uitvallen naar andere honden wordt steeds erger..

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel mariannemarianne

honden foto van marianne

ik lees heel veel mee op het forum en kom vaak vragen tegen over honden die uitvallen tegen andere honden. ik heb er al heel veel van geleerd en ben veel met noah bezig, maar ben toch af en toe onzeker of ik het allemaal wel goed doe...
Toen Noah net bij ons kwam ging het met andere honden eigenlijk altijd wel goed, mn aandacht ging meer uit naar zn jachtinstinct. Ik heb advies gekregen van Ilja om met de bal te trainen, en pas nog een topic gelezen van Petra ook over trainen met de bal. Dat heeft me al super geholpen, vraagt nog wel heel veel aandacht, maar gaat iig beter ;-)

Nu gaat het alleen niet meer zo goed met andere honden. Het begon met af en toe uitvallen (vooral wild blaffen, niet bijten ofzo) als hij aan de riem liep. Toen naar bepaalde honden ook als hij los liep, stormt hij dan op af, wild blaffend en als hij de bal in zn bek heeft schudt hij daar heel hard mee.. Het zijn echt bepaald soort honden waarbij hij het doet: Rhodesian Ridgebacks en dobermann heel erg en alle rassen met korte neus en hangende lippen.. en dan vooral de reutjes..

Sommige mensen zeggen dat het \'gewoon\' dominant gedrag is, maar ik weet het niet... als hij zich echt zo zeker zou voelen hoeft hij dat toch juist niet te doen? Hij draagt altijd zn staart heel hoog, en zet zn vacht op zn rug overeind. En hij gaat soms ook achter honden aan die helemaal niet naar hem kijken, dus het lijkt ook niet echt dat hij zich verdedigt ofzo..

Ik ben nu vooral bezig met hem afleiden zodra ik een andere hond zie, maar dat lukt niet altijd: smalle straatjes waar je elkaar niet kan ontwijken bijv. Als hij los loopt roep ik hem bij me en laat hem voor me zitten totdat de andere hond voorbij is. Vanmiddag tien meter van het pad in het gras gaan staan, ging goed, maar toen kwam die andere hond naar ons toe. En ik weet niet zo goed wat ik dan moet doen?? Dan kan ik Noah echt niet meer afleiden en ik hield hem ook niet meer doordat hij zo plotseling uitviel.. Andere hond super bang.. Noah komt gelukkig daarna wel snel weer terug, maar goed, ik vind het wel vervelend en weet niet zo goed wat ik nog meer kan doen.. Iemand ideeen?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "uitvallen naar andere honden wordt steeds erger.. " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel sorayasoraya 3 doggies

honden foto van soraya

Hoi Marianne,

Het klinkt me helemaal bekend in de oren :-D
Mila ongeveer precies zo of ook zo'n periode gehad.

Wat ik bij haar merk is dat ze minder goed kan handelen of goed negeren als ze wat moeier is,al genoeg prikkels heeft gehad. Dat is lastig een vinger zo 1,2,3 op te leggen,dus de tijd moet het je gaan leren.
Dat weg jagen van andere honden is ook uit onzekerheid,hij wilt niet dat ze dichterbij komen en bluft alvast wat door er naar toe te lopen en door te blaffen(afstand vergrotende communicatie).
Ik weet hoe lastig het is om een balans te vinden tussen al die dingen.
Mila is ook een hond met haar staart hoog,haren snel omhoog en wil zelf bepalen dat zij als eerste bij de nieuwe hond staat i.p.v van andersom. Dat geeft voor mij aan dat ze onzeker is en ik haar zo veel mogelijk aanlijn of bij mij houd met een koekje,als ik zie dat ze weer wat te direct naar honden gaat enz. Zij valt niet(meer) uit aan de lijn ,dus aanlijnen en zo doorlopen is voor ons de oplossing. Mocht de andere hond dan toch komen kijken dan is de ontmoeting in ieder geval rustig gegaan en niet van: Mila staat er al met haar neus bovenop in 1 sec.

De situatie die je omschrijft van vanmiddag,je leidt hem af,dat doet hij goed dat doe jij goed,je bent al op een afstand gaan staan .Dan komt de andere hond zelf en dan wordt het Noah te veel en jaagt hij alsnog weg. Geeft niks,hij voelde zich ook bedreigd op dat moment.Wat ik zou doen is op zo'n moment direct weg lopen,en snel. En misschien nog even roepen: Daagggg Noah!

