Welk ras verhaart nauwelijks?

39 reacties · pagina 1 van 2

Lusan, Binky & Boas (i.m.Wessel)

13 november 2010, 18:04

hallo allemaal,

Afgelopen zomer heb ik met veel pijn in mijn hart mijn Westie moeten laten inslapen. Ik ben nu een tijdje oriënterend 'op zoek' naar wat voor ras bij me zou passen voor als ik evt. een leuk 'nieuw' hondje (pup) wil aanschaffen.
Wat ik zo bijzonder fijn vond aan de Westie is dat hij een plukvacht had, en neuwelijks haren verloor. Als hij haren verloor, was het in kleine plukjes, maar als je 'm had vastgehad/geknuffeld bleven er geen haren achter op je kleding.
Dit zou ik graag terugzien in het toekomstige beestje :-). Tevens zou ik graag een hondje willen dat een slagje groter is als een Westie/maltezer/shit-zu/ etc.

Alvast bedankt voor jullie reacties!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Welk ras verhaart nauwelijks?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Katya

13 november 2010, 18:10

Fox Terriers moeten ook geplukt worden en verharen zeer weinig vanzelf. :-D

Machtel, Romeo en Luca +

13 november 2010, 18:15 3 doggies

Mijn ruwharige jack verhaart nauwelijks, wordt
ook geregeld geplukt.
Maar ik denk dat het ook samenhangt met de voeding.

jo

13 november 2010, 18:18

Bijna alle honden kunnen verharen oke poedel heel weinig.

corrie koopman

13 november 2010, 18:47

Wij hebben 2 border Terriers en die worden 2 keer per jaar geplukt en verharen bijna niet. :-)

lisa en laycka

13 november 2010, 18:59

een naakthond ;-)
Ik kan de golden retriever niet promoten. Dat verliest veel haar :-)

Mandy & Bram.

13 november 2010, 23:08

Dan zit je bij de Irish Softcoated Wheaten Terrier helemaal goed! Hij verhaard niet en is een middenslag hond! ;-)
Wij wilden een pluizenbol, en mijn vader wilde niet lopen met een klein hondje.. Dus hebben we voor deze snorremans gekozen!
Een geweldig ras en hypoallergeen!

Bij vragen, weet je me te vinden! ;-)

Floor en Fiefie

13 november 2010, 23:56

shih tzu, mijn ouders hebben er een (kruising) en die verhaard nauwelijks :-)

jeltje

14 november 2010, 00:26

kortharige honden verharen ook niet heel erg dus denk dan aan een jack russel met korte vacht of een beagle etc. veel plezier hopelijk vind je 1 naar je zin O-)

phreny

14 november 2010, 00:49

ik weet nie of het echt waar is, maar ik heb wel vaker gehoord dat honden met krulhaar weinig of minder verharen

Machtel, Romeo en Luca +

14 november 2010, 09:28

Mijn Luca die pas is overleden was een kortharige
jack, hij verhaarde veel meer dan mijn Romeo,
de ruwharige.
Ik denk dat met goed voer en verzorging,het best
meevalt.
Als ik mijn Luca wel eens naar beneden droeg
van de trap, zat ik onder de witte haartjes.
Bij mijn Romeo is dat beduidend minder.

***Marleen & Porlo***

14 november 2010, 11:13

Inderdaad, mijn schnauzers verharen niet, maar je moet wel geregeld naar de trimsalon.

Groetjes, Marleen

opzoeknaareenpup (gast)

14 november 2010, 12:52

een bichon frisé.
mijn mama heeft er een
en die verliest praktisch geen haar :o
die heeft ook krulletjes en is een super lief aanhankelijk hondje .
zelf zou ik er ook graag zo 1 willen :p

Sampie

14 november 2010, 12:53

Een barbet!! Tevens een geweldige gezinshond!!
Uiteraard ook de labradoodle... :-)
Groetjes Sampie

Kelvin, Monique en Kira & Mila

14 november 2010, 13:29

Als je er van houdt is een Stafford misschien wat voor je, ik heb haast nog nooit echt haar gevonden van Mila waar ze ook ligt, zelfs in de bench haast geen haar, daarin tegen overal waar mijn Beagle langsloopt, er ladingen haar ligt.

Missy

14 november 2010, 20:08

Een Airdale Terriër verhaart niet. Die verliest hooguit een plukje haar. Maar moet wel naar de trimmer om geplukt te worden.
Het zijn hele leuke honden. :-)

Lizzy

15 november 2010, 23:39

hoi waar malthezer in zit

ben nu 5 maanden bij mij zit ook maltheezer in en ik verhaar niet is me baasje erg blij mee :-)

D

26 december 2010, 19:43

Aan Floor en Fiefie:
Voor DJ heb ik een rasechte Shi-Tzu gehad en die verhaarde wel degelijk!!
Moest ook 4 x per jaar naar de trimster. Wij hielden haar wel kort hoor, want anders lag er overal haar. Dus nee, die zou ik dus niet aanraden.

We hebben nu in DJ een kruising Chi met een Yorkse Terrier en hij is een plukhond. Dat wil dus zeggen dat hij maar 2x in het jaar geplukt hoeft te worden, maar ik kan niet zeggen dat hij geen haar verliest. Hij krioelt nogal graag over het kleed op de grond, hij rollebolt zeg maar, en dan ligt het hele kleed onder het haar. Maar moet zeggen .....op je kleding dan weer niet. Dus dat is wel mooi.



Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Welk ras verhaart nauwelijks?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^