Vers vlees deel 5 - vragen en informatie over BARF, NRV en KVV

948 reacties · pagina 17 van 32

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vers vlees deel 5 - vragen en informatie over BARF, NRV en KVV" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Truida, Kenzo & Rocky (RIP)

10 december 2011, 09:56 3 doggies

Ik zit een beeje in mijn maag met de ontlasting van Rocky. Nou ja, niet lekker natuurlijk :-D .

Zo lang hij alleen maar HB-paard en konijn kreeg had hij mooie vaste drollen.

Toen de geit erbij kwam werden de drollen een stuk zachter en kreeg hij weer jeuk.
Gestopt met de geit en gewacht tot de boel weer rustig was.

De lam en eend toegevoegd, dat gaat beter dan geit. Toch ben ik niet tevreden.
Ik doe nu om en om bijv. lam en paard, eend en konijn.
De dag na de lam of eend is het begin van de bolus stevig en de rest kneedbaar.
Het ziet er uit als een mooie drol maar als je het oppakt knijp je het meteen fijn.

Hij krijgt ook iedere dag een gedroogd stuk lamspens om lekker te knabbelen.
Als beloning gebruik ik kleine stukjes gedroogde lamspens. Soms als snoepje een stukje hertenlong.

Hij heeft voedselallergie dus een kippenbotje mag niet :'( , anders zou ik hem dat wel af en toe geven om de ontlasting vaster te maken.

Wie heeft een goede tip voor me.

Bertine, Junto, Romy

10 december 2011, 10:25 3 doggies

Ik had een electrischmes gekocht, een goedkope. Het is een ramp. de speciale diepvriesmessen snijden nog geen bevroren brood!!
dus wat ontdooide rollen vlees gaat al helemaal niet. En daarbij als het wat ontdooid is vliegen de bloedspetters je om de oren. dus niet alleen het mes schoonmaken maar ook mijn hele bijkeuken.

Met mijn Koksmes, wat gewoon een goedkopere soort is, gaat het 10 keer beter.

Nantastic!© Casa di Coontastic speciaal aangestelde fokker

10 december 2011, 10:26 3 doggies

Misschien iets minder pens geven om te kijken hoe het dan gaat?
Zou heel goed kunnen dat het daar mee te maken heeft..
Ze hebben bijvoorbeeld bij Zooplus ook hele fijne snacks van verschillende diersoorten, daar zou je zeker iets mee kunnen... Ik heb geen ervaring met smaken die voor andere ontlasting zorgen, dus misschien dat iemand anders daar een tip voor heeft? Hier kunnen ze tegen alle smaken even goed...

Nantastic!© Casa di Coontastic speciaal aangestelde fokker

10 december 2011, 10:27 3 doggies

Vandaag op het menu: Shaweca Schapenmix

Ik en de laatste weken erg slordig met groenten en fruit, is er echt een beetje bij in geschoten.. Fruit heb ik genoeg, maar het is er niet van gekomen... Is het heel slecht als je een poos even geen groenten en fruit geeft? Ik voer alleen kvv, dus eigenlijk wel compleet dan toch?

Truida, Kenzo & Rocky (RIP)

10 december 2011, 10:33 3 doggies

Ik kan natuurlijk wat minder lam en eend gaan geven en dan meer paard en konijn.
Maar dan ben ik weer bang dat hij op de lange duur een tekort krijgt omdat de verhouding van 4 verschillende soorten per 3 weken niet gelijk zijn.

Natastic ik zal eens bij ZooPlus gaan gluren, bedankt voor de tip.

Bertine, Junto, Romy

10 december 2011, 10:34 3 doggies

" Vandaag op het menu: Shaweca Schapenmix

Ik en de laatste weken erg slordig met groenten en fruit, is er echt een beetje bij in geschoten.. Fruit heb ik genoeg, maar het is er niet van gekomen... Is het heel slecht als je een poos even geen groenten en fruit geeft? Ik voer alleen kvv, dus eigenlijk wel compleet dan toch? "


Volgens mij niet echt erg hoor. en zoals je zelf zegt, als je KVV voert is het al compleet.
Ik geef ook 3 a 4 keer per week groente maar ben er ook nog niet erg consequent in.

Truida, Kenzo & Rocky (RIP)

10 december 2011, 10:35 3 doggies

" Vandaag op het menu: Shaweca Schapenmix

Ik en de laatste weken erg slordig met groenten en fruit, is er echt een beetje bij in geschoten.. Fruit heb ik genoeg, maar het is er niet van gekomen... Is het heel slecht als je een poos even geen groenten en fruit geeft? Ik voer alleen kvv, dus eigenlijk wel compleet dan toch? "


Ik geef helemaal niets aan extra fruit of groente.
Ik heb begrepen dat KVV kompleet is en dan hoeft het niet volgens mij.