Wat voor mij werkt is:
-Mila afleiden,los of aan de lijn,met een koekje en aandacht van haar vragen.
-Mij goed bedenken wanneer zij moe kan zijn(als zij net veel heeft gespeeld met honden ,dan hoef ik niet van haar te verwachten dat ze gericht kan luisteren of zich laat afleiden)dan lijn ik haar aan en kan ik dingen beter voorkomen.(en is dan ook weer beter te begeleiden met aandacht vragen en een koekje als beloning)
-Als ik een situatie niet kan voorkomen,dan loop ik direct weg en zeg soms nog: Daaag Mila!. Dan weet ze in ieder geval dat ik niet op haar ga staan wachten op het moment dat zij kiest voor de weg jagen of ander wild gedrag,op dat moment.En dat ze er alleen voor staat in haar actie. Daarom zeg ik ook als ik het net niet kán voorkomen.Van daar uit zorg ik ervoor dat ik haar zo snel mogelijk uit de situatie haal ,waar ze op dat moment te moe voor is en niet aankan.
-En nog meer laten rusten dan dat ik al dacht dat ze nodig had.Er staat ongeveer 18 uren echte slaap voor een stabiele hond,zij pakt er met gemak nog 2 uurtjes bij,en zo heb ik de meest stabiele hond.

Verder ben ik ook los gaan laten ,de frustratie als het me niet is gelukt om haar op tijd aan te lijnen of dingen te voorkomen. Ik weet dat er niet veel van komt(er gebeuren geen grote ongelukken o.i.d.) ,dus als ze bij me komt,dan ben ik nu neutraal i.p.v een zorgelijk gevoel uit te stralen.

honden page profiel zonnetjezonnetje 3 doggies

honden foto van zonnetje

Hoi Marianne,
Het lijkt wel alsof je Fedor omschrijft O-) O-) O-)

Wij zijn een paar weken geleden met Fedor naar Nelis Verhoeven geweest.
Misschien zegt de naam je iets, misschien niet, hier is de link

http://www.calmingsigns.nl/

Ik denk ook dat het gedrag onzekerheid is, en dat bevestigde Nelis.
Wij moeten een aantal dingen doen, maar we gaan eerst Fedor's zelfredzaamheid verhogen.

Ik moet hem vooral aan een lange lijn uitlaten en hem de ruimte geven als we andere honden ontmoeten.
Verder moeten we het attentiesignaal wat we gebruiken (ik klak met mijn tong) gaan oefenen totdat het geconditioneerd is.

Als we een ander hond tegenkomen proberen zijn aandacht te pakken en te houden door te klikken en te belonen als hij kijkt.
Als hij al blaft, laten blaffen, het blaffen negeren en hem uit de situatie halen.
iig even te moeilijke situaties vermijden.

Ik ga over een paar weken aan een cursus beginnen daar, met maximaal 4 honden in de groep.
(Fedors gedrag is ontstaan op puppycursus omdat er veel te veel honden in zijn groep zaten)
We gaan dan leren snuffelen, wandelen met tussenruimte, en wat behendigheid. ~Ik ben benieuwd. VOlgens hem is het ene kwestie van een paar weken, ik denk eerder in maanden, maar vooruit, we zullen zien.

honden page profiel sorayasoraya

honden foto van soraya

Hey toevallig Zonnetje ,ik heb mijn tip van het weglopen en uit de situatie halen ook van Nelis Verhoeven.

honden page profiel zonnetjezonnetje

honden foto van zonnetje

@Soraya; neu, is niet zo toevallig denk ik O-) O-) O-)

honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Dobry

Grappig zoiets beschrijft Turid Rugaas ook in haar boekje help mijn hond trekt :-) en heb ik bij Lola ook gebruikt voor het uitvallen naar van alles en nog wat, en voor haar angst voor andere honden.

honden page profiel zonnetjezonnetje

honden foto van zonnetje

Nelis Verhoeven werkt volgens het principe van Turid Rugaas. Hij is er zelfs op cursus geweest geloof ik.

