
DE test zegt het al
Op welke leeftijd laten julie je hond verzorgen door je kind?
Zoals uit laten oppassen kammen eten geven?
Ik bebenieuwd hoe julie dat doen en wat voor soort hond heb je?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Op welke leeftijd geeft je je kind de veratwoordelijkheid voor de hond te zorgen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Wij hebben chihuahuas en die zijn als pup niet geschikt met kleine kinderen.
Vanaf 8 jaar in dat geval vind ik redelijk veilig, maar zonder toezicht zou ik t niet durven
Ken veel gevallen van vallen, er op zitten, van de bank af vallen, stoten met spelen, de straat op lopen voor een auto enzv enzv...
Ze zijn er te kwetsbaar voor..
3 doggies 
als het alleen gaat om meehelpen.. dat ligt denk ik ook erg aan het kind zelf.. de verantwoordelijkheid en natuurlijk de hond..
Mijn ouders lieten mij al heel vroeg zaza verzorgen.. niet helemaal natuurlijk, maar ik mocht meehelpen. zoals borstelen, maar ook uitlaten.. ik liep met mijn 7 jaar haar al uit te laten, nu hadden wij wel een heel kindvriendelijke buurt waar bijna geen auto's reden en de auto's die er reden reden heel langzaam. het was toen zaza die ik uitliet.. onze maltezer.
ze hebben toen ook speciaal voor mij een klein hondje gekozen zodat ik ook kon meehelpen met de verzorging.. en zaza was erg makkelijk! wilde niet graag naar andere honden toe, dus trok ook niet aan de lijn..
3 doggies 
Het ligt er allemaal een beetje aan. Mijn broertje is zes en die mag Joep wel eens uitlaten.. Maar daar heeft hij wel regels voor. Zoals wachten tot Joep door wil lopen, niet los maken geen onbekende route en de belangrijkste niet trekken aan de riem. Ik weet ook dat hij dit niet doet. En daarnaast mag hij hem wel eens voer geven maar niet uit zichzelf. Ik denk dat het er maar net aan ligt wat voor een kind het is, en wat voor taak het precies is.

ik bedoelde mee doen aan de verzorging zoals kammen zelfstandig uit laten helpen voeren
3 doggies 
Uitlaten zou ik nooit doen, ook niet door volwassen overigens. Heb het wel vaker gehad hoor dat mensen vragen 'mag ik een rondje met Flex maken?' Maar nee, dat mag niet.
Dan wordt hij zeer vervelend, gaat lopen uitdagen en "weight pullen" maar buiten dat wat als hij wordt aangevallen? Of dat er iets anders gebeurt?
Kammen, afdrogen en dergelijke dingen zou van mij al wel vroeg mogen hoor.
3 doggies 
en ik heb even teruggerekend.. want toen masha kwam heb ik haar hele verzorging op me genomen.. ik was toen 15 jaar.. toen kwam echt de verzorging op mij te liggen en dat wilde ik ook graag!! met haar naar cursus, vaak wandelen in het bos, Veel kammen en borstelen als ze naar de dierenarts moest ging ik met haar.. naar de trimmer ging ik met haar enz.. enz..
3 doggies 
Uillaten zo ik ook niet doen, dat doe ik of mijn pa als hij de geest krijgt (kan ook ineens om 23.30 op de stoep staan om hond te halen
).
3 doggies 
ik vind dat sowieso per kind verschillend.
Verder is niet het belangrijkste of het kind de hond aankan, maar kan het kind goed handelen in nare situaties.
Stel de hond word aangevallen/gegrepen.
Kan een kind dan ingrijpen(weet die hoe die dat moet/wat ze moet doen), kan het kind het aan?
Want is best heftig als ziet dat je hond aangevallen/gegrepen word, het kind kan daar ook een trauma aan oplopen en er jarenlang/levenslang last van hebben.
Dit soort dingen vergeten ouders vaak. Je moet altijd kijken naar de nare dingen die er kunnen gebeuren.
maar verzorging in en om het huis kan al veel eerder.
zoals borstelen etc.
