Chow's steeds aangevallen?

28 reacties

Ik ben een beetje aan het orienteren welk ras er eventueel bij ons zou passen.

Nu ben ik me aan het inlezen over de Chow Chow. Maar ik lees meerdere mensen zeggen dat ze vaak aangevallen worden door andere honden vanwege de gespitste oren en het opstaande haar.

Maar als ik zo filmpjes zie van het ras, zie ik gewoon een hond waar niks 'vreemds' aan is. Maar dat zal aan mij liggen omdat ik husky's gewend ben nu.

Maar wat denken jullie? Zou je echt een 'doelwit' zijn als je in een losloop gebied loopt?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Chow's steeds aangevallen?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

<3 Ayla&Jara <3

22 mei 2011, 11:26 3 doggies

ze hebben ook een staart die hoog staat.
teken van dominantie, en dat vinden sommige honden niet leuk nee.
maar om te zeggen dat ze iedere keer worden aangevallen....
dat gaat een beetje ver denk ik.

<3 Ayla&Jara <3

22 mei 2011, 11:38 3 doggies

Hmmhmm.
Bij ons op de puppycursus, was er ook een chowchow en dat was jara's beste maatje.
en van die mevr. heb ik nooit een verhaal gehoord dat de hond is aangevallen.
maar ze hebben een hoge staart, en sommige honden vinden dat niet leuk.
(hiervoor een alaskan malamute gehad, en daarbij vonden honden het niet leuk)

Kimeta

22 mei 2011, 11:40 3 doggies

Yep sommige honden hebben een opstaande staart en dat kan een andere hond verkeerd op pakken en kan er "vreeemde " situatie's ontstaan. Helaas :'(
Maar ik denk dat dit goed op te lossen is, door je hond goed te socialiseren zo vroeg als dat je dit al kan doen.

Meente

22 mei 2011, 14:11 3 doggies

Ik moet zeggen, bij ons de buren hebben een chowchow.
Raja kent hem al vanaf pup, maar hij moet er niks van hebben!
Als pup al niet en dat terwijl hij anders echt superlief en sociaal is naar andere honden en pups.

Ik weet niet of het nou iets van Raja is of dat meer honden het hebben, maar ik kan me er iets bij voorstellen.

Loes & Kaya

22 mei 2011, 14:18 3 doggies

Ik denk dat als je je hond goed opvoed en goed socialiseerd dat het geen probleem moet zijn, het lijkt mij dat de hond op dat moment het zelf goed zou kunnen oplossen toch?

En als een chow chow steeds een doelwit zou zijn dan heb ik medelijden met alle 'downfaced' honden.. want zeg nou zelf een mopshond ziet er gekker uit dan een chow chow..

Ik ken trouwens wel een hond waar dit wel het geval bij is, het is een kruising friese stabij en hij heeft een witte pluim op zijn staart en heeft een beetje een krulstaart.. ik merk dat voornamelijk reutjes hier sterk op reageren.

Miora,pebbles en quiz

22 mei 2011, 14:25 3 doggies

Yuna is al enkele keren aangevallen, maar dan op straat en nooit in een losloopgebied.
zij heeft ook 'stokhaar' , rechtopstaande oren en een gekrulde staart

Loes & Kaya

22 mei 2011, 14:29 3 doggies

Miora: heb je dat probleem niet met pebbles ? Omdat ik vaak hoor dat 'gewone' honden bijv niets moeten van een mopshond of bulldog door hun gezichts uitdrukking..

Miora,pebbles en quiz

22 mei 2011, 14:31 3 doggies

Pebbles heeft dit nog niet voorgehad.. ik denk omdat zij toch minder 'dominant' overkomt dan yuna :-)

daarbij kent pebbles haar hondentaal heel goed ;-)

Loes & Kaya

22 mei 2011, 14:40 3 doggies

" daarbij kent pebbles haar hondentaal heel goed ;-) "


Dat is ook wat ik bedoel, denk idd als een hond de hondentaal goed beheerst dat het niet utimaakt hoe hij/zij eruit ziet.. maar het ligt dan ook aan de andere hodn hoe die erop reageerd..

zonnetje

22 mei 2011, 16:43 3 doggies

Ik denk dat sommige rassen elkaar niet liggen. Fedor heeft het niet op herders bijvoorbeeld, en ik hoor van meer Landseer-eigenaren dat hun Landseer er moeite mee heeft. EN wat het precies is, dat weet ik niet maar hij is dan altijd erg op zijn hoede.

Ik kwam vorige week toevallig iemand met een Chow tegen, Fedor moest er idd niks van hebben, maar die mevrouw ging daar heel luchtig mee om, ze wist mij te vertellen dat er vaak zo op haar hond gereageerd wordt, omdat het een Chow is.

Ik probeeer Fedor zoveel mogelijk kennis te laten maken in die gevallen, ik weet dat Fedor niks doet verder. Laatst inderdaad iets soortgelijks met een Franse Bull, nu kennen ze elkaar en spelen ze samen, en hopelijk is de volgende Bull al minder eng voor Fedor.

Nu weet ik niet hoe die Chow verder is, maar ik kan me voorstellen dat dat net zo zou kunnen gaan.

Dobrygoedgekeurde fokker

22 mei 2011, 16:49 3 doggies

Mijn vriend die van huisuit jarenlang chows gewend is zegt dat geen enkele hond een chow van hen aangevallen heeft ooit.

