het enige wat ik mij kan bedenken om deze hond nog een bestaan te geven.

Ik had in een eerdere reactie geschreven dat deze hond in een asiel bijna onherplaatsbaar is. Een asiel en dan is begrijpelijk willen het liefst de honden die zij opvangen zo snel dat mogelijk herplaatsen. Dus ik begrijp je standpunt wel.

Maar niets is onmogelijk.

Misschien heel misschien Maarten is deze hond beter af als men hem laat inslapen. Waarom omdat dan niemand meer met deze mechel kan sollen want helaas gebeurt dat al meer dan genoeg bij mechelaars. Dat is voor mij maar moeilijk te verkroppen.


Chavera

11 december 2011, 03:38 3 doggies

"

Nee Maarten op zich is dat niet raar jou gedachtengang. Ik begrijp het echt wel. Maarten als ik kon zou ik deze hond met heel mijn hart opvangen als ik al niet 6 honden had en Nina nog maar net 2 weken hier is en nog een hele hoop begeleiding nodig heeft. Hetzelfde geldt voor Hadassa, Shai is ook nog niet zo heel lang bij Hadassa en ook nog niet klaar (Sorry Hadassa dat ik zo maar even voor je spreek)

Er zijn wel instanties zoals ik al een link van geplaatst heb. Dat is het enige wat ik mij kan bedenken om deze hond nog een bestaan te geven.

Ik had in een eerdere reactie geschreven dat deze hond in een asiel bijna onherplaatsbaar is. Een asiel en dan is begrijpelijk willen het liefst de honden die zij opvangen zo snel dat mogelijk herplaatsen. Dus ik begrijp je standpunt wel.

Maakt niet uit hoor, het is gewoon echt zo ;-) Wil je zo'n hond een stabiel huis geven, dan moet je eigen hond zeer stabiel zijn en Shai is dat dus nog niet.

Maar niets is onmogelijk.

Misschien heel misschien Maarten is deze hond beter af als men hem laat inslapen. Waarom omdat dan niemand meer met deze mechel kan sollen want helaas gebeurt dat al meer dan genoeg bij mechelaars. Dat is voor mij maar moeilijk te verkroppen.


"

Chavera

11 december 2011, 03:40 3 doggies

Grrr, gaat iets mis. Maakt niet uit hoor Wilma, als ik ook maar voor 20% het gevoel zou hebben dat het zou kunnen, dan had ik het graag willen doen, maar met zo'n hond moet je thuisbasis zeer stabiel zijn, ook de honden. Shai is daar nog lang niet aan toe, maar we werken er hard aan ;-)

Angelique schreef het onderwerp

12 december 2011, 19:16

Voor alle mensen die deze topic hebben gevolgt...Ik heb een update geplaats..

Bedankt voor het reageren allemaal...

Groetjes Liek en Rox...

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Dit geloof je toch niet!!!!!Wat te doen....!??" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^