
Schotvastheid met uw Beagle. Een aanrader!
De Beagle is op en top een jachthond, die in veel landen nog actief wordt ingezet bij de jacht.
Het is dus niet verwonderlijk dat Beagles gewend behoren zijn aan geweerschoten.
In veel landen is het dus niet ongebruikelijk om jachthonden en dus ook Beagles te testen op schotschuwheid.
Eveneens wordt er in een veel landen aan fokkers afgeraden te fokken met schotschuwe ouderdieren, want schotschuwheid is erfelijk en wordt dus doorgegeven aan latere generaties.
Beagleclub Nederland biedt haar leden de mogelijkheid om aan een officiële schotvastheidtest deel te nemen, die tevens als aantekening mag worden vermeld op het stamboom.
Deze test is een heel hondenleven geldig en behoeft dus maar één maal te worden behaald.
Belangrijk is het te weten, dat het deelnemen aan veldwedstrijden en jachtproeven alleen is voorbehouden aan honden die hun officiële schotvastheid hebben behaald.
Op de Jonge Hondendag 17 mei in Biddinghuizen en op de Kampioenschapsclubmatch 7 juni in Heteren biedt Beagle Club Nederland alle honden die minimaal 6 maanden oud zijn de mogelijkheid om samen met hun baas aan zo’n schottest deel te nemen.
Men hoeft geen lid te zijn van de Beagle club om hieraan deel te nemen.
Datum: 17 mei 2009
Plaats: FlevOnice (openlucht)
Strandgaperweg 20
8256 PZ Biddinghuizen
Inschrijven:
Het inschrijfformulier dient vóór 15 april 2009 gebeuren.
Het inschrijfformulier kunt u downloaden bij de website van de BeagleClub
Prijs:
Leden Beagle Club = € 15,-
Niet leden = € 20,-
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Schotvastheid met uw Beagle. Een aanrader! " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Gaaf Beagles zijn echt leuke honden met veel jachtpassie. Ik heb er geen, wel een dalmatiër, die tevens ook aan jacht kan doen. Maar dat doen we (voorlopig) niet!
groetjes

ik geloof niet dat ik die test nodig heb, Spike gaat zelfs mee naar het vuurwerk kijken en als de f16 's van de vliegbasis hier over het huis razen dan slaapt hij er gewoon doorheen...
zou zeggen; Geschikt *ja/nee
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Schotvastheid met uw Beagle. Een aanrader! " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?