Mijn eigen ervaring is dat mijn dh vroeger chows een beetje eng vond, soms rende ze er gek op af en bleef dan op een paar centimeter staan afwachtend wat de ander zou doen. Zo reageerde ze ook op honden met heel veel haar in hun gezicht en over het lichaam en oren, en andere hondsoorten met staarten omhoog. En voor border collies was ze al helemaal doodsbang O-) :-) daar ging ze in een wijde boog omheen.

Loes & Kaya

22 mei 2011, 17:06 3 doggies

Het komt erop neer dat honden dus ook aardig kunnen discrimineren.. Kaya reageerd behoorlijk zenuachtig op shit tzhu (ofzo) achtige hondjes.. als ze voor ons huis langs lopen word ze helemaal gek.. en harige honden idem een berner sennen bijv.. oeeh die zijn ook spannend..

Anoniem (gast)

22 mei 2011, 17:17

Ik weet wel dat shar-pei's dat vaak hebben. :'( ( sorry als ik het verkeerd spel)

Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

22 mei 2011, 17:19

Sharpei's, de droom van welke vrouw. De rimpels worden minder naarmate ze ouder worden haha.

Oke sorry even tussendoor. O-)

Anoniem (gast)

22 mei 2011, 17:37

@Remie & Silver
Haha, zag ik laatst ook al op n andere forum staan(soortgelijke reactie) :-D

Sandra en Fleurtje

22 mei 2011, 22:33 3 doggies

Als ik met de Franse bulletjes liep van mijn. Broer had ik vaak wel problemen met andere honden ze knorren wel erg hihihi maar Fleur heeft ook een hoge staart heb nog niets raars gemerkt behalve die ene keer met de hond met oorpijn.
Goed socialiseren komt het helemaal goed hoor.

Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

22 mei 2011, 22:48

Oke, voor een herplaatser dus goed rondlopen op gebieden met andere honden en kijken hoe zij en de andere honden reageren. O-)

Rowan

22 mei 2011, 22:52 3 doggies

ik denk dat sommige honden elkaar gewoon niet mogen,Tara heb een hekel aan Jack Russels of wat daar op lijkt,mijn vorige hond een Mechelse herder had een hekel aan zwarte honden, vroeger bij mijn ouders thuis een zwarte poedel die had een hekel aan alles wat zwart was

Sandra en Fleurtje

23 mei 2011, 13:52 3 doggies

Remie wel leuk hoor een hond erbij.
Fleur heeft net met een kruising chow samojeed gespeeld zo lief klein bolletje wol.

Helene en Tybor

23 mei 2011, 20:17 3 doggies

Remie en Silver, eerlijk gezegd geloof ik daar niet in.De Chow-Chow heeft de zelfde uitstraling als de Samojeed en die wordt bijna nooit aangevallen, heb ik tenminste nog nooit meegemaakt.

Margje & Bikobijna goedgekeurde fokker

23 mei 2011, 22:07 3 doggies

Ik hoor ook vaak dat Chow-Chows wordens aangevallen en ik hoor vaak dat Chow Chows aanvallen, degene die ik ken zijn dan ook geen lieverdjes ;-)

Veel honden hebben meer moeite met die opstaande haren, zeer hoge staart en dan ook nog de houding die heel recht en stijf is.

Ik vind de uitstraling van een Chow Chow persoonlijk ook heel anders dan die van de Samojeed.

Nikki & Hero

24 mei 2011, 10:57 3 doggies

Ik heb ditzelfde verhaaltje gehoord bij Shar Pei's omwille van de stand van de oren, de omhooggaande krulstaart en omdat hun haar soms ook zo wat rechtovereind steekt.

Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker

24 mei 2011, 13:19 3 doggies

Chow chow zijn behoorlijk typisch in hun karakter. Ik heb zelf een Chow chow gehad! Ze zijn niet echt extrovert en reageren zelden enthousiast, als ze ouder zijn.
Ook hangen ze erg aan een baas en vaak geldt voor een Chow chow eens een baas nooit meer een ander. Ik had een herplaatser van een collega en ze kwam bij ons toen ze 1 1/2 jaar oud was. Het heeft zeker 3/4 jaar geduurd voordat ik eindelijk het gevoel kreeg dat ik wat voor de hond betekende.
Naar andere honden toe zijn ze niet altijd even vriendelijk en ze worden inderdaad vaak verkeerd gelezen door andere honden. Een chow is niet echt meegaand en vinden getraind worden maar zo zo. Ze gaan liever hun eigen weg. Toch kun je ze super gehoorzaam maken, met heel veel geduld!
Vaak worden andere honden afgeschrikt , bij benadering van een chow. Ze hebben een typische geur bij zich die niet iedere hond bevalt. Als ze nat worden ruiken ze naar natte wol!
Mijn chow werd bijna 15 jaar oud en was ondanks een moeilijke start, een vriendin voor het leven. Toch zou ikzelf nooit meer voor een chow kiezen, ze zijn me te introvert! Hun karakter komt niet overeen met het mijne!

Ik dacht dat je vader een waakhond wilde, nu dan moet je geen chow nemen!! Een chow zegt "Oef oef" zoals een indiaan en dan heb je het gehad. :-D

Nikki & Hero

24 mei 2011, 13:31 3 doggies

Ik heb ooit eens een aflevering gezien van "Groomer has it" (Amerikaanse wedstrijd van hondentrimmers).
En toen had de deelnemers de opdracht gekregen een Chow Chow te verzorgen. En al die deelnemers waren helemaal in paniek, omdat Chow Chow's best wel moeilijk overweg kunnen met onbekenden.

Ik ken de Chow Chow ook als een hond met grote aanleg voor dominantie en agressie :-/.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Chow's steeds aangevallen?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^