Hondenbrokken, jeuk of bijt je hond zich stuk

8 reacties

Sibil

11 juni 2009, 15:57

Graag wil ik jullie mijn bevindingen doorgeven indien jouw hond last heeft van jeuk en kapot bijtende voetkussentjes, waardoor kan dit eventueel komen ?
Indien het geen lever probleem is !!
Controleer of je een ander schoonmaakmiddel hebt gebruikt om te dweilen. Controleer of je nieuwe vloerbedekking of een vloerkleed hebt gekocht. Als dit allemaal niet is gebeurd dan kan het probleem ook uit het navolgende komen.
Ik gaf mijn hond Royal Canin/Adult en daar zitten de E-nrs. E320=BHA Butyl Hydroxyl Anisol BHT en E324=
Ethoxyquine deze beiden staan geregistreerd als
LANDBOUWGIF!! Dit wordt in de productie meegedraaid
om de brokken langer houdbaar te houden. Ook het merk
Fokker gebruikt dit, kijk op jouw zak of dit erbij staat. Ik ben overgeschakeld op JARCO dit zijn ook brokken maar op de zak staat een houdbaarheidsdatum en tot 6 maanden daarna zijn de brokken goed. Je hebt het in verschillende mogelijkheden net zoals bij de andere merken ook is een proefzak op internet vaak aan te vragen. Veel dierenwinkels weten dit niet eens en als het bij de groothandel nagevraagd wordt kunnen de honden er niet ziek van worden. Controleer zelf internet en zie het relaas van honden die voor deze stof allergisch zijn, o.a. mismaakte jongen krijgen.
365 dagen gif eten is volgens mij niet goed !
Ik waarschuw u alleen maar zodat u het weet.
Controleer de stoffen die op de zak vermeld staan.
Hopelijk kunt u er iets mee...
Ik haalde het merk Royal Canin en Fokker aan maar let op het zit ook in vele andere merken behalve NIET IN JARCO.
Groetjes
Sibil

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hondenbrokken, jeuk of bijt je hond zich stuk" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Linda

11 juni 2009, 16:07

Een hele goede waarschuwing. Ethoxyquine is ook nog eens kankerverwekkend.

hardstikke goed van je, heb ook nogmaals eens gekeken op mijn voer, maar daar staat niets van bij, natuurlijke grondstoffen, en mijn voer is niet lang houdbaar.

willemijn.

Yvonne en cyra

11 juni 2009, 16:55

Heb mini adult 27 van Royal Cannin en wat huier boveb staat zit er niet in

Dobrygoedgekeurde fokker

11 juni 2009, 17:10

Hi Sibil, je hebt helemaal gelijk, ook ik dacht indertijd dat ik mijn hond het beste van het beste gaf door haar RC brokken te geven. Dit zelfs op aanraden van fokker en dierenarts.

Pas nadat zij overleden is en we een asielhond hebben die geen brokken lust ben ik me erin gaan verdiepen.

Ik was diep geschokt en voelde me zo stom.....wat heb ik haar al die jaren aangedaan. Zomaar klakkeloos aangenomen dat wat de reclame, de fokker, de dierenarts zeggen dat dat ook klopt. Voor mijn hond is het te laat. Ook al zal ik nooit meer iets zomaar aannemen, haar krijg ik er niet mee terus.

Schandalig die brokkenindustrie en hoe wij opgelicht worden.

Goed van je deze waarschuwing!!

Tisha Gioia

11 juni 2009, 17:57

alarmerend is het wel!
ik begrijp dat die stof niet vermeld wordt, op de verpakking van het voer?
in dit geval van de brok??

Tisha Gioia

11 juni 2009, 17:59

ps Royal Canin is over het algemeen niet zo goed, alsook Pedigree, daarin zitten teveel E stoffen en .. stoffen die niet vermeld worden op het etiket.
Dit maakt het voor ons, dierenliefhebbers niet eenvoudiger, net als bij menselijke consumptie, laat men vaak na, de stoffen te vermelden, denk aan de vele kleurstoffen die ook schadelijk zijn voor ons.
Ik kook daarom iedere dag vers.. en geen brok op het moment. Ik ondervang het mineralen en vitaminen tekort door supplementen van natuurlijke oorsprong!

Ilja & ***Sterre**

12 juni 2009, 20:11

Gioia,

Een fabrikant van honden/kattenbrokken/voer is niet verplicht - op de zak - te vermelden dat er bepaalde giftige stoffen inzitten als het niet door hem zelf is toegevoegd..

Dus al weet de fabrikant dat de toeleverancier gif gebruik en, dan voelt de fabrikant zich daar niet verantwoordelijk voor, al weet hij dat er gifstoffen in het voer zitten dat hij produceert... O-)
De fabrilant is dat gewoon niet verplicht...

Lieve groet, Ilja

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hondenbrokken, jeuk of bijt je hond zich stuk" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^