wat kan ik verwachten bij de ipo-hondensport?

54 reacties · pagina 1 van 2

patricia, *Spikey* Nino & Lola

20 juni 2011, 21:17

Mijn vraagt zegt het eigenlijk al, wat kan ik verwachten bij ipo, als hondensport?
Ik lees op internet veel tegenstrijdige informatie hierover.
Het gaat mij erom, om lekker bezig te zijn met mijn hond :-)
Nino is nu 8 maanden, en heeft hiervoor nog geen trainingen of sporten gedaan.
Gehoorzaanheid zie ik met hem niet zitten, want hij wil bezig zijn, dingen doen.
Maar tegelijk wil ik natuurlijk wel, dat hij een hoop leert.
Wat ik tot nu toe gelezen heb over ipo, is dat het gaat om meerdere onderdelen.
O.a een stukje speuren, zelfstandig zijn, en het pakwerk.
Ik denk zelf dat mijn hond juist dit leuk zou vinden :-)
Vergeleken met men andere hond Spikey, is nino een hond die wil werken.
Als ik met hem ga rennen, dan rent hij vlak naast me maar zal wanneer je even niet oplet, je proberen te "pakken". Hij vind ook geweldig als ik iets voor hem verstop, of mezelf O-), en is dolenthousiast als hij je dan vind :-D
Nino is wel een hond, die snel kan "doorslaan", sommige spelletjes doe ik niet met hem, dan word hij veel te druk, en weet geen grens.

met ipo leert je hond ook zelfbeheersing, en ik denk dat dit dan net een dingetje voor mij is , waar ik graag samen met hem aan wil werken ;-)


Hoe denken julie hierover, en hoe denken jullie over ipo?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "wat kan ik verwachten bij de ipo-hondensport?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Geagoedgekeurde fokker

20 juni 2011, 21:49 3 doggies

Ipo bestaat voor ongeveer 90% uit gehoorzaamheid.... Zolang een hond niet netjes kan volgen en niet gehoorzaam is dan is het niet verstandig om manwerk met een hond te doen.

Met mijn duitse herder heb ik IPO 3 behaald, het is zeker een leuke sport om te doen.

patricia, *Spikey* Nino & Lola schreef het onderwerp

21 juni 2011, 13:15

@ wilma,
bedankt voor de links :-)
Ik heb zelf niet zo'n goede ervaring met een hondenschool.
Ik zit nu te kijken voor een hondenschool, die ook gewone gehoorzaamheidscurcussen geeft, maar daarnaast hondensporten.
Ik wil er graag naartoe werken, samen met nino, als hij het wat vind.
Nino is geen gemakkelijke hond, met heel veel energie, en ik het het idee, als ik op zoek ga naar ipo, dat deze mensen meer verstand hebben, van honden met dit gedrag :-) Dat weet ik niet zeker hoor, maar heb zo'n gevoel O-) .
Ik ga binnenkort eens kijken bij een ipo-vereniging, zonder hond, en dan kan ik wat vragen stellen, en kijken of het wel of niet geschikt is voor nino.
Tuurlijk is gehoorzaamheid leuk en heel leerzaam, maar omdat ik niet helemaal goed ingelicht ben, bij de hondenschool van spikey, kan ik me geen "fout" veroorloven bij nino.
Ik wil vooral dat nino een zelfverzekerde hond blijft, maar wel met zelfbeheersing.
Dit is waar ik nu tegenaanloop met nino...
Ik lees wel verhalen op internet, dat ze wat "harder" zijn.
Maar zo wil ik men hond niet begeleiden.
Nu weet ik dat je niet alles op internet moet geloven, en wil ik het zelf graag een keer zien :-)
hoop dat het een beetje duidelijk omschreven is O-)

De Mecheltjes clan

21 juni 2011, 13:30 3 doggies

Patricia er zijn zeker verschillen in aanpak bij de verenigingen ook binnen de verenigingen zijn er verschillen. Maar ze zijn niet flauw dat zeker niet. Maar je kunt het toch wel op je eigen manier doen hoor!!

Misschien ook is op de site van de NBG rondsnuffelen>






Simone

21 juni 2011, 20:05 2 doggies

Ik wil met sheila ook ipo gaan doen maar moet eerst vzh met haar doen daar ben ik laatst mee begonnen maar ben al wel vast bezig met speuren.

