onderdanige hond?

8 reacties

bart

7 april 2011, 23:19

m'n vader ws eens op het land.

komt ie daar zijn schoonbroer tegen met zijn mechelaar.

die komt naar hem gelopen, maar tegen de tijd dat die bij hem is , kruipt die over de grond naar hem toe.

is die hond zo onderdanig, onderwerpt die zich nu zo?

mijn vaderheeft die hond nooit iets misdaan. tzou geen angst mogen zijn

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "onderdanige hond?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Margje & Bikobijna goedgekeurde fokker

7 april 2011, 23:25

Sja dat is moeilijk te zeggen.
Angst zou kunnen, misschien nare ervaring gehad met een man, of niet goed gesocialiseerd met andere mensen/mannen.
Angst herken je aan staart helemaal tussen de poten op de buik geklemt, ineengedoken houding, oren helemaal naar achteren.

Onderdanig zou ook kunnen, dan is de staart alleen niet zo heel strak tegen de buik en zie je vaak een lage kwispel, soms keert de hond zijn voorkant nog opzij.
Ook dit is dan wel erg onderdanig, maar je ziet het vaker bij jonge herders.

Dobrygoedgekeurde fokker

7 april 2011, 23:25

Misschien maakt je vader veel indruk op de hond door zijn postuur of stem, of houding?

Is dit de hond die niet zo hondvriendelijk behandeld wordt door je oom en waarover je al eerder topics geopend hebt?

Margje & Bikobijna goedgekeurde fokker

7 april 2011, 23:28

Ohw als hij een 'harde' opvoeding krijgt, is het gedrag heel begrijpelijk. Hij zwaait met een witte vlag.. probeert alvast aan te geven: van mij is niets te vrezen.

helma

7 april 2011, 23:34

Hoeft niet aan je vader te liggen, maar als die hond een harde opvoeding krijgt kan het zeker een teken van angst zijn.Ik doe niks, lease doe mij ook niets. Maar ken het verhaal niet van deze hond en kan er dan ook weinig van zeggen

bart schreef het onderwerp

8 april 2011, 08:01

het is idd die hond waar ik al meer over gepost heb. maar heb nog niet eerder van dit gedag geweten.

Bakarddy

8 april 2011, 08:13

Klinkt voor mij niet echt als een open en vrije vrolijke begroeting van een herder....
Maar kan zijn dat mechelaars over het algemeen heel erg onderdanig zijn tegenover andere mensen!??!?!?!?!?!?! O-)

Helma (gast)

8 april 2011, 18:30

onze kleine hond doet dat ook bij een enkeling, altijd een man en meestal dan een bezitter van een grote hond. Soms denk ik ook wel eens dat het mannen zijn met een heel hoog testosterongehalte, dat hij dat ruikt :-D Maar hij gaat dan wel uit vrije wil naar hem toe, en dan is het geen angst (want dan zou hij weglopen), maar groot respect/eerbied, eigenlijk een positief iets.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "onderdanige hond?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^