
Dus je hebt al een gefokt met een andere hond?
Waarom stel je dan vragen, dan weet je het zelf toch al goed.
Sorry, maar van dit soort mensen word ik erg moe.
Heft niets te maken met alleen de negatieve kanten te willen zien, maar met realistisch zijn.
Als je alleen de leuke dingen ziet ben je net een struisvogel, die wil ook geen negative dingen zien en steekt zijn kop in het zand.
Doe het goed of niet.
En ga naar een gespecialiseerde arts ipv de normale die altijd ja zegt op dit soort dingen.
Dit zijn de testen die er gedaan worden bij een chinese naakthond: die moet je dus allemaal doen om een beetje gezonde pups op de wereld te zetten!
• Patella Luxatie
• Legg Calve Perthes (LCP)
• PRA
• Cataract
• Dry Eye
• Distichiasis• Entropion
• Ectropion
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "wanneer word je teefje loops en wanneer dekken " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

nee veronique ze zegt niet dat ze al gefokt heeft, ze ging bij die dierenarts met haar hondjes van vroeger...
zucht wat een boeltje weer. wees alblij dat ze wil testen?
stambomen zijn zoooo overroepen!

wil eerst met de dierenarts testen doen enz kijk wat hij zegt dat hebben we met onze westys ook gedaan doie hadden ook geen stamboom
Waarom laat ze deze honden dan controleren.
Hier maak ik uit op dat ze met die hond ook een nestje gefokt heeft!

http://www.hondenpage.com/hondenforum/63331/fokken-waarom-wel-en-waarom-niet!!!.php
Lees dit maar eens!
Maar dat zal je wel niet willen lezen, meeste gaat over negatieve dingen.
Het hoort alleen wel bij het leven.
En er staan genoeg redenen in waarom jij niet moet fokken.

Zomaar nestjes fokken omdat de hond zogenaamd een keer zwanger moet zijn in haar leven is ook echt zooo overroepen hoor Moira.
Niet voor niks staat marktplaats vol met pups.


jaqueline, het is mIIIIIIIIora, niet moira...
marktplaats staat niet vol met pups van dit ras. moest het een labrador (gevoelig aan ziekte) geweest zijn zou ik dezelfde mening delen.
ze gaat testen!

Jeetje een letter verkeerd mIIIIIIIIora ik heet ook JaCqueline en geen jaqueline 
Maargoed...punt is dat je niet moet fokken omdat je vind dat een teefje zwanger moet raken want dat slaat nergens op en daar maak je totaal geen opmerking over.
Ik zie trouwens regelmatig nestjes op marktplaats etc staan.


Kijk, niet iedereen wil per se een hond met stambomen..
worden mensen volledig getest voor ze kinderen nemen?
neen toch? is dat dan ook onverantwoorde fok?
ik vind het gewoon frapant dat iedereen hier weer zegt van 'niet doen' terwil ze toch wel degelijk zegt dat ze gaat testen...
ok je kan het haar afraden maar veel reacties hier zijn toch wel heel fel...
ik vind als ze tests doet , geen probleem.
ik hoef ook niet per se een hond met stamboom.
en ja jacqueline, ik reageer daar op omdat ik die anderen naam niet bepaald aangenaam vind. persoonlijke redenen

Tja Miora, dat jij het okee vindt dat een hond een veel hogere kans heeft blind te worden omdat je geen stamboom hoeft dat kan ik eigenlijk niet echt begrijpen!
Ik wil een hond met een stamboom vanwege de gezondheid. Het papiertje ligt onder in de la!
Zoals ik al zei de tests kunnen niet alles uitsluiten! Bij sommige aandoening moet je helaas nog steeds stamboomonderzoek doen, en tja dat gaat moeilijk zonder stamboom!

en voor mij persoonlijk hoeft 'n stamboom niet.
dat is 'n mening...
laat ieders izjn eigen mening hebben, en respecteer die ooki, daar kom je veel verdermee dan meningen opdringen...
als jullie mening echt zoveel 'waarder' is dan de mijne,
dan loop ik vroeg of laat toch tegen de lamp.

