Amerikaanse Bulldog vermagert zeer snel (eet wel goed)

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

Joep (Gast)

Hallo,

Wij hebben een amerikaanse bulldog reu van 7 jaar, hij heet Joep.
Hij is in een korte tijd erg veel afgevallen (in totaal 11 kilo), desondanks zijn goede eetlust. Hij krijgt nu zelfs een dubbele portie.

We hebben hem al meerdere malen ontwormt. Bloedtest laten doen om z'n schildklier, nieren en op suikerziekte te testen. Ook is er een foto gemaakt van z'n borst en buik om opzoek te gaan naar eventuele tumoren, deze hebben ze ook niet kunnen vinden. Een week geleden hebben we hem nogmaals ontwormd, en is hij begonnen aan ontstekingsremmers. Maar hij is weer 2 kilo afgevallen (in 1 week tijd). Hij weegt nu nog maar 25 kilo.

Hij eet erg goed, liever meer dan minder. Ook hebben we gekeken of we geen vettere brok moesten nemen. Hij eet nou een brok met 27% vet erin, dus daar kan het niet aan liggen dacht onze dierenarts. Hij is nogsteeds erg actief (rent de hele dag over de maisvelden met een bal), als je hem dan bezig ziet lijkt hem niks te mankeren.
Maar hij is gewoon echt te mager, ribben zijn van grote afstand te tellen, z'n spieren in borst en billen zijn zo goed als ingevallen. Het enige wat er misschien nog meer veranderd is, is dat hij af en toe wat chagerijnig reageert naar de andere honden. Tijdens het eten of als ze hem corrigeren, kan hij nog al eens uitvallen. Iets wat hij voorheen nooit heeft gedaan. Mijn vraag nu, heeft iemand misschien een idee in welke richting we moeten gaan zoeken, we zien hem met de dag magerder worden en we worden zelf een beetje hopeloos.

Groetjes joni bart en Joep

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Amerikaanse Bulldog vermagert zeer snel (eet wel goed)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

dat begrijp ik dat je moedeloos er van wordt, het is niet normaal dat een hond zomaar 11 kilo in korte tijd afvalt, wees eerlijk dan moet er toch echt wat zijn.

advies geven, ik zou een groot onderzoek laten doen in een goeie dierenkliniek,bijvoorbeeld utrecht.

als je hond normaal eet , en er zogenaamd niets aan de hand is en toch zoveel afvalt in zo,n korte tijd ? dan is er toch echt wat aan de hand, zou zeker een afspraak maken en je hond goed laten onderzoeken.

een ontwormingskuur en ontstekingsremmers geven als er niets te vinden is ? geen wormen en toch een ontwormingskuur ? dat is al vragen om moeilijkheden, maar ga snel je hond goed na laten kijken, want als ik dit lees, 11 kilo afvallen terwijl het niet nodig is, en hij goed eet en tierig is ? je schrijft dat hij uitvalt naar anderen, wat tie nimmer gedaan heeft, blijkt dat er wat aan de hand is, gauw gaan.

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Is hier Exocriene Pancreas Insufficiëntie genoemd, oftewel EPI ook op getest? zie http://www.dierenklinieklemmer.nl/info_honden/pancreas/

honden foto van Remie met sledehondenteam Silver linings

Misschien is het psychisch?

Ik heb geen idee hoe ik je kan helpen, succes.

honden page profiel KitaKita

honden foto van Kita

waarom een brok met zoveel vet, dat is toch helemaal niet nodig. Als de hond de brok niet goed opneemt in het lichaam dus er niet de juiste bouwstoffen uithaalt, dan kun je er 50% vet in doen, maar dat komt er aan de achterkant net zo hard weer uit. Voeding moet opgenomen worden door het lichaam, als dit niet gebeurt dan van je af. Als er in de brok 27% vet, hoeveel procent granen zitten erin de brok, dit is vak hoog, dan is waarschijnlijk de helft van de voeding alleen al vet en graan. Dat schiet niet op. Dierlijke eiwetten heeft hij nodig voor zijn spieropbouw.
Ik zou inderdaad voor de zekerheid als dat nog niet gebeurd is testen op pancreas is dat uitgesloten dan een ander voer proberen, vers bijvoorbeeld

honden page profiel Claire & Tess & BonnyClaire & Tess & Bonnygoedgekeurde fokker

honden foto van Claire & Tess & Bonny

Ik zou ook laten testen op EPI (via ontlastingsonderzoek en bloedonderzoek).... en als het EPI is dan moet je juist bijna geen vet geven....

sterkte ermee!!!!

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman

honden foto van corrie koopman

Dit klinkt niet echt goed dat de hond zo afvalt.
Ik zou met de hond eens naar Utrecht gaan ze zijn daar echt gespecialiseerd.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Amerikaanse Bulldog vermagert zeer snel (eet wel goed)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^