honden page profiel mariannemarianne

honden foto van marianne

ontzettend bedankt voor jullie reacties! hele nuttige dingen waar ik wat mee kan en sowieso al fijn om te horen dat er meer honden zijn met dit probleem ;-)

ik ga de komende tijd goed op letten op de hoeveelheid prikkels die hij op een dag moet verwerken.. het zou best wel eens kunnen zijn dat dat allemaal wat teveel is voor hem. we maken meestal nogal actieve wandelingen, met bal spelletjes, zoeken, volgen, zwemmen.. misschien wel allemaal veel te veel van het goede.. en daarnaast is hij zo geobsedeerd door de bal dat hij met honden die hij kent ook geen normaal sociaal contact meer heeft.. ik denk dat ik de komende tijd wat meer aangelijnd ga lopen en de spelletjes tussendoor korter houd

weglopen als hij uitvalt lijkt me een hele goede, nu loop ik wel eens naar hem toe om hem op te halen, maar daardoor versterk ik het juist merk ik.. Ik ben alleen altijd een beetje bang wat andere honden eigenaren daarvan vinden. Ik weet dat Noah nooit echt iets doet, maar het ziet er wel behoorlijk agressief uit.. dus ik kan me voorstellen dat mensen het niet leuk vinden als ik weg loop terwijl mijn hond hun hond ' aanvalt'.. hebben jullie daar geen last van?
Soraya, dat loslaten is ook een goede.. ik ben altijd nogal gefrustreerd als het toch fout gaat en vind het moeilijk om dan weer helemaal normaal te doen tegen Noah.. ben dan nog de hele wandeling bezig met nadenken over wat er fout ging en hoe ik het anders moet doen de volgende keer..

en ik ga ook weer meer werken met de clicker en proberen zn aandacht te krijgen zodra een andere hond nadert. Lukt nu alleen als de hond op afstand blijft, maar hoop dat we steeds iets dichter bij kunnen komen

Heb idd wel eens van Nelis Verhoeven gehoord en de site al heel vaak bekeken ;-) ik wou namelijk de sociale wandelingen gaan doen, alleen is het zo ver weg... Ik heb een tijdje flyball gedaan en daar speelde hij altijd met de andere honden en ik merkte dat hij zich daardoor thuis ook veiliger voelde met andere honden. Nu doe ik al een tijdje niet meer en gaat het weer minder. Dus ben nu weer opzoek naar iets waar hij rustig sociaal contact kan hebben. Tijdens wandelingen lukt dat niet zo goed, hij is meer bezig met de omgeving en wil haast nooit spelen..

zonnetje ben heel benieuwd hoe de cursus gaat zijn, klinkt in ieder geval heel ontspannen allemaal.

En ik ga het boekje help mijn hond trekt ook maar is lezen, heb toevallig vandaag nog meer positieve verhalen overgehoord

Genoeg te doen :-D bedankt!

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah 3 doggies

honden foto van Amber & Lootah

Ik drnk ook aan onzkerheid zoals hierboven genoemd. Lootah doet dit alleen aan de lijn, los (nog) niet gelukkig. Ik ben ook via Nelis Verhoeven bij een gt terecht gekomen die wat dichterbij mij woont, en daar ga ik een afspraak maken zodra mijn ouders terug zijn van vakantie. Ik weet niet waar je woont, maar zij zit in Hilversum http://www.petnanny.nl/index.php. Hun hebben ook sociale wandelingen :-)

honden page profiel sorayasoraya 3 doggies

honden foto van soraya

Goed dat je er iets mee kan en dat je weer op weg bent geholpen :-D

Tja ik weet niet hoe Noah uitvalt..?Je zegt al dat hij nooit echt iets doet.
Mochten mensen er iets van denken,dan weet ik dat niet,want ik kan niet in alle hoofdjes kijken. O-) (dat heet piekeren Marianne,ik herken het,maar dat is vooruit denken en een tikkie doemdenken)
Ik houd gewoon in mijn achter hoofd dat ik weet dat zij het doet als ze te veel stress ervaart,dan ik haal haar uit de situatie. En probeer het de volgende keer nog beter in te schatten enz. Door bijvoorbeeld nog beter te kijken naar de honden die langslopen,er zijn best heel vaak honden met een hele drukke energie en daar houdt Mila niet van ,die jaagt ze zo wie zo wel van haar weg.Vaak snuffelt ze ook aan de grond om geen contact te maken,maar er zijn vele honden die dat stukje hondentaal kwijt zijn waardoor zij dat een snauwtje geeft(is niet eens bijten,maar zo ziet het eruit).