Als iemand zegt dat ze laten testen, mag je best vragen waarop.
Want meeste leken die gaan een keer langs de dierenarts, laten de hond gezond verklaren en hoppa, weer een nest op de wereld. Op zich geen kwaadwil, vaak onwetendheid. Dus extra nadruk op belang van testen en vooral welke lijkt me geen slecht plan.
Waarom perse van beide honden, afgezien van dat er gedacht wordt dat honden het "recht" hebben op kinderen? Zijn ze zo leuk en bijzonder dat er meer van moeten komen? (en dan niet of ze lief zijn, elke eigenaar vind zijn hond de liefste)
Kijk objectief naar de hond of hij wel de moeite is om verder mee te fokken. Goede eigenschappen zijn belangrijk, maar ook zeker de zwakke kant van de hond. Is hij dat niet, dan is er ngo geen man overboord, maar dan kan je het zware en vermoeiende kopje "fokken"beter op tijd sluiten.
Stamboom: Ik zal momenteel niet zo snel meer een willekeurige hond in huis halen ben ik bang. Zijn genoeg honden in het asiels en vast ook leuke kruisingen, maar ik vind en de stamboom belangrijk en ik ben verknocht aan (mijn) ras. Maar ook een hond van hetzelfde ras zonder stamboom zou ik snel overslaan, ik wil gewoon weten waar de hond exact vandaan komt en wat ik kan verwachten aan de hond. Prijs hoort bij zo'n beslissing niet mee te spelen, want het is een vriend voor het leven waar best in geïnvesteerd mag worden.
Hetzelfde geldt dus voor de nakomelingen: jij als fokker hoort het beste voor te hebben met je honden en de pups, het zal je meer kosten als je het goed wilt doen. Dus denk goed na of je zoveel tijd, moeite en geld wilt steken in stamboomloze hondjes.
ps recht op kinderen: ALS een hond zo zou denken zou je er die ook niet altijd blij mee maken hoor, dan zou de hond toch ook de bewuste keuze kunnen maken om geen kinderen te nemen? Dat er puppies komen als je een loopse teef en een reu samen zet wilt niet zeggen dat de teef het zo graag wilt, dat is instinct (om te vermeenigvuldigen). Zo steken wij oorsronkelijk ook in elkaar, maar je kunt toch ook niet bij elke vrouw verwachten dat ze minimaal 1 kind krijgen? Zijn er zat die dolgelukkig zijn zonder.
Gebruik je hoofd voor je hart.

Nu niet om te zeuren Miora maar na al het gedoe met Pebbles zou je verwachten dat juist jij hier wel wat anders over zou denken.



Maar als bepaalde testen niet helemaal goed uitpakken is juist die stamboom zo waardevol. Verder is het maar een afstammingsbewijs maar evengoed onderdeel van een geheel.
Stel, ik noem maar wat, wil met Flex gaan fokken. Hij heeft HD-B als heupuitslag. Mag en kan ik gewoon mee fokken. Toch is het voor mij niet ideaal. Kijk ik terug op zijn stamboom en ga de ouders/grootouders enzovoorts na. Allemaal HD-A en de teef is dat ook? Geen probleem. Komen er wel meerdere lichte afwijkingen voor houd het voor mij op.
Stel, jouw hond heeft HD-B maar de voorouders zijn onbekend. Immers niet goed terug te vinden zonder dat papiertje.. Dan kan het dus best zijn dat opa zware HD had. Je fokt een nest en tada, pups blijken later HD te hebben. Lekker stom dan.

Verder zijn stamboomloze honden mij net zo veel waard hoor, begrijp me niet verkeerd. Ik vind alleen dat als je bewust wilt gaan fokken je het beter goed kunt doen. Waarom half half? Het gaat hier wel om de toekomst van een dier die jij op de wereld laat komen.

Miora je hebt zelf een broodfokhond..
Jij zou al helemaal beter moeten weten met alle ellende die het dier heeft en wat de dierenarts kosten zijn naast de spaning er ergernis en verdriet van een dier dier te hebben..
Angelien..
Daarbij koten al die testen een behoorlijke som geld en dat voor stamboomlo ze dier ..??
Wil jij een pup en je teefje daarvoor in de waagschaal stellen om één keer een nest te krijgen, omdat je het de hond gunt..??
Heeft je teef gezegd 'ik wil puppies'..?
Mocht je ooit gehoord hebben dat het goed is een hond een keer een nest te laten krjgen..
Dan kun je er van uit gaan dat dit een fabel is van de bovenste plank..
Je neemt altijd een groot risico een nest op de wereld te zetten..
Het is 8 weken keihard werken..
Misschien sterft je teef bij de bevalling, misschien bij operatie als de pups niet vanzelf komen..
Misschien krijgt ze wel en borst ontsteking, misschien helemaal geen melk voor de pups..
Misschien eclampsie wat vaak voor komt, of kan de teef helemaal de pups niet aan, zelfs dat komt voor, dat teven niks van de pups moeten weten...
Oef er zóóóóóó veel mis gaan..!!!'
Stap eens van die roze wolk af alsjeblieft en laat fokken over aan mensen die er de juiste honden, het inzicht en de kennis voor hebben..
Mensen die aan rasverbetering doen en niet aan vermeerdering..
De asiels zitten al vol met dit hondjes van baasjes die op roze wolken zaten maar die er hard van af gevallen zijn ..
Ga daar eens kijken misschien..

