Nee hoor, Ilja, ik heb zeker geen principiële bezwaren tegen de bench.
Er zijn wel degelijk situaties te bedenken, waarin een bench handig en/of zelfs noodzakelijk is.
Ik wilde gewoon even het voordeel -de hond leert snel en bijna automatisch wat wél of niet mag- van het niet gebruiken van een bench benadrukken.
Veel mensen realiseren zich namelijk nauwelijks dat er ook vóórdelen aan zitten. Zij kopen (en gebruiken) een bench, omdat ze het idee hebben "dat het nu eenmaal moet".
Zélfs als hun hond overduidelijk problemen met de bench heeft, zetten ze de benchtraining krachtig door. Want, dat wordt hen immers van alle kanten aangeraden en/of zelfs dwingend voorgeschreven.
Op die manier wordt het opvoeden een moeizame klus, waar de honden én de eigenaren niet gelukkiger van worden.
Zelden hoor je ervaringen van mensen die uitstekende ervaringen hebben met het opvoeden van een hond zónder bench. En al helemáál niet, dat er wel degelijk voordelen aan vast zitten.
Vandaar dit "tegengeluid", ook dit mag wel eens gehoord/gelezen worden. 



3 doggies















want hoe vermoeider ze word hoe overprikkeld ze weer raakt en alles ziet en hoort, een negatieve spiraal. In de bench zit er meteen een uitknop op en gaat ze slapen of lekker kauwen op een bot.