Maart

21 juni 2011, 20:27 3 doggies

Ik doe het al een aantal jaar ondertussen, erg fijn ;-)
Momenteel met een erg leuke pup bezig, talentvol hondje met zeker de gewenste eigenschappen. Al vrees ik wel dat het stellen precies zoals zijn vader zal zijn, hij vliegt als een kanon als hij mag gaan bijten.

Je bent van Nederland, stamboomloze hond? Daar zijn ze wel wat makkelijker in, in België zou je zo makkelijk niet aan een club geraken. (ik zou persoonlijk ook niet bij een club willen trainen waar ze iedereen maar aanvaarden).

Het speuren is veruit het belangrijkste in de IPO (als je wedstrijden gaat spelen toch). Met speuren win je een wedstrijd.
het is dan ook absoluut niet zo simpel als het er uit ziet. IPO draait om 100% perfectie. Dat je hond het gewéldig vindt om iets te zoeken dat jij verstopt, is dan ook compleet niet te vergelijken met wat verwacht wordt in het IPO.

Kimmz en Lizaaaa

21 juni 2011, 22:08 3 doggies

Ik ben nu ook met Demon bezig met de IPO.
Appèl is een groot onderdeel.
En bij ons is het zo dat niet speuren (is een uur eerder op de zondag ;-)) ook betekend dat er geen pakwerk gedaan mag worden.
Ook is het zo dat de slipkettingen afgeraden worden.
Ik heb afgelopen zondag nog op mijn kop gekregen omdat ik snoepjes mee had ipv een speeltje.
En omdat ik iets te hard zit zei.
Maar heb ook verhalen van andere clubs gehoord waar het er een stuk harder aan toe gaat.
Het is even zoeken voor je de mensen en methodes hebt waar je je goed bij voelt.

En als je gehoorzaamheid niet echt ziet zitten heb je wel een beetje een probleem......
Zie appèl ;-)
Hoe dan ook Demon vind het heerlijk, ook al vergeet hij alles als hij 1 meter buiten het veld is. O-)

patricia, *Spikey* Nino & Lola schreef het onderwerp

21 juni 2011, 22:12

@ maart, je praat er ook zo over, dat je het erg leuk vind om te doen :-D
Leuk om te zien :-)

Ik snap dat ik het zoeken naar een speeltje niet kan vergelijken met een hondensport, maar hij vind het wel leuk om te doen, vandaar dat ik dat erbij zette.. ;-)
Ik kom uit nederland, en mijn honden zijn beide kruisingen.
Het gaat mij niet om hoe gaat hij word, qua wedstrijden e.d maar gewoon iets leuks om te doen, met men hond :-)
Ik was een beetje aan het rondkijken, dus vind informate over ipo ook leerzaam, en wil zeker eens kijken bij een ipo vereniging ;-)
Ik weet zeker niet of hij geschikt is, en weet ook niet of hij het leuk vind.
Het gaat mij echt niet om prestaties, ik wil dat men hond het naar zen zin heeft, waar hij tegelijk van leert :-)

Kimmz en Lizaaaa

21 juni 2011, 22:16 3 doggies

Dat heb ik met Demon ook.
Hij is een herplaatser en die mensen zaten ook in de IPO.
Wij vermoeden dat hij niet geschikt was en daarom weg moest.
Maar het gaat erom dat de hond er plezier in heeft.
Ik ga ook niet voor de kampioenschappen, maar voor het lekker bezig zijn :-D

patricia, *Spikey* Nino & Lola schreef het onderwerp

21 juni 2011, 22:18

@ kimmy,
Dat gehoorzaamheid in alle sporten wel zit, vind ik helemaal geen probleem :-)
Ik vind het juist goed.
Alleen is mijn ervaring, met een hondenschool, waar ze alleen gehoorzaamheid doen, niet zo positief, voor zowel mij als mijn volwassen reu ;-)
Daarom ging ik kijken naar iets, waar je verder mee kunt, waar ze meer ervaring hebben, met honden zoals mijn hond O-)
Waar je niet maandenlang met 1 onderdeel bezig ben, maar met verschillende onderdelen..

