3 doggies 
Hmm liggen snapten ze hier ook niet met een snoepje over de grond halen na het zitten (rare zin maar hopenlijk begrijp je me).
Op cursus hebben we geleerd ze het zelf uit te laten zoeken.
Dus je hurkt, houdt een snoepje in je vuist op de grond en dan geduld hebben. Ze zal misschien proberen te krabben, snuffelen of wat dan ook maar gewoon wachten op het moment dat ze gaat liggen. Als ze ligt meteen je commando en belonen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Ze wil maar niet gaan liggen. (+nog enkele anderen probleempjes.)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Het is een lief filmpje maar naar mijn idee niet goed. Het duurt te lang en je geeft iets als ze niets doet.
Ga liggen is te lang,probeer eens het snoepje in de hand te nemen waar je mee aan wijst dat ze moet gaan liggen. En zeg af of down kort en krachtig.
Als ze gaat blafjes geven even stoppen ,want dan weet ze het niet meer.
Succes.
3 doggies 
Je moet je beloning niet eerder los laten dan wanneer ze weer zit..
Dus in plaatst van dat je steeds je hand met de beloning wegtrekt ga je juist naat Nala toe en houd je mond..
doo de beloning voor de neus te houden en ietsje omhoog naar d;r achterhoofd te bewegen gaat zij het met de ogen volgen en zal zijn automatisch gaan zitten..
Nu beloon je steeds het staan..
Ook makkelijk als je er dan het commando sta aan plakt..[heb je nu dus onbedoeld aangeleerd
Niet steeds je comm herhalen, die hond wordt gek vn die opdrachten..
Houd je bij één ding of poot of zit..
Nu doe je verwarrend en je beweegt veel te veel..
Plak pas een commando aan iets vast als de hond de houdig heeft aangenomen..
Een hond verstaat niet wat je zegt..
Poot geven hoef je niet te leren dat kan iedere hodn al, 'de melkslag..' alleen het moment bepaal je..
Waarom moet je de poot beetpakken..??
Niet doen, nergens goed voor..
Pootje in je hand is voeldoende..
Succes

Het vervelende is dat ze weet wat liggen is, want als ze bij ons in de zetel zit en je zegt liggen doet ze dat gewoon. En dan leggen we onze vlakke hand op de zetel..

3 doggies 
Mijn korte visie:
Inderdaad veel te veel gepraat. Probeer daar op te letten.
Nala raakt verschillende keren gefrustreerd, wanneer ze blaft, wanneer ze begint te krabben en wanneer ze op het einde niet meer bij je wil komen.
Dit kun je voorkomen door één oefening tegelijk te oefenen, lijkt me in dit stadium meer dan voldoende, door het niet te lang te laten duren, door veel minder te praten en door positief af te sluiten met iets dat zij zelf ook positief ervaart. Nu 'vis' je haar op je schoot terwijl ze dat niet fijn vindt.
Wat betreft de af-oefening: ik zou eens proberen het snoepje in de hand te houden waarmee je over de grond beweegt, en veel langzamer bewegen.
Heel veel succes en trainplezier. Als je nu even wat minder hoge eisen aan Nala stelt, zul je zelf ook tevredener zijn en geen frustratie voelen. Rustig aan opbouwen, het gaat goed komen, ze is slim zat
3 doggies 
Ik ben het wel met Ilja's feedback eens.
Ik zie je een aantal keer op het verkeerde moment belonen. Of belonen voor niets doen. Dat maakt het ook niet duidelijker voor Nala.
Overigens wil Nala wel. Je ziet haar alles uit de kast halen maar ze begrijpt je niet.
Ik zou het ook in deze fasé bij 1 commando houden.
Begin anders met lig op de zetel. Doe zoals altijd. Ligt ze geef dan het commando en tegelijkertijd het snoepje zodat ze beter leert wat lig betekent. Gaat dat goed probeer het dan op de grond. Zorg dat je lichaamstaal en commando hetzelfde is als op de zetel! En breng rust in. Laat haar maar denken.

