Steriliseren Golden Retriever, ja of nee?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel MaantjeMaantje

honden foto van Maantje

Onze Golden Retriever (teefje) is nu 6 maanden. Wij willen in principe geen nestje. Nu waren we laatst bij de dierenarts en die zei; nou dan kun je haar het beste laten steriliseren !!!! Maar dat gaat nogal tegen mijn gevoel in. Het is een flinke operatie bij een gezonde hond en ik heb gehoord dat het vachtproblemen kan geven.

Heeft iemand ervaring met sterilisatie bij dit ras? En hoe ervaren jullie de periodes van loopsheid; is dat lastig? (hierbij doel ik bv op het niet los kunnen lopen buiten)

Ik hoor het graag... :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Steriliseren Golden Retriever, ja of nee?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ . 3 doggies

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

ik heb Bamse, zelf vind ik als de hond gezond is, waarom dan steriliseren ? de loopsheid hoort bij een teefje, zelf ervaar ik het helemaal niet als vervelend, zielig of wat dan ook. het hoort bij een teef, daarom heb je ze genomen, en als je een gezond teefje steriliseerd, zijn ze in de overgang, komt niet ten goede van je hond, hormonen hebben honden ook nodig, er zijn een heleboel mensen die bang zijn voor baarmoeder kanker, kent je hond, houd je hond altijd goed in de gaten. dan weet je of ze ziek is of niet.

steriliseren op jonge leeftijd kan hd in de handwerken en botkanker, alleen hoor je daar een arts niet overr. incontinentie ook.

kijk eens naar de na en voor delen van castratie bij de teef, in de encyclopedie, hier boven aan het forum, aanklikken en dan bij medisch kijken, steriliseren.

en het is niet alleen de vacht die problemen geeft.

honden page profiel Nikki & HeroNikki & Hero 3 doggies

honden foto van Nikki & Hero

Zou ik niet doen. Zolang je meisje gezond is, zou ik het ook zo laten.

De vacht van een gesteriliseerde hond is nooit meer hetzelfde als voordien, het wordt doffer en je hond gaat veel meer haarverlies hebben.
Gesteriliseerde honden hebben veel meer aanleg om overgewicht te krijgen.

Nadat het teefje van mijn ouders gesteriliseerd is geworden, was ze plots veel dominanter en begon ze zelfs te markeren (gelijk een reu). Dit komt blijkbaar ook wel vaker voor!

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van C

Bijou is gesteriliseerd met 12 maanden en er is niets veranderd qua gedrag, gezondheid of vacht.
Kan het zeker aanraden.

honden page profiel Senna en AstaSenna en Asta 3 doggies

honden foto van Senna en Asta

Ik heb het ook niet laten doen om de zelfde reden als
Willemijn.

honden page profiel Loes & Kaya Loes & Kaya 2 doggies

honden foto van Loes & Kaya

Ik ben van mening dat als je niet wil fokken en geen oepsnestje wil je het beste je hond kan laten steriliseren.. ik zou vooral doen waar je je goed bij voelt. Je gaf al aan dat je het niet een prettig idee vind. Misschien moet je het dan maar niet doen.

groetjes Lores

honden page profiel Loes & Kaya Loes & Kaya 1 doggies

honden foto van Loes & Kaya

Ohja kaya haar vacht is niet veranderd, ze is wel iets mannelijker geworden.. ( van super onderdanig, naar normaal onderdanig)

honden page profiel BiankaBiankagoedgekeurde fokker 2 doggies

honden foto van Bianka

je moet ook kijken hoe je hond is, een heel dominante teef moet je vooral niet laten helpen, puur omdat ze dan nog erger dominant worden (vanwege het vermeerderen van het mannelijk hormoon).

Dat kan je pas zien als de hond volwassen is, dat is ongeveer met 2 a 2,5 jaar.

Je hond is nog jong toch? Dus alle tijd om heel veel info te zoeken er over.

Heel veel succes.

Groetjes Bianka

honden page profiel oukjeoukjespeciaal aangestelde fokker 3 doggies

honden foto van oukje

Zolang je er geen reu bij laat krijg je ook geen puppies. India en Irene zijn niet gesterriliseerd om dezelfde reden als Willemijn.

honden page profiel GoldendeleriousGoldendelerious 3 doggies

honden foto van Goldendelerious

Doodzonde om je pup op deze hele jonge leeftijd al te steriliseren. Jouw fokker zal je misschien daar ook voor gewaarschuwd hebben. Niet steriliseren/castreren totdat de hond volledig is ontwikkeld, zowel geestelijk als lichamelijk. Dat is rond de 2-2,5 jaar. Dan nog kun je je afvragen of je moet snijden in een gezonde hond. Er zijn legio nadelen voor vroege castratie te noemen. De enige die er baat bij heeft, is een dierenartspraktijk die dat al op zo'n jonge leeftijd adviseert. Amerikaanse praktijken lijken het wel.

honden page profiel MaantjeMaantje

honden foto van Maantje


Ik vind haar ook absoluut veel te jong. De dierenarts niet...;-(
En het is zo'n prachtig beest, ik vind het een heel naar idee om daar zomaar in te snijden!!! Doe ik bij mezelf ook niet