Karin & Levi

10 december 2011, 10:39 3 doggies

" Ik kan natuurlijk wat minder lam en eend gaan geven en dan meer paard en konijn.
Maar dan ben ik weer bang dat hij op de lange duur een tekort krijgt omdat de verhouding van 4 verschillende soorten per 3 weken niet gelijk zijn "


Moet dat helemaal gelijk zijn? want ik heb nu ook eigenlijk 3 smaken 1 keer en 2 smaken 2 keer per week...Moet ik dat anders verdelen?

Nantastic!© Casa di Coontastic speciaal aangestelde fokker

10 december 2011, 10:50 3 doggies

" Ik kan natuurlijk wat minder lam en eend gaan geven en dan meer paard en konijn.
Maar dan ben ik weer bang dat hij op de lange duur een tekort krijgt omdat de verhouding van 4 verschillende soorten per 3 weken niet gelijk zijn.

Natastic ik zal eens bij ZooPlus gaan gluren, bedankt voor de tip. "


Welke merken voer je?
Als je alleen Haaksbarf voert dan hoef je volgens mij niet aan die 4 smaken te komen namelijk... Er zijn hier zeker mensen zoals Kita die weten of er een premix door zit, als dit zo is, zoals bijvoorbeeld bij Carnibest, dan voer je al compleet en hoef je niet aan die 4 diersoorten te komen...

Nantastic!© Casa di Coontastic speciaal aangestelde fokker

10 december 2011, 10:56 3 doggies

Dus bij Haaksbarf moet je verplicht aan die 4 smaken komen dan?

Zelf let ik er nooit zo op omdat ik verschillende merken voer en dus aan voldoende diersoorten kom... Ze krijgen hier sowieso al 4 verschillende smaken per week...

Karin & Levi

10 december 2011, 11:04 3 doggies

Hier krijgt hij dus ook die 4 smaken, maar 2 smaakjes dan een extra keer per week..omdat ik 5 smaken heb..

Sam,Saltarin,Muis,Zara,Terra+en Paco

10 december 2011, 11:10 3 doggies

In Haaks Barf worden geen toevoegingen gebruikt. Daarom adviseren wij om in cycli van drie weken vier diersoorten te voeren, zodat u zeker weet dat uw hond of kat alle voedingsstoffen binnenkrijgt die hij nodig heeft.

Ieder van de smaken is anders opgebouwd, omdat er een andere diersoort als basis wordt gebruikt. De waardes van vocht, ruw eiwit, ruw vet, calcium, fosfor, droge stof ruwe celstof et cetera variëren per smaak. Doordat Haak Barf in al zijn smaken ook de calciumbron van het primaire diersoort gebruikt, wordt ook de variatie in de botopbouw van de verschillende smaken in de voeding benut.

bron www,shaweca.nl

Kita

10 december 2011, 11:24

" Ik kan natuurlijk wat minder lam en eend gaan geven en dan meer paard en konijn.
Maar dan ben ik weer bang dat hij op de lange duur een tekort krijgt omdat de verhouding van 4 verschillende soorten per 3 weken niet gelijk zijn.

Natastic ik zal eens bij ZooPlus gaan gluren, bedankt voor de tip. "

Het voeren van 4 diersoorten is een advies, omdat er geen premix of iets anders wordt toegevoegd, de voedingswaarde moeten dus uit het vlees, bot orgaan gehaald worden en de groente natuurlijk
Als je merkt dat je hond iets minder tegen vettere diersoorten kan zoals lam eend en geit is het een idee dat je deze smaken maar 1 x per week geeft naast het paard en konijn
dus de ene week lam de andere week een keer eend en dan weer een geit. Dit is genoeg
Ik ken honden die eten al 3 jaar lang konijn en niks anders. En die ziet eruit om door een ringetje te halen, dus maak je geen zorgen. Het wisselen van diersoorten hoeft niet in verhouding, het is niet nodig precies zoveel van dat dier en zoveel van dat dier. gewoon 4 diersoorten.
Het is ook niet erg als de ontlasting wel eens aan het eind zacht is, wil niet zeggen dat het voor je hond niet goed is, maar heeft een beetje moeite met de vertering. Is de ontlasting dagelijks niet goed ja dan moet je aan de bel trekken, kijk maar naar jezelf, poep jij iedere dag vast drollen, zonder een beetje dun.

