Hellup! Mijn hond houdt niet van spelen!?!

7 reacties

Als ik met een bal gooi kijkt hij mij aan of ik gek ben.
Idem dito met een stok. Speelgoed zegt'm ook niks en zelfs de Kong laat hij links liggen
Help! MIjn hond houdt niet van spelen of heeft dat blijkbaar nooit geleerd.
Hij is al 5.
Wat doe ik?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hellup! Mijn hond houdt niet van spelen!?!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Brienne

30 maart 2011, 18:10

ik had ook zo'n hond. een berner sennen kruising. apporteren deed hij niet. met balletjes liep hij 2 minuten te sjouwen en dan was het over.
wat hij wel leuk vond waren trekspelletjes met het flostouw. jouw hond vindt misschien gewoon andere spelletjes leuk? :-)

Morgane

30 maart 2011, 18:10

Ik heb ergens gelezen dat je zelf met het speelgoed moet spelen, en écht doen alsof je plezier hebt. Vaak worden honden dan geïntresseerd en willen meedoen, maar dat mag je dan even niet toelaten. Je hond zal zo graag mee willen doen met je, dat hij enthousiast gaat worden. Eventjes laat je hem dan met jou spelen en dan stop je en gaat weer op je eentje spelen...

Misschien moet je dat eens proberen? :-)

Sanne

30 maart 2011, 18:17

Mijn hond houdt ook niet van "alleen spelen". En ik heb echt heel veel gekocht omdat ik wil dat hij ook soms alleen speelt. Maar nee, wat hij dus geweldig vind is samen spelen.

Dus wel hebben allerlei honden puzzels voor binnen. Voor buiten heeft hij die kong om te trekken. Die heeft aan twee kanten een goede hand grip voor jezelf.

Ook de bal in een lange sok vind Indy prachtig. Misschien vind die van jou ook Samen spelen wel heel leuk :-)

Ilja & ***Sterre**

30 maart 2011, 18:27

Het kan zijn dat een hond al pup niet heeft leren spelen met speeltjes...

Er horen ook altijd speeltje te liggen als je bij een fokker naar een pup gaat kijken..!!

Dit is ook nog wel te leren..
Ga zelf met de speeltje bewegen over de grond, en maar er een gek geluidje bij..

NIET met het speeltje naar de hond slaan of de hond in het gezicht duwen..

Trek het bij de hond vandaan....

Gooi het speeltje niet ver bij de hond van daan..!!

Een paar keer per dag herhalen maar niet opdringen ..

succes hoor.....

Ans

30 maart 2011, 18:32

Queeny en Cinderella, de hondjes van mijn dochter wilden ook nooit spelen. Queeny was waarschijnlijk al te oud (8,5 jr) om nog wat te leren, maar Cinderella was nog maar anderhalf toen ze bij mijn dochter kwam wonen. Omdat ze overdag hier was, heb ik heel vaak geprobeerd om haar te laten apporteren, met Roy als voorbeeld. Ze rende wel achter Roy aan, maar ze had geen idee wat de bedoeling was van die bal of stok of wat dan ook. Ze keek ook niet naar speelgoed om, zelfs niet als je er zelf mee speelde. Ravotten dat deed ze wel. Dat was haar wel geleerd. Maar spelen met speelgoed hebben we haar nooit geleerd kunnen krijgen :-)

Brigitte *Joop, Luna en Jim

31 maart 2011, 07:49

Luna heeft nog wel haar gekke buien en speelt graag met mij, maar zal niet snel alleen spelen. Jim speelt af en toe met speeltjes voor de poes lol.

Joop spande de kroon... die kreeg ik echt niet aan het spelen. Had heel veel speelgoedjes etc...maar het enige waar hij helemaal gek van was, waren....................... Waxinelichtjes! Je kon hem niet gelukkiger maken dan hem een waxinelichtje te laten "pikken" uit de bak. Helemaal happy de peppy. Voor de rest speelde hij nergens mee.

kay

31 maart 2011, 08:10

Hier hebben we ook een hond die nooit heeft gespeeld.
Zowel als klein pupje niet en nu nog altijd niet, ze is over een maandje 10 jaar oud.
Zij is afkomstig uit broodfok (destijds wisten we nog niet wat dat was) en ik denk dat het daar mee te maken heeft.
Al merk ik wel aan haar dat ze niet best kan hebben als andere dieren wel lol hebben.

Als de katten bijvoorbeeld met elkaar aan het spelen zijn vliegt zij ertussen en blaft.
Als ik met andor met het balletje gooi springt ze op en grijpt hem.

We hebben nooit geprobeerd haar echt aan het spelen te krijgen, ja we hebben voldoende dingen gekocht, maar ze wou er nooit wat van weten. Naja, dan maar niet toch?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hellup! Mijn hond houdt niet van spelen!?!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^