Wat jij verteld over je club, zoiets zoek ik :-D
Wel een actieve bezigheid, maar wel positief :-D
Dan moet ik wel goed zoeken ;-) haha
Maar ik ga gwn eens kijken, dan weet ik meer wat ik ervan kan verwachten, en kan het dan wel of niet proberen :-)

Maart

21 juni 2011, 22:20 3 doggies

ja, ik vind het echt fijn ! En ben er redelijk fanatiek in, zaterdag 200 km gereden om eens te gaan speuren O-)

Als je een leuke club vindt, is het zeker en vast een leuke uitlaatklep voor je hond én voor jezelf. Zorg wel dat je toch op een beetje een deftige club terecht komt waar vnl de pakwerker toch wel een bekwaam persoon is en geen pipo die voor de lol en de stoer een mouw aandoet. De hond kan namelijk serieus gekwetst worden, tot de dood toe zelfs bij verkeerde opvattingen.
Mijn mogen enkel bijten op gebrevetteerde pakwerkers en dan nog... wij zitten met 3 pakwerkers op de club, slechts één ervan mag zich met mijn pup bezig houden. naast hem, hebben er nog 2 andere het volledige vertrouwen van me om hem te hitsen (zijnde mijn trainer en de eigenaar van mijn pup zijn vader).

Kimmz en Lizaaaa

21 juni 2011, 22:21 3 doggies

Oh op die manier, nee daar moet ik ook niet aan denken.
Wij doen alle 3 de onderdelen op 1 ochtend.
Tussen de onderdelen kunnen de honden lekker rusten zodat ze ook niet te veel in 1 keer meemaken.

S&F.

21 juni 2011, 22:25 3 doggies

" ja, ik vind het echt fijn ! En ben er redelijk fanatiek in, zaterdag 200 km gereden om eens te gaan speuren O-)

Als je een leuke club vindt, is het zeker en vast een leuke uitlaatklep voor je hond én voor jezelf. Zorg wel dat je toch op een beetje een deftige club terecht komt waar vnl de pakwerker toch wel een bekwaam persoon is en geen pipo die voor de lol en de stoer een mouw aandoet. De hond kan namelijk serieus gekwetst worden, tot de dood toe zelfs bij verkeerde opvattingen.
Mijn mogen enkel bijten op gebrevetteerde pakwerkers en dan nog... wij zitten met 3 pakwerkers op de club, slechts één ervan mag zich met mijn pup bezig houden. naast hem, hebben er nog 2 andere het volledige vertrouwen van me om hem te hitsen (zijnde mijn trainer en de eigenaar van mijn pup zijn vader).
"


tot de dood aan toe? Ben wel benieuwd naar wat je daarmee precies bedoelt..

Vind het wel mooi om te lezen dat je zo'n passie voor de sport hebt :-)

Jansen (gast)

7 januari 2013, 21:17

Volgens mijn snapt niemand van jullie iets van ipo

patricia, *Spikey* Nino & Lola schreef het onderwerp

21 juni 2011, 22:27

@ maart,
Hoe kan ik zien wie wel en niet geschikt is, om met mijn hond, aan de slag te gaan?
Het klinkt aardig heftig, dat mijn hond serieus gekwetst kan worden, dat wil ik absoluut niet!!
Ik heb nog geen idee hoe ze op die club met de honden omgaan, ik weet wel dat wanneer ik iets zie, wat me egt niet bevalt, dat ik daar niet meer met mijn hond kom, om leuk bezig te zijn ;-)

@ kimmy, zoiets als jou club had ik een beetje voor ogen :-)
Het klinkt wel goed, en vooral ook leuk :-D
Zal wel weer heel ver weg zijn haha O-)

Maart

21 juni 2011, 22:28 3 doggies

"

tot de dood aan toe? Ben wel benieuwd naar wat je daarmee precies bedoelt..

Vind het wel mooi om te lezen dat je zo'n passie voor de sport hebt :-) "


er zijn al honden gestorven door verkeerde handeling van de pakwerker.

Buurman tijdens het Wk in Frankrijk bijvoorbeeld. (getver was dat een rampzalig Wk, stuk of 3, 4 honden zijn daar toen gekwetst geweest)

Kimmz en Lizaaaa

21 juni 2011, 22:30 3 doggies

qua pakwerker, die zijn gecertificeerd als het goed is.
Kan je gewoon naar vragen.
En ik woon in Delfzijl (uithoek bovenin groningen) dus waarschijnlijk ver weg ;-)

Maart

21 juni 2011, 22:30 3 doggies

ff correctie: hij was niet de hond die er toen ingslapen is geweest. Hij kon wel geen IPO meer doen erna. Hij is later verongelukt tijdens een wandeling.