Zelf was ik 16 toen ik samen met mijn vriend onze eerste husky uit het asiel haalde en wij waren de 10de eigenaar.
Was dus onze hond en niet van zijn of mijn ouders
3 doggies 
Haha Huskywoman, ik ook met onze Rottweiler..
Achteraf gezien niets aan de hand geweest maar ik begreep waarom mijn ouders heel zenuwachtig waren haha.
Nu ik ouder ben denk ik er wel anders over. De hond is goed terecht gekomen en heeft rustig kunnen leven zonder klappen, stress oid maar als ik eerlijk ben? Zo jong ben je gewoon niet geschikt. Je mist toch inzicht.
3 doggies 
Ik ben 11, en was er al mee begonnen op me 9-10 en het is nooit fout gegaan
3 doggies 
ik ben nu 15 en doe veel met de hond, ik was ook degene die haar wilde en ze is nu 3, ik was dus 12 toen we haar kregen en deed toen eigenlijk ook wel het meeste alleen kan ik haar natuurlijk niet altijd uitlaten dus dat word ook door de rest van de familie gedaan. mijn broertje is 12 en laat haar ook al uit en geeft haar wel is eten, maar nog niet zo vaak. ik denk inderdaad ook dat het er zeker aan ligt wat voor hond het is en hoe groot hij is enzo ook ligt het wel aan de buurt waar je woont, woon je in een drukke wijk of in een kindvriendelijke rustige wijk. dat zijn allemaal dingen die meespelen, toch?
3 doggies 
wij hebben van die uitlaathokken staan, en er staat er een precies voor onze deur.
dat doen de kinderen al wel een tijdje, verder mag de oudste(13) met de werpstok hiervoor op het veld ballen met de honden.
maar verder heb ik liever niet dat ze ze uitlaten, de oudste zou het qua leeftijd wel kunnen, maar hij weet gewoon bijna niks van hondengedrag en trainingsmechanismen af e.d. ligt zijn interesse ook niet. maar aangezien ik nogal een tutje ben met mijn honden, laat ik ze dan liever zelf uit.
vooral de jongste doet weleens trucjes met de honden, ze mag dan koekjes pakken en met ze trainen, ik leg altijd uit hoe, en de regel is dat ze niet boos mag worden. (als het niet goed gaat, doet de mens iets fout is wat ik haar aanleer. zeker bij mijn honden klopt dat, die doen hun uiterste best voor het koekje
)
voeren doe ik zelf, zouden ze wel mogen, maar vragen ze niet om. borstelen zouden ze ook wel mogen, maar vragen ze ook niet om.
verder vind ik dat ik de honden wilde hebben, en ik dus ook de verzorging op me neem. ik vraag de kinderen soms wel wat, maar om ze structureel verplicht mee te laten helpen in de verzorging vind ik niet nodig.
3 doggies 
eh.. ik zou mijn kinderen later
niet met mijn hond alleen laten ofz..
ik praat dan over een leeftijd onder de 8
boven de 8 beginnen kinderen te snapen wat een hond is dat het geen speelgoed is
waar ja aan mag trekken enz..
maar dan zou ik natuurlijk ook niet tegen men kind zeggen van nou jij moet voortaan
de hond eten geven/uitlaten/kammen/enz.. nee gewoon helpen.. samen wandelen enz..
verder zou ik ook duidelijke afspraken en regels maken 
ik ben nou 15 en wij hebben ook 2 honden thuis..
filou:kan absoluut niet tegen kinderen van jonger als 10 ofz..
hij word er helemaal gestrest en zenuwachtig van..
dit is wel lastig omdat ik veel kleine neefjes en nichtjes heb.. die altijd met hem willen knuffelen ofz.. meestal zeg ik dan meteen van nee niet doen of doe maar zachtjes aaien over zen rug of achter zijn oortjes (mijn neefjes en nichtjes zijn: 3-5-7
met mij en mijn zus(17jaar) gaat het super!