Je moet je hond echt leren kennen als je een tikkie onzekere hond hebt,ze reageerd verschillend op alle honden.Dat is alleen wat je leert door de jaren heen.
Zolang jij ook weet dat jouw hond geen wonden maakt,mocht het je toch een keer niet lukken om het gedrag te voorkomen dan zou ik mij er niet druk over maken. Je doet je best,meer kun je niet doen en jij weet dat je hond geen monster is :-D
Ik merk toch ook vaak dat mensen het best normaal vinden als een hond uitvalt(is het niet ,maar vele mensen gaan nog uit van de ouderwetse dominantie theorie,en in die linie is het normaal dat een hond de ander vaak afsnauwd.In mijn visie is de hond dan al een stress grens gepasseerd die ik had willen voorkomen)

Gaat helemaal goed komen Marianne. :-D

honden page profiel mariannemarianne

honden foto van marianne

Dankjewel Amer&Lootah voor de site. Hilversum is al wel een stuk dichterbij maar nog steeds iets van 2 uur reizen.. Ik heb geen rijbewijs, dus dat zit er niet in...

@ Soraya: Noah doet idd nooit echt wat, maar hij schudt soms woest met zn hoofd, net alsof hij een prooi aan het doden is zeg maar.. Dus het lijkt echt alsof hij die andere hond wil vermoorden ;-) Als de andere hond zich zelf verdedigt is Noah meestal snel weg, dus op zich verwacht ik inderdaad niet dat het erg uit de hand zal lopen. Ik ga het gewoon proberen. Maar idd liever nog beter leren inschatten hoe hij gaat reageren.

Dat gaat al steeds beter, vanmorgen kon ik op tijd zn aandacht krijgen toen we engelse bulldog moesten passeren en geen een keer uitgevallen :-D haha, die vrouw keek me echt verbaasd aan toen ik in een bocht om haar heen liep, zo van waarom doe je zo moeilijk met zo'n lieve hond ;-)

Het zijn idd de honden met veel energie waar hij tegen uit valt, daar ga ik voortaan meer op letten. Eerst keek ik altijd naar het ras, met herders en labradors gaat het bijvoorbeeld altijd goed. Maar gister toch een labrador tegen gekomen waar het niet goed mee ging, die kwam nogal plotseling en snel de bocht om. Dus daar kan ik beter op letten, hoe nadert een andere hond Noah, heeft hij hem gezien en hoe reageert hij.. Pff, nog een hoop te leren , maar wel leuk als het lukt :-D vanmorgen bijv 6 golden retrievers tegen gekomen, allemaal heel rustig, al wat ouder.. Noah zag ze van ver aankomen en bleef ook heel rustig, dus ik ben ze gewoon genaderd en ging super. kijk dan ben ik wel trots ;-)

honden page profiel zonnetjezonnetje

honden foto van zonnetje

Hoe de andere hond nadert is heel belangrijk!
Fedor flipt bijvoorbeeld helmaal van hondne di eaan de fiets meelopen, die komen recht op ons af, en in een flink tempo. Dat gaat niet lekker O-) O-)

Het verschil is bij ons; Fedor valt alleen uit als hij aan de lijn is, los is het niet zo'n probleem. Ik let los wel altijd op of het een leuke ontmoeting wordt, zo niet dan vermijd ik liever het contact.

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Goeie tips zijn al gegeven dus wil alleen even reageren op Zonnetje,

Nelis doet de opleiding tot Dog Oriented Behaviourist bij Turid..

En ik ga die van Reili Halme doen, die heeft hem ook bij Turid gedaan ;-)

honden page profiel zonnetjezonnetje

honden foto van zonnetje

Ja precies Gerdine, jij weet er wel het fijne van ;-)

honden page profiel zonnetjezonnetje

honden foto van zonnetje

O en er schiet me nog iets binnen.

