Ziekte van Cushing?!

14 reacties

Sanne

7 januari 2011, 15:55

Onze Bobje zit in de lappenmand.
Bob dronk de laatste weken erg veel, dit deed hij voorheen ook wel maar sinds we vers voeren dronk hij amper meer. Het viel nu dus echt op.
Gisteren hebben we een bloed- en urineonderzoek laten doen bij onze dierenarts. Het bloedonderzoek is helemaal picobello in orde maar zijn urine was niet goed.
Zijn urine is niet voldoende geconcentreerd, water heeft een concentratie van 1000, een gezonde hond heeft een concentratie van 1030 en onze Bob heeft maar een concentratie van 1004. Hij plast dus bijna water!!

Om vast te stellen wat hier de oorzaak van is heeft onze dierenarts het hele zaakje opgestuurd naar Utrecht voor uitgebreid onderzoek en we verwachten hier maandag de uitslag van te krijgen.

Het is dus niet zo dat zijn nieren niks doen want zijn bloed is goed dus zijn nieren voeren de afvalstoffen wel af waardoor het bloed zuiver blijft. Ik vermoed zelf een beetje dat het de ziekte van Cushing is maar dat zal dan wel blijken uit de Cortisol waarde in zijn bloed.

Heeft één van jullie hier ervaring mee?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Ziekte van Cushing?! " praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Thara

7 januari 2011, 16:24

Ja Sanne , wij met Chintha indertijd ... bij haar werd de diagnose gesteld op 7 jarige leeftijd en ze is er toch nog ruim 11 mee geworden . In die tijd was er nog geen medicatie zoals nu . Wat ons in die tijd opviel was de traagheid , de slechte vachtconditie en de omvang van de buik die veranderde ...plus de vraatzucht . We hebben haar al die jaren op dieetvoeding gehad en later heeft men voorgesteld om chemo in te zetten . Dit hebben we geweigerd . Ze werd in een later stadium incontinent, en idd hele grote plassen waterige urine . En ze raakte geestelijk de weg ook helemaal kwijt . Enigste wat wij in die tijd konden laten doen was regelmatig onderzoek

Sanne schreef het onderwerp

7 januari 2011, 16:54

Las inderdaad dat er tegenwoordig vaak Vetoryl wordt gebruikt om de aanmaak van Cortisol te blokkeren.
Tis voor ons natuurlijk nog afwachten of het inderdaad om Cushing gaat maar vindt het er wel erg op lijken en ook onze dierenarts benoemde het al. Bob zit ook al een tijd slecht in zijn vacht, door het vers voeren is dit wel enorm verbeterd maar nog vind ik hem veel moeite hebben met verharen.
Enne.....vraatzucht heeft hij al zijn hele leven dus dat is niet echt een maatstaaf, haha!!
Wel viel het me op dat hij het afgelopen jaar snel oud is geworden, minder bespiering. Beetje zo`n oude kerel is het inderdaad aan het worden.

Sanne schreef het onderwerp

7 januari 2011, 16:54

Thara

7 januari 2011, 17:37

Ja ook dat zagen wij bij Chintha enorme achteruitgang van de bespiering en een heel snelle veroudering . Mensen dachten vaak dat ze al hoogbejaard was en toen was ze net een jaar of 8 , 9

Sanne schreef het onderwerp

7 januari 2011, 19:29

Hmmm........nou we moeten maar even afwachten.

corrie koopman

7 januari 2011, 19:47

Wij hebben een Jack Russel gehad met cushing.Ze heeft ruim 3 jaar vetoryl gekregen en we moesten ook iedere 3 maanden de bloedwaarden laten bepalen.Sanne was 9 jaar toe ze het constateerde en ze is 13 jaar geworden.Ze kreeg een acuut nierfalen.

Sanne schreef het onderwerp

7 januari 2011, 21:03

Onze Bob is ook 9 jaar.

ria

9 januari 2011, 17:51

ik heb ook een cairnterrier gehad die heel veel dronk en heel veel plaste maar hij zat al een tijdje aan de prednison en door die langdurig gebruik daarvan heeft hij suikerziekte en de ziekte van cushing gekregen
ook heeft hij daarvoor vetoryl voor gekregen maar helaas heeft het bij hem geen baad gehad de suikerziekte is in september geconstateerd en de cushing ietsjes later en ik heb mijn hondje 12 november in moeten laten slapen helaas hij was echt helemaal op en niks hielp meer :'( :'( hij was pas 11 jaar
ik wens je ook heel veel sterkte toe en ik hoop dat het niet die uitslag is en mocht het wel zo zijn dat je er op tijd bij bent. maar ik raad je dan wel aan om dan wel vetoryl te proberen
sterkte en succes xxx ria

Elly Van Heeringengoedgekeurde fokker

9 januari 2011, 17:59

Als ik zo lees, lijkt het verdomde veel op mijn teefje.
Veel drinken en haar bloed was goed en urine SG 1007.
Ik denk aan Diabetes insepidus, moet je maar effe googele

Nell

9 januari 2011, 18:00

Hoi Sanne,

Ik heb een maltezer gehad die had ook Cushing,in overleg met mijn DA hebben we er Addison van gemaakt.
Schijnt makkelijker te behandelen te zijn. Waren hele zware en giftige medicijnen.
En we zijn toen verder gegaan met het behandelen van de Addison. Ze heeft nog jaren goed en gezond leven gehad met behulp van de medicijnen.
Dit was al wel meer dan 10 jaar geleden misschien is alles nu veranderd.

Groetjes Nell

Thara

11 januari 2011, 13:24

Hoi Sanne

Heb je de uitslagen al gehad over Bob ? Ik hoop zo dat het allemaal meevalt en dat er nog een eventuele geschikte behandeling ingezet kan worden .

Liefs en groetjes ,Reny

Sanne schreef het onderwerp

11 januari 2011, 13:25

Elly.....daar denk ik ook meer en meer aan.

Nell....wat is Addison?

Reny.....nee nog niet. Nog niet alle uitslagen waren gisteren binnen dus hoop dat ik vandaag meer nieuws krijg. Wordt gek van het wachten.

Thara

11 januari 2011, 13:27

Pfff ja , daar kan ik me alles bij voorstellen .
Wat de uitslag ook is , je kan maar beter weten waar je aan toe bent .

Elly Van Heeringengoedgekeurde fokker

11 januari 2011, 21:04

Tja Sanne ik kan het me levendig voorstellen dat je gek wordt van het wachten.
Ik hoop echt dat het iets is waar ze lekker oud mee kan worden, hetzij met een pilletje, hetzij met een druppeltje.
Ik leef erg met je mee.
Hoop snel wat te lezen hier over je lievie

Elly

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Ziekte van Cushing?! " praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^