Nog een filmpje dat ik had opgenomen na de eerste tips, ik zie dat ik hier wel weer dingen fout doe omdat ik nu nog meer tips heb gekregen (bv niet 1 commando oefenen maar meerdere, had ik niet mogen doen.)
3 doggies 
Je moet de hond belonen wanneer hij zit, je duwd er steeds een koekje in als hij alweer staat.
met het liggen zeg je niets.....koekje in hand, hand op grond en wachten tot ie ligt(hij mag het koekje niet eerder hebben als ie ligt
3 doggies 
Nou dat gaat al veel beter. Één tip; Aai haar niet over haar hoofdje, je ziet dat ze dat niet prettig vind. Je kunt haar beter onder haar kinnetje o.i.d. aaien.
Ze vind het dus ook niet fijn als je haar pootje vasthoudt. Dan zou ik dat ook niet doen, nergens voor nodig.
Het lig-commando kun je het beste opnieuw aanleren, dus niet gelijk het commando geven maar haar eerst in de positie brengen.
Maar je hebt nu al zit en pootje gedaan, liggen zou ik voor de volgende keer bewaren.
Misschien heb je hier iets aan;
3 doggies 
Waarom geef je het koekje aan Nala als ze opstaat?
Je kan beter je hand terug trekken en 'Uh' of 'Nee' roepen.
Vervolgens Nala weer laten zitten en pas het koekje geven als ze daadwerkelijk blijft zitten.
Nu leer je haar aan dat ze moet opstaan om het koekje te pakken.
En waarom gebruik je geen handsignalen?
Lichaamstaal is veel duidelijker voor honden dan woorden.
Wat mij opvalt, ik heb 3 verschillende handsignalen gezien die je gebruikt bij het liggen, dit is echt veel te ingewikkeld voor je hond, maar dat had ik al eerder gezegt.
Duidelijke lichaamstaal is 10x zo makkelijk voor een hond dan dat je het commando steeds met woorden herhaald.
En volgens mij vindt Nala het niet zo fijn als je haar beloont dmv haar op haar hoofd te aaien, ze trekt namelijk steeds haar hoofd weg. Dit kan dominant overkomen voor een hond. Je kan de hond beter op de rug of borst aaien.
Als de concentratie van Nala soms wegvalt, en ook om het leuk te houden voor de hond, is het ook goed om tussen de oefeningen door een keer te spelen. Zo blijft het leuk, dat moeten wij ook altijd in de training.
Ik zag dat je de aandacht niet kon krijgen van Nala, dan kan je haar ook het commando kijk aanleren. Als je wilt weten hoe dat gaat, dan moet je dan maar even aangeven, dan leg ik het graag aan je uit.
3 doggies 
Je brengt Nala ook aan het twijfelen dat zie je ook op het filmpje..
Ze weet wat wat zit is, al beloon je op het verkeerde moment..
..
NIET over de kop aaien ze ontwijk je steeds..
Aiien is mensen gedrag..
Een hond is een neusdier..
Ze loopt de neusachterna..
Houd je beloning op de grond, je gaat steed weer omhoor..
door je beloning op de grond te houden zal ze gaan liggen; GEDULD en houd je mond dan ook dicht...
Stop met zitten zoveel achter elkaar te doen...
Juist dan brreng je een hond tot twijfel maakt ze juist fouten en je maar haar gek..
Nal kan niet eer dan dan zitten, meer zitten dan zit kan niet, en ze zit..
En beloon het zitten, niet het staan..
wil je dat ze gaan liggen g dan LANGZAAM met je beloning naar de grond en wacht tot ze ligt..DAN zeg je liggen of af; beloon het liggen niet het staan of de zit dan maar het plat liggen op de grond..
Let op wat je doet, beweeg rustiger..
Succes
Succes..
3 doggies 
**Je kan beter je hand terug trekken en 'Uh' of 'Nee' roepen..))
NEEN, alsjeblieft niks zeggen de hond doet het niet fout, die doet het super, baasje doet het fout,..