ik laat de honden ook minimaal 1 keer per dag uit en in het weekend of in vakanties ga ik ook elke dag naar het bos.. dat vinden ze helemaal super. (ik loop elke zondag mee met een wandeling van de hondenschool, hier lopen meer honden mee zo tussen de 5 en 15)dit vinden ze ook geweldig.
kajou:ze kan super goed met kleine kinderen, dus is ze totaal het tegenovergestelde van filou. zie is fokteefje geweest in een ilegale vokkerij dus wat wil je als je altijd baby's hebt verzorgt
zodra ze in het bos of op straat een kinderwagen ziet of een kleuter die mee aan de hand van moeder loopt begint ze meteen te kwispelen en sneller te lopen..
met mijn neefjes en nichtjes gaat het uiteraart ook super goed, zolang ze haar geen pijn doen of haar latenen schrikken.
groetjes!
3 doggies 
Ik was 13 toen ik mijn eerste hond kreeg ( een schotse collie). Daarvoor hadden we ook al honden ,maar deze was echt van mij. en ik deed er alles mee en zorgde er helemaal alleen voor. Mij kende ze in het dorp als "het meisje met de Lassie" , want zij was altijd bij mij. Toen ik op mijn 22 ging samen wonen ging zij natuurlijk mee en wij zijn 14 jaar heel gelukkig geweest met elkaar.
Nu hebben we een mechelaar en een ijslandse hond. Deze laatste hebben we speciaal gekocht voor de kinderen. Versta me niet verkeerd , ik doe er alles mee en speel met alletwee wedstrijden ,maar met een klein hondje kan je de kinderen sneller betrekken in het hondengebeuren.
Wat de kinderen thuis doen met de honden : de oudste ( wordt 6 in nov.) Geeft de mechelaar eten, laat hem achter balletjes lopen en kan er mee wandelen met een halti en op de terugweg ( dan is hij wat rustiger) en ruimt onderweg zijn drolletjes op .
Met het ijslanderke kan ze altijd wandelen (deze trekt nooit) en haar mag ze ook kammen. Volgende zomer mag ze met Luna agility beginnen te trainen.
De jongste ( wordt 4 in febr.) Geeft de ijslander eten en mag mee balletjes gooien . Mag ook met haar wandelen.
Dit alles wel steeds onder toezicht van mij of mijn man. Met de mechelaar zijn ze nooit alleen .
Volgens mij ( als het echte hondenliefhebbers zijn) kan je vanaf een leeftijd van 12 jaar je kind de verantwoordelijkheid over een hond geven.
3 doggies 
Het verschilt per kind. Ik heb een tweeling van 12 en één van de 2 kan ik gerust met Charlie laten wandelen maar de andere eigenlijk niet. De ene is veel resoluter, houdt hem stevig vast en ziet van tevoren andere mensen en honden aankomen en handelt daar ook naar. De ander loopt meer te dromen onder het wandelen waardoor ze niet in de gaten heeft dat Charlie iets ziet en daar achteraan wilt. Met bijv. het gevolg een onverwachte ruk aan de riem. Het is trouwens pas van het laatste jaar dat ik ze met Charlie laat wandelen. Voor die tijd ging ik, als ze zelf de hond uit wilden laten, altijd mee en liep ik er naast. De pup die we nu hebben mogen ze wel uitlaten. Ze gaan ook meestal mee naar puppycursus om mee te kijken en te leren. Eten geven en vachtverzorging juich ik alleen maar toe als ze dat willen doen. Helaas moet ik het toch meestal zelf doen.
. Nee hoor, ik wilde zelf graag 2 honden en vind de verzorging niets erg. Maar ik vind het wel leuk dat mijn dochters ook met de honden bezig zijn.