Karin & Levi

10 december 2011, 11:30 3 doggies

Ik geef nu 2x paard, lam, geit, rund en kip...en dan ff kijken welke smaak ik doe ipv zalm...Hij vind ze allemaal wel lekker dus denk rund of geit...rund is minder vet geloof ik?

Kita

10 december 2011, 11:34 3 doggies

" Ik geef nu 2x paard, lam, geit, rund en kip...en dan ff kijken welke smaak ik doe ipv zalm...Hij vind ze allemaal wel lekker dus denk rund of geit...rund is minder vet geloof ik? "

probeer de zalmmix van shaweca eens, misschien dat hij deze wel lekker vindt zit pens bij en runderbot.

Karin & Levi

10 december 2011, 11:49 3 doggies

Ja zou ik is moeten kijken of ik eerst is ergens 1 rol kan kopen :P anders zit ik weer met 4 rollen haha

Ralph, Bo en Dex

10 december 2011, 12:27 3 doggies

Vanochtend hadden ze parelhoenkarkas met orgaanpakketje, vanavond krijgen ze ganskarkas met eendenlever.

Nathalie en lilly

10 december 2011, 12:35 2 doggies

sorry dat ik het vraag hoor ±'
maar mag een hond manderijn :-)
en kan het zijn dat een hon de eerste keer het fruit niet wil=


GROETEJES

Stippeltje

10 december 2011, 12:52 3 doggies

" sorry dat ik het vraag hoor ±'
maar mag een hond manderijn :-)
en kan het zijn dat een hon de eerste keer het fruit niet wil=
GROETEJES "


Dat mag. Als de hond het niet wil is het toch klaar ?
Mijn hulp had afgelopen week toevallig mandarijntjes mee maar Spikkel moest er niets van weten. Dan ga ik haar volgende week toch niet weer lastig vallen met mandarijn. Als ze het niet wil hoeft het niet.

Nathalie en lilly

10 december 2011, 12:58 3 doggies

ik heb haar net manderijn gegeven.
en ze vond het heerlijk.

Nee maar ik bedoelde, misschien is het net zoals flees.
daar moeten ze ook aan wennen

Truida, Kenzo & Rocky (RIP)

10 december 2011, 13:36 3 doggies

"
Het voeren van 4 diersoorten is een advies, omdat er geen premix of iets anders wordt toegevoegd, de voedingswaarde moeten dus uit het vlees, bot orgaan gehaald worden en de groente natuurlijk
Als je merkt dat je hond iets minder tegen vettere diersoorten kan zoals lam eend en geit is het een idee dat je deze smaken maar 1 x per week geeft naast het paard en konijn
dus de ene week lam de andere week een keer eend en dan weer een geit. Dit is genoeg
Ik ken honden die eten al 3 jaar lang konijn en niks anders. En die ziet eruit om door een ringetje te halen, dus maak je geen zorgen. Het wisselen van diersoorten hoeft niet in verhouding, het is niet nodig precies zoveel van dat dier en zoveel van dat dier. gewoon 4 diersoorten.
Het is ook niet erg als de ontlasting wel eens aan het eind zacht is, wil niet zeggen dat het voor je hond niet goed is, maar heeft een beetje moeite met de vertering. Is de ontlasting dagelijks niet goed ja dan moet je aan de bel trekken, kijk maar naar jezelf, poep jij iedere dag vast drollen, zonder een beetje dun.
"


Bedankt Kita.
Dan ga ik het zo doen:
Woensdag: zalm
Zondag : lam, eend of geit
De rest van de dagen paard of konijn.
Kijken hoe of het dan gaat.

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

10 december 2011, 14:19 3 doggies

" zie dan kijk ik soms er toch er over heen haha O-)

Meike heeft me al goed op weg geholpen heb nu een site gekregen waar ik deze maand ga bestellen O-)

alleen zit ik nu nog 1 probleempje ik weet echt niet hoeveel kilo ik moet bestellen voor 2 honden

de reu is ongeveer 25 kilo
en mijn teefje rond te 20 misschien ook wel minder
heb ze namelijk nog nooit gewogen haha :-D "


Zijn je honden heel energiek? Dan zou ik 3% geven, anders 2%.
Je doet het gewicht van de hond x 10 en dan x 2 (of 3, als je voor 3% gaat). Het getal dat uit die som komt, is het aantal grammen dat je per dag geeft. Dat doe je dan x het aantal dagen waarvoor je wilt bestellen (bijvoorbeeld 30 bij 1 maand, 60 bij 2 maanden etc.).

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vers vlees deel 5 - vragen en informatie over BARF, NRV en KVV" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^