3 doggies 
3 doggies 
noem het komando maar een keer anders heeft het geen zin !
doe een koekje voor nalla haar neus en berng deze naar beneden zo gaat ze uit eidelijk wel liggen . lukt dat niet ga op de grond ziten zet je bennen zo dat ze er net onder door kan probeer haar dan teloken met een koekje geeff het comando pas als ze ligt !
3 doggies 
" **Je kan beter je hand terug trekken en 'Uh' of 'Nee' roepen..**
NEEN natuurlijk geen neen zeggen tegen Nala..!
Alsjeblieft NIKS zeggen.. De hond doet het toch niet fout, NALA die doet het goed..!
Ze zit als baasje zit zegt, baasje beloont fout/verkeerde moment.
Beloning voor zit kan weg..
voldende stap, AF..[met beloning en rustig bewegen en je hand op de grond houden tot Nala ligt.
3 doggies 
IK denk dat Carolien dan dezelfde fout maakt, klickeren op het foute moment..
Een klicker voegt nks toe..
De hond snapt wel wat er verwacht wordt van haar..
3 doggies 
Laat je hond liggen met veel geduld,dat doe je door het koekje in de hand te doen waarmee je ook het gebaar maakt.Laten zien/ruiken dat het in je hand zit,andere hand weg,je hand plat naar de grond brengen en dan gaat ze liggen.
Weet wel dat liggen het lastigste is om uit te voeren voor je hond,gewoon omdat plat liggen rust betekend voor een hond en op dit moment wil ze haar lekkers en blijft ze wat overenthousiast.
Zelf ook meer rsut uitstralen.
3 doggies 
Er is al veel geschreven en je hebt al veel praktische tips gehad
Enige toevoeging die ik heb ... ik zie dat Nala al prima 'zit' kan
Ik zou dus stoppen met het 'zit' (foutief) te belonen. 'Zit' is een oefening die ze al onder de knie heeft. Je kunt wel, voortgaand, op wat je nu al doet 'sta' oefenen, dan doe je het namelijk precies goed
Ook zou ik oefening voor oefening doen en niet meerdere oefeningen in 1 sessie. Dit is zowel voor jou als voor Nala verwarrend (zie ik op de filmpjes).
Ook wil ik je als tip meegeven om alvast voordat je een oefensessie gaat doen te bedenken wat je wilt gaan doen en hoelang. Nu bedenk je het al doende en ook dit geeft veel verwarring en onrust.
Veel plezier met Nala (en niet meer over d'r koppie aaien he, ze vindt het niet fijn, kijk maar eens terug op het filmpje)
3 doggies 
Ik heb meteen een vraagje..
Als ik met Charlie aan het oefenen ben, is hij zo enthousiast..
Dan geeft ie een poot voordat ik wat gezegd heb, hij is al 10 keer gerold, zonder dat ik er een commando voor heb gegeven.. ik beloon hem niet daarvoor, alleen als hij het na mijn commando doet
hoe zouden jullie dit aanpakken?
x
3 doggies 
Je zou ook liggen kunnen proberen door zelf te hurken en dan een been naar voren steken. Houd dat been zo laag, dat Nala moet gaan liggen om eronder te komen. Lok haar dan met een koekje onder je been door. Niets zeggen, niets doen, koekje op de grond houden en gewoon wachten of ze gaat liggen. Dan meteen het commando geven en belonen.
Lang achter elkaar hetzelfde commando oefenen kan ook heel vervelend worden op den duur. Speelt Nala graag? Dan kun je als onderbreking even met haar spelen. Zo doe ik het bij Bobby ook. Paar keer oefenen, dan, uiteraard als ze het goed gedaan heeft, als extra beloning even lekker spelen en met frisse energie weer verder oefenen.
Hoe heb je poot aangeleerd? Wat je kunt doen is iets lekkers in een gesloten vuist voor haar neus houden en dan afwachten wat ze gaat doen. Zodra ze met haar pootje tegen je hand komt om dat lekkers te pakken, commado geven en belonen. Als ze dat eenmaal kent, kun je het proberen met je hand open.
Maar op zich, als ze dat nou echt niet prettig vindt en bij 'poot' alleen haar pootje uitsteekt zonder in jouw hand te leggen, is het toch ook goed?