3 doggies 
ik zat in groep 7, dus was een jaar of 10 denk ik, toen ik allerlei hondjes ophaalden in de wijk en daar mee ging lopen. ik liep met kleine groepjes honden samen met een vriendin. Daarvoor had ik al een aantal jaar een uitlaatgolden, dus was er erg vroeg bij.
Mijn eerste eigen hond kwam toen ik 12 jaar was en deze liet ik ook altijd zelf uit.
3 doggies 
In mijn geval 15, maar dat is omdat Inca echt van mij is.
Toen 3 jaar terug onze 1e lab kwam, hielp ik ook al gewoon mee, maar niet zo als ik dat nu met Inca doe natuurlijk.
3 doggies 
Ik kreeg mijn paard op mijn veertiende, en dat was dan ook mijn verantwoordelijkheid! (mijn familie had niks met paarden, ondertussen is Amadeus al 25 en nog jong van geest!)
Op de leeftijd van een jaar of 12,13, mocht ik de Deense Dog van de buren uitlaten.
Die kon ik fysiek ook de baas, voor trekken aan de lijn bestond nog geen gedragstherapeut...
Nu, met kinderen, zie je eigenlijk vanzelf of ze het aankunnen.
Het ene kind is wat meer 'dier-gericht' dan het ander.
Mijn oudste dochter((13) heeft nu een kat, en ik mag, bij wijze van spreken, nog niet in de buurt komen. 
Om eten of drinken hoef ik me niet druk te maken; zelfs snoepjes en halsbandjes regelt ze zelf.
3 doggies 
Ik (12 jaar) mag de honden dagelijks tussen de middag een kwartiertje uitlaten.
Niet dat ik persé een kwartiertje maar mag, maar gewoon omdat ik anders geen tijd meer heb.
Vaak gaat mijn moeder met de honden nog even daarna weg. een half uur ofzo.
Ik kam ze ook en mag ook misschien gaan proberen met de honden los te lopen op het hondenveldje. Ben zelf nog een beetje bang dat ik ze niet terug krijg wanneer ik ze terug wil hebben.
3 doggies 
Ik kan me de leeftijd niet exact herinneren, maar vanaf mijn 10e (misschien ook eerder) liep ik zeker alleen met onze whippet kruising. Ook los, en los in het bos. Ik ben haar een keer kwijt geweest, toen ik 17 was en ze restjes voedsel achter een restaurant rook.
3 doggies 
ik ben zelf 14jaar
en verzorg mijn hond helemaal zelf
eten geven,veel wandelen,borstelen,wassen,spelen,uitlaten
maar ik heb ook een broertje van 4
en die helpt ook soms met eten geven of borstelen en hij speelt ook
met sam en gaat mee uitlaten
maar alleen als ik er bij ben mag hij dat allemaal doen
3 doggies 
Wij hadden Sara vanaf dat ik 5 was en toen al mocht ik af en toe wat trucjes met haar doen (onder begeleiding natuurlijk!). Verder speelde ik altijd heel veel met haar, ook altijd onder begeleiding. Vanaf mijn 8e ongeveer mocht ik af en toe even alleen zijn met Sara, maar dan mocht ik niet heel wild met haar spelen o.i.d. Uitlaten mocht ik pas vanaf mijn 11e, ondanks dat ik het al eerder wilde. Toen was Sara namelijk een heel stuk rustiger aan de riem en luisterde ze perfect. Vanaf mijn 12e moest ik Sara iedere donderdagmiddag uitlaten.
Het scheelde wel dat Sara en ik samen opgegroeid waren, we waren echt hele goede maatjes. Bovendien luisterde ze perfect en ben ik altijd al een heel rustig, serieus kind geweest
Ik was geen kind dat heel druk was of niet naar haar ouders luisterde. Dat vind ik namelijk ook wel schelen.

Kobus kreeg ik toen ik bijna 15 was en die heb ik helemaal zelf opgevoed en getraind. Met goede resultaten mag ik wel zeggen
3 doggies 
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Op welke leeftijd geeft je je kind de veratwoordelijkheid voor de hond te zorgen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?