;-) .....

honden page profiel GoldendeleriousGoldendelerious 3 doggies

honden foto van Goldendelerious

Fijn dat je er zo over denkt, Maantje....het is echt doodzonde van je mooie beestje. :-)

honden page profiel MexxMexx 3 doggies

honden foto van Mexx

Als je het gezondheidsvoordeel wil hebben is laten helpen voor de leeftijd van 2 jaar het beste.
Maar idd 6 maand is wel te jong, ik zou zeker nog 6 maand, maar liever 12 maand wachten nog.


honden page profiel Paul  (Eefke † )  FoskePaul (Eefke † ) Foske 3 doggies

honden foto van Paul  (Eefke † )  Foske

Eefke is gesteriliseerd. Mijn vorige hond was niet gesteriliseerd omdat ik net zo dacht als Willemijn. Loopsheid hoort bij een teefje. We hebben haar twee keer moeten laten opereren omdat ze tepeltumoren kreeg. Ze is echter overleden aan een gesloten baarmoeder ontsteking. Dat nooit weer. Eefke is een kruising en we willen daar geen nestje van. Als je er beslist geen nestje van wil zou ik haar laten steriliseren na de eerste loopsheid. De kans op tepeltumoren is dan veel kleiner en baarmoederontsteking kan ze dan niet meer krijgen.

honden page profiel Paul  (Eefke † )  FoskePaul (Eefke † ) Foske 3 doggies

honden foto van Paul  (Eefke † )  Foske

Als je laat steriliseren zoek dan wel een moderne dierenarts op die het via een kijkoperatie doet. Eefke had twee kleine wondjes in de buik. Bij de ouderwetse methode wordt de hele buik opengelegd. Dat is echt niet meer nodig.

honden page profiel CabasjaCabasjagoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Cabasja

" Bijou is gesteriliseerd met 12 maanden en er is niets veranderd qua gedrag, gezondheid of vacht.
Kan het zeker aanraden. "


Ben ik helemaal mee eens.
Ik raad ook al mijn pupkopers,als ze niet willen fokken hun hondje voor de 3de loopsheid te laten steriliseren,maar niet voordat ze 1 jaar zijn ;-)

honden page profiel judithjudith 3 doggies

honden foto van judith

ik probeer ook de honden niet te laten steriliseren als dat niet moet. zaza heeft dat 14 jaar vol gehouden maar kreeg toen hele erge baarmoeder onsteking en toen is alles weggehaald.

masha is gesteriliseerd toen ze 2 jaar was. dit kwam omdat ze elke keer heel erg qua gedrag veranderde als ze loops werd. ze bleef 3 weken super chagarijnig. als je alleen al in haar buurt kwam ging ze grommen enzo. dit wilde we gewoon niet meer.

jayla is niet gesteriliseerd maar zij is ook nog maar 1 jaar. ze is nog maar 1x loops geweest en zit nu ttegen de 2e aan. qua gedrag van de loopsheid was er weinig verandering, maar zij werd erna wel heel erg schijnzwanger. ze heeft weken gelopen met hele dikke tepels waarbij alles vies werd en op een gegeven moment ook tegen het ontstoken aan zat. we wachten het nog een paar keer af, maar als het zo blijft met schijnzwangerschap gaat zij ook onder het mes.

honden page profiel Sigrid, Sandy, Diva & NalaSigrid, Sandy, Diva & Nala 1 doggies

honden foto van Sigrid, Sandy, Diva & Nala

" ik probeer ook de honden niet te laten steriliseren als dat niet moet. zaza heeft dat 14 jaar vol gehouden maar kreeg toen hele erge baarmoeder onsteking en toen is alles weggehaald.

masha is gesteriliseerd toen ze 2 jaar was. dit kwam omdat ze elke keer heel erg qua gedrag veranderde als ze loops werd. ze bleef 3 weken super chagarijnig. als je alleen al in haar buurt kwam ging ze grommen enzo. dit wilde we gewoon niet meer.

jayla is niet gesteriliseerd maar zij is ook nog maar 1 jaar. ze is nog maar 1x loops geweest en zit nu ttegen de 2e aan. qua gedrag van de loopsheid was er weinig verandering, maar zij werd erna wel heel erg schijnzwanger. ze heeft weken gelopen met hele dikke tepels waarbij alles vies werd en op een gegeven moment ook tegen het ontstoken aan zat. we wachten het nog een paar keer af, maar als het zo blijft met schijnzwangerschap gaat zij ook onder het mes. "

honden page profiel Sigrid, Sandy, Diva & NalaSigrid, Sandy, Diva & Nala 2 doggies

honden foto van Sigrid, Sandy, Diva & Nala

dit was bij ons ook gebreut met de vorige hond dus wouden we hey riico niet nemen

honden page profiel Sarah GroenSarah Groen 3 doggies

honden foto van Sarah Groen

Ik twijfel ook nog.

Paika heeft eigenlijk geen last van de loopsheid en we wonen vrij genoeg om lekker te kunnen wandelen zonder reuen tegen te komen.

Alleen Lola is echt 3 weken van slag is aan het janken probeert uit te breken etc etc

Lastig hoor!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Steriliseren Golden Retriever, ja of nee?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: strand!!
^