Bedankt voor de tips iedereen.
Normaal vindt Nala het heel fijn als je haar over haar kopje aait, nu duidelijk niet maar dat was denk ik omdat ze het snoepje wou blijven zien. Normaal heeft ze hier echt geen problemen mee..
Bedankt voor de tips allemaal, ik ga ermee aan de slag.
Oh ja ik wil nog even reageren op dat ik fout beloon..
Ik vind dat persoonlijk niet.
Nala gaat rechtstaan net op het moment dat ik goed zo zeg en het snoepje wil geven, daar kan ik niets aan doen...
3 doggies 
Ik ga met Joy mee, vantevoren niet het woord liggen vantevoren zeggen, maar rustig het snoepje vlak voor Nala s koppie langzaam naar beneden bewegen, dus zonder iets te zeggen, of alleen haar naam bijv. en alleen op vrolijke, zachte toon. Pas als ze dan echt gaat liggen dan moet jij het woord liggen zeggen, zodat ze het ascocieerd met elkaar. Pas daarna, als ze dat goed kan, kan je 1 of hoogstens 2 keer het commando liggen geven, met het handgebaar.
succes
1 doggies 
Hhahahahha ....
Zo kan kan jij je er ook uitkletsen, oplossen Caroline..
Prettige wedstrijd hoor en succes met Nala dingen aanleren .. 
Je weet alles al, lees ik...
3 doggies 
oke mag ik even lachen om je accent?
ik vind het namelijk geweldig.
kun je een tom tom inspreken?
maar ik ga mee met de tips hier boven.
je beloont op het verkeerde moment en je maakt zelfs mij nerveus met zit,zit,zit,lig,lig,lig.
het is een hond geen super pc.
wel grappig ik krijg mijn hond niet aan het "staan' hij blijft maar naar voren lopen. en die van jouw doet het in een keer goed
en tip. kijk voor een goedkopere hondenschool.
75 euro is inderdaad duur!
ik betaal 60 maar dat is een kynologen club en een cursus van 18 weken incl examen + werkboekje (cynophilia).
en bij een hondenshool in utrecht betaalde ik 60 euro per 1/2 jaar, in den bosh 25 euro per maand.
vaak bij asiels hebben ze goedkopere cursusen.
en anders een cursus dvd?
en misschien sponsors vragen(tante's buurvrouw)? of goed raport = cursus? (of examen halen of over naar de volgende klas bijv?)
met je hond een krantenwijk nemen. (bijv op zaterdag) is 15 per week verdienen = 4 X werken is 1 cursus?
nou idee te over hier!
EN JE ACCENT IS ECHT SUPER GRAPPIG!
3 doggies 
Ik geloof dat je niet helemaal snapt wanneer je moet belonen.
Als jij zegt 'zit'en je beloont op het moment dat ze weer staat dan heeft ze een koekje gekregen voor het weer opstaan....
Dat is ook waarom ze er ook zo zenuwachtig uitziet.Je commando's en het doorvoeren hiervan zijn niet duidelijk.
Het koekje mag alleen in haar mond als ze daadwerkelijk ZIT op dat moment,anders beloon je voor het opstaan,voor niks dus.
Als je daar niks aan wilt veranderen omdat je het zo best vind,ook prima,maar dan kan je ook niet langer verbaast zijn dat ze niet gaat liggen enz.Of de poot 'niet goed' geeft.
Er zit geen geduld in het hondje,omdat ze steeds is beloont op het verkeerde moment.
Denk je dat mijn hond bij mij of een vreemde zomaar in de lucht springt als er een koekje voor haar neus wordt gehouden?Als zij gaat bedelen bij mensen(wat niet mag),maar als ze het doet dan gaat ze direct voor die mensen zitten,stel je voor dat ze bij die mensen in het gezicht springt of op schoot duikt.Dit komt doordat ze altijd pas is beloond (het koekje in haar mond heeft geproeft )als ze netjes zat,nooit eerder.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Ze wil maar niet gaan liggen. (+nog enkele anderen probleempjes.)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?