Je zei zelf al dat het balletje misschien ook wat teveel is van het goede. Dat zei Nelis ook. Achter een balletje aan rennen triggert jachtdrift, en daardoor allerlei gedrag wat je NIET wil.

honden page profiel Petra,  *Lily Jane*   & JipPetra, *Lily Jane* & Jipgoedgekeurde fokker

honden foto van Petra,  *Lily Jane*   & Jip

Marianne, ik heb een artikel geschreven over uitvalgedrag aan de lijn. Als je interesse hebt mag je me wel een PB sturen met je emailadres, dan mail ik het je.

honden page profiel mariannemarianne

honden foto van marianne

inderdaad zonnetje, honden aan de fiets worden door Noah ook altijd weg geblaft, waarschijnlijk inderdaad door het hard aan komen, ga ik voortaan ook op letten

En heb wel vaker gehoord dat de bal het jachtdrift juist triggert, maar als ik het niet gebruik zorgt hij er zelf wel voor dat zn jachtdrift getriggert wordt door echt wild... dus daarom laat ik hem er juist wel mee spelen, om zn jachtpassie op ons spel te richten, maar misschien wel teveel.. ga het iig de komende tijd flink wat verminderen. Dan blijft het juist ook spannend voor hem als we er wel mee spelen :-D

petra ik heb je een pb gestuurd

honden page profiel Brenda & Buddy & Bobby & OnyxBrenda & Buddy & Bobby & Onyx

honden foto van Brenda & Buddy & Bobby & Onyx

Mijn jongste hond doet precies hetzelfde..
alleen dan naar allerlei soorten rassen
ik blijf vooral even meelezen hier

honden page profiel zonnetjezonnetje

honden foto van zonnetje

Vanmorgen een andere hond tegengekomen, op een smal weggetjes, aan de lijn. Ik heb Fedor alle ruimte gegeven, en het ging helemaal goed :-D :-D :-D

Nu moet ik wel zeggen, ook de andere hond gaf kalmerende signalen. Fedor liep in een boog, hoofd laag, de andere hond ging snuffelen, er was niks aan de hand. Hoera!

Anoniem (Gast)

Super goed zeg Zonnetje! :-D Echt leuk als het dan goed gaat!
En Brenda, ik kan je alle tips die gegeven zijn hier van harte aanbevelen ;-) Het is echt leuk om zo op je hond te letten en inschattingen te maken over hoe hij gaat reageren en daar op in te spelen

honden page profiel mariannemarianne

honden foto van marianne

oeps, dat was ik..

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah

honden foto van Amber & Lootah

Ik had trouwens ook met Lootah dat hij in het veld achter konijnen aan ging. Ik heb dat ook een poos met een balletje gedaan, maar dan waren na een poose echte konijnen toch interessanter. Ik ben nu gewoon midden in het veld gaan staan met hele lekkere beloning stukjes (hij kan niet echt weg daar, geen verkeer en een hoog hek met daarchter een treinspoor). Maar ik heb hem dus gewoon losgelaten. Eerst was ie helemaal op zoek naar konijnen. Ik heb niks gezegd of gedaan, maar elke keer als hij bij me kwam belonen en dan weer totaal negeren wat ie ook doet. En binnen een aantal keer dat gedaan te hebben een aanatl dagen. Geen gejaag meer :-D heel soms hobbelt hij nog even ergens achter een geurtje aan, maar hij blijft veel dichterbij. Hij snuffelt wel overal heel graag en dat laat ik hem gewoon doen, daar wordt hij heel ontspannen van merk ik. En dan gewoon als ie komt weer even leuk met hem bezig zijn. Lekker belonen, trucjes doen die hij leuk vind en weer vrij laten lopen :-)

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah

honden foto van Amber & Lootah

Oh ja, en als ie een keer wegrent, dan ren ik als een gek de ande kant op, met allerlei gekke geluiden etc maken en dan is ie zo weer bij me. Andere mensen kijken je wel aan of je gestoord bent, maar het werkt heel goed. En samen door het veld rennen is ook heel leuk, Lootah word dan helemaal happy :-)

