Hoi Allemaal.
Ben eigenlijk meer een lezer als een schrijver, maar omdat ik nu toch tegen iets vreemds aanloop, toch dit topic geopend.
Zoals jullie in mijn profiel kunnen lezen hebben wij aardig wat honden en ook (hopen we ) wel wat ervaring.
Heb normaal gesproken een heel stabiele roedel die allemaal weten wat hun plek in de roedel is.
Nu is er de afgelopen 4 weken heel wat gebeurd binnen
de roedel wat voor veel instabiliteit zorgt.
Allereerst hebben we een herplaatsertje gekregen (reu ongecastreerd en 13 mnd) ondervoed,heel slecht in zijn vacht enz maar heeeeeeeel lief.
toen kwam ons pupje waar we al een aantal weken vol spanning en verwachting op zaten te wachten "eindelijk" bij ons wonen, en als klap op de vuurpijl moesten wij helaas heel onverwachts onze alphateef in laten slapen.
Tot zover even de uitleg en dan nu ons probleem; we hebben dus veel teefjes (mijn dochters ook reuen die normaal gesproken gewoon ook bij ons komen) en 1 gecastreerd reutje, en dan nu dit reutje (hij word ook gecastreerd maar moet eerst aansterken).
Het gaat hartstikke goed allemaal, ze spelen samen ,eten samen, slapen samen, geen probleem verder .Behalve als ik naar buiten ga om alleen boodschappen of zo ... als ik terug kom dan is het oorlog , vliegen elkaar in de haren en knokken !
Nu bepaal ik als grote alphaleider dat er niet gevochten word dus haal ze uit elkaar en na enig over en weer gedreig is het dan ook klaar!
Tot de volgende keer dat ik naar buiten ga !! Dit gedrag doen ze dus alleen bij mij , verder kan iedereen gewoon in en uit lopen , man ,dochters , schoonzoons enz.
De honden zijn gewoon los in huis en mijn man is bij ze binnen, nu bel ik hem als ik voor de deur sta zodat hij weet dat ik naar binnen kom, zodat we direct kunnen reageren en het niet tot vechten escaleert.
Gebruiken plantenspuit en kunnen het zo voorkomen wel. Maar wie kan mij de reden hiervan vertellen en raad geven hoe we dit probleem daadwerkelijk moeten aanpakken ? Alvast bedankt voor het lezen en meedenken en excuses voor lange verhaal maar heb geprobeerd de situatie zo duidelijk mogelijk weer te geven
vr gr Irene



3 doggies