Kimmz en Lizaaaa

21 juni 2011, 22:33 3 doggies

bah van zulke dingen krijg ik echt de kriebels :'(

Maart

21 juni 2011, 22:34 3 doggies

jep, gelukkig was het WK dit jaar beter, kan ook niet anders met zulke pakwerkers O-) (alleen was dit jaar de pakwerker zelf ff K.O.)

patricia, *Spikey* Nino & Lola schreef het onderwerp

21 juni 2011, 22:34

@ kimmy, jah dat is veel te ver haha O-)
Ik zal zeker vragen of die gecertificeert is ;-)
bedankt voor de tip :-)

@ maart, bedoel je met gekwetst, dat de honden daarna niet meer aan de sport kunnen deelnemen?

S&F.

21 juni 2011, 22:35 3 doggies

Vreselijk.. Je hond helemaal naar de knoppen door een pakwerker.. Tijdens een WK nog wel (daar verwacht je toch wat beters.)

Wel goed dat je het neerzet, een waarschuwing voor iedereen dus. :-)

Kimmz en Lizaaaa

21 juni 2011, 22:36 3 doggies

hahahaha arme pakwerker :-D tsja risico van de hobby ;-)

Maart

21 juni 2011, 22:39 3 doggies

" @ kimmy, jah dat is veel te ver haha O-)

@ maart, bedoel je met gekwetst, dat de honden daarna niet meer aan de sport kunnen deelnemen?
"


in het ergste geval ja (op het moeten laten inslapen na natuurlijk) maar 'gewone' kwetsuren komen ook voor.
Vader van mijn pup moet altijd met een ingetapete poot spelen, mankt zéker na een wedstrijd (komt veel te snel)
dekreu van mijn nest heeft zijn staart gebroken tijdens pakwerk, is zijn bovenste hoektanden afgekraakt door pakwerk.

Kimmz en Lizaaaa

21 juni 2011, 22:41 3 doggies

Dat is ook wel een dingetje waar je rekening mee moet houden inderdaad.
De eventuele blessures.
Maar nu is natuurlijk geen enkele sport blessure vrij.

Maart

21 juni 2011, 22:42 3 doggies

" hahahaha arme pakwerker :-D tsja risico van de hobby ;-) "


ja inderdaad, gelukkig heeft hij er niets aan overgehouden. het was wel ff verschieten ;-)
kleine troost is dat de hond die hem gevloerd heeft, uiteindelijk wereldkampioen is geworden :-)

en tja, de rest van zijn carrière zal hij uiteraard daar blijvend aan herinnerd worden :-D (ken hem toevallig erg goed)
Gelukkig kunnen we er nog mee lachen, voor hetzelfde geld loopt het immers gans af, het was een behoorlijke smakkerd die hij maakte.


Maar genoeg met het doemdenken! Het IS heus wel een leuke sport hoor :-D
ik hoop dat TS een leuke club vind en er veel plezier in zal beleven.

Kimmz en Lizaaaa

21 juni 2011, 22:46 3 doggies

Inderdaad er valt natuurlijk veel meer plezier dan leed te beleven.
Houd er rekening mee dat je eerst je VZH moet halen (is wel gehoorzaamheid, maar daar moet je even door).
En gewoon op de man af vragen hoe ze hun honden trainen, brutaal genoeg zijn om te vragen naar slip en prik kettingen (sommige clubs vinden dat nodig).
Of vragen of je een HELE training kan blijven kijken.

En voor de rest op je onderbuik gevoel af gaan.
Want als de mensen om je heen jou niet op je gemak stellen zal je ook niet rustig op het veld staan.

patricia, *Spikey* Nino & Lola schreef het onderwerp

21 juni 2011, 22:46

Bedankt!! ik ga gwn een keertje kijken en erover kletsen ;-)
Als het sow ver is, laat ik het weten :-D
Bedankt allemaal!!
En jullie veel plezier met sporten :-D
Al ben ik ervan overtuigd, dat dat bij maart zeker gaat lukken haha O-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "wat kan ik verwachten bij de ipo-hondensport?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^