honden page profiel Ayla & YunaAyla & Yuna

honden foto van Ayla & Yuna

Ik heb dus hetzelfde probleem met Ayla... veel geprobeerd maar lukt niet helemaal... een koekje heeft ze geen interesse voor tijdens het wandelen, ik heb geprobeerd om weg te rennen de andere kant op als ze naar de andere hond rent, het helpt niet, ze heeft zoiets van : eerst dit afmaken en dan baasje zoeken.
Bal of stok heeft ze ook geen oog voor als ze een andere hond ziet, dan is ze 100% gefixeerd. Ze doet het alleen bij honden die niet zelfverzekerd zijn; Bij een dominante rottweiler zal ze dit dus echt niet doen, dan loopt ze met een boog omheen en doet net alsof ze hem niet ziet (de scheiterd), maar is het een maltesertje ofzo dan zit ze er bovenop...
Ze laat zich ook niet aanlijnen en speelt een soort spelletje met me.
Dus mijn oplossing: Ik laat haar niet meer los, behalve om 12uur s nachts ofzo op de park, als ik weet dat er toch niemand anders is. Of een hele grote veld waar niemand ik niemand op 1km verder zie... heheh ja het is nogal zielig..
Maar aan de lijn als een andere hond loopt en ik haar bij de halsband heb en constant actie - reactie, actie - reactie, om ervoor te zorgen dat het niet escaleert.. het is vermoeiend, en maakt de wandeling niet bepaald leuk. Ze lopen hier in de buurt ook allemaal met losse honden, waarvan de grotere natuurlijk willen komen snuffelen, en ik zit een hond van 30kg onder bedwang de houden.. word ik gestresst van ja...
En als Yuna springt (doet ze vaak omdat ze naar de andere hond wil), dan denkt ayla dat ze moet aanvallen. Dus nu draag ik allebei de honden bij de halsband als ik een hond verderop zie. en zorg ervoor dat yuna niet springt door de halsband naar beneden te halen...
Je hoort het al, wandelingen zijn nogal een hel hier.

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah

honden foto van Amber & Lootah

@ Ayla & Yuna, het klinkt inderdaad niet als prettig wandelen. Laat je ze ook wel eens afzonderlijk van elkaar uit? En verder kent ze de sociale honden regels wel, want je zegt bij een grote hond gaat ze er met een boog omheen en doet ze of ze hem niet ziet (kalmerende signalen, conflict vermijdend gedrag). En als je zelf al heel gespannen rond loopt met de gedachte dat je echt geenEn dat is oor jezelf niet leuk en voor de hond niet andere hond moet tegen komen en op het moment dat je die ziet ze bij de halsband pakt creeert alleen maar spanningen. En dat is voor jezelf niet leuk, maar voor de hond ook niet want die is continue gestressed en gespannen.

Heb je enig idee waardoor haar gedrag ooit zo is gekomen? Dat helpt vaak al een heel eind met de juiste oplossing vinden. Want nu zijn de wandelingen geen plezier meer, terwijl dat juist het mooie is aan een hond hebben, heerlijk samen wandelen :-) en haal er gewoon een goede gedrags deskundige bij die werkt met kalmerende signalen. Daar leren jullie beide heel veel van en dan kun je weer gaan genieten van het wandelen :-D daarom ga ik met Lootah ook het een gt aan de slag na de vakantie. Hij doet het alleen aan de lijn, maar ik kom er zelf niet helemaal uit. Dus dan maar iemand erbij die de zaak eens objectief bekijkt en tips geeft e.d. :-)

honden page profiel zonnetjezonnetje

honden foto van zonnetje

@Ayla en Yuna;
In een boog lopen is erg goed, dat is een hele beleefde manier. Je kunt het ook zelf doen als je ziet dat je hond nerveus wordt van een andere hond, verander dan een beetje van richting. Dat is de natuurlijke reactie en heel beleefd van jouw hond om die Rorweiler zo te benaderen.

Afleiden met een kaasje of worstje gaat ook niet ineens. Wij moeten nu ook een attentiesignaal oefenen met Fedor. Bijvoorbeeld klakken met je tong omdat daar geen emotie in zit. ALs ik klak, moet Fedor naar mij kijken en krijgt hij een beloninkje. Als hij dat kan, dna moeten we dat gedrag gaan 'conditioneren'. Dat wil zeggen dat hij er niet meer over nadenkt, een klik is kijken, en als je het zo goed getraind krijgt zal hij dat ook doen op momenten dat de spanning wat hoger wordt.

Porobeer de aandacht van je hon dte krijgen VOORDAT hij gaat fixeren, of probeer hem met dat attentiesignaal eruit te krijgen en naar jou te laten kijken.


Als ander honden loslopen kun je jou hond niet aangelijnd laten, dat geeft altijd stress! Een hond aan de lijn is al sneller een probleem dan los, omdat hij zijn natuurlijk gedrag niet kan tonen (zoals in een boogje lopen) dus als hij los kan, waarom niet los laten ontmoeten? Of het moet zijn dat je weet dat jou hond niet los kan natuurlijk. Dan zou ik loslopende honden vermijden.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "uitvallen naar andere honden wordt steeds erger.. " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^