Maar Ilja, Sterre is toch ook een geteste kruising?
Dan wel van hetzelfde ras maar toch, daar geven ze toch geen bomen voor?

ilja,
ik vind dat die commentaar heel denigrerend overkomt over mijn hond
'broodfokhond', terwijl ik hier net ZELF zeg dat DAT inderdaad stom is., maar er is een verschil tussen een broodfokhond, en een geteste pup uit een eenmalig nestje, zonder stamboom.
je hebt zelf een kruising, en ik heb jou daarstraks ook zien zeggen dat je beter geen kruisingen zou kopen. waarom jij wel en een ander niet?

Sorry Ilja, maar jouw opmerking vind ik nogal misplaatst gezien jouw eigen hond ook geen stamboom heeft.t. Jouw Sterre is ook geen stamboomhond, en tevens een kruising. Enne wat maakt het in godsnaam uit of er nu wel een boom of geen bij zit! Demon heeft ook geen stamboom. So What!

Er zit wel degelijk een so what aan vast hoor...
Niet gevoelsmatig misschien maar hij is er wel.

nestgericht natuurlijk wel. Maar het komt een beetje over als een aanval. Miora weet echt wel dat broodfok not done is!

@ angelien.
ikzelf ben van een vereniging, belgishe en duitse club.
wij fokken allen volgens de regels.
kost heel veel geld !!!
soms ook heel veel verdriet.
over 8 weken is bij vrienden van ons een zwangere briard geweest die moest bevallen.
het liep mis...
er moest een kijzersnede , moeder word wakker en streft.
8 pups zonder mama in een lege werpkist onder de lamp...
zooo triest.
om de 2 uur pupjes eten geven, eer je de laatste hebt gedaan terug met de eerste beginnen.
dag en nacht.
je bend je hond kwijt.
je pups hebben geen mams waar ze alles kunt van leren.
een nestje is een heel groot risico
Miora, doe geen advies als je er geen verstand van hebt. Aan een mening die voor problemen gaat zorgen, heeft iemand niets. Wil je een ander hondje net zo'n gezondheid als je eigen hond aandoen?
Heb je wel eens gedacht wat er kwalijk is aan broodfok, behalve het respectloos omgaan met honden? Hoe denk je dat deze honden aan de slechte gezondheid komen? Als je er enig verstand van hebt, weet je dat het zeer waardevol is naar meerdere generaties voor je hond te kunnen kijken om erfelijke problemen uit te sluiten.

Sorry maar de mensen die hier zitten geven op alles kritiek of commentaar
Ik fok zelf honden die zijn getest maar hebben geen stamboom
Sorry ik heb nog nooit problemen gehad hoor er gaan soms veel dingen mis met de dracht of de bevalling van de hond door de mensen niet omdat ze nie getest zijn of een stamboom hebben .
willen de mensen met hun hond fokken dan moeten jullie er zo nie kwaad om worden of zoveel kritiek geven da helpt toch nie hoor het beste is raad geven de voordelen en de nadelen zeggen das al broodfok kan je toch nie tegen houden ze tis heel triestig dat het gebeurd .
Maar ik begrijp soms de mensen die eens een netsje willen van hun hond .
Ik ben ook zo begonnen omdat ik het eens wou mee maken en nu is mijn doel alleen maar om gezonde pups te hebben en de mensen een gelukkig leven te geven met een pup van ons .
@Kimberley: als jij zo goed bezig bent, hoe kan het dan zijn dat jij een teefje 'per ongeluk' hebt laten dekken? Hier schrijf jij over in een ander topic. Jij leest wat jou niet zint gelijk als kritiek of commentaar, je zou het ook als advies kunnen lezen. We lezen hier dagelijks berichtjes van mensen die een zieke pup hebben gekocht, bevallingen die verkeerd aflopen of pups waar geen thuis voor gevonden kan worden. De adviezen zijn goed bedoelt, de TS heeft er niets aan om te horen dat het 'leuk' is om een nestje te fokken. Ze heeft er meer aan om te horen hoe ze op een verantwoorde manier een nestje kan fokken en zo een grotere kans op een leuk en gezond nestje heeft.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "wanneer word je teefje loops en wanneer dekken " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?