
hallo,
ik gebruik momenteel bij bono een slipketting maar omdat ik hier zo'n slechte verhalen over hoor wil ik overstappen op een gewone halsband of halfchec.
bono is het trekken bij de slipketting afgeleerd maar bij de gewone halsband trekt hij nog redelijk hard dus mss is de halfchec de oplossing? of als jullie een manier weten om hem met de gewone halsband dicht te laten lopen laat maar weten. mijn voorkeur gaat uit voor de halfchec
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "overstappen!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Voor het trekken af te leren heb ik ook de halfcheck gebruikt voor beer. Ben laatst ook "overgestapt" naar een normale halsband en dacht dat beer ook zou gaan trekken, maargoed tot op heden trekt hij nogsteeds niet.
Gewoon de lijn kort houden (wel slap natuurlijk).

goed dat je wil overstappen
ik zou de training van lopen aan de riem weer helemaal opnieuw beginnen.
dus als de hond trekt, gewoon stoppen met lopen. als de riem dan weer slap komt te hangen doordat hij naar je toe loopt. dan kun je weer doorlopen
als je dat gewoon volhoud stopt hij met trekken
succes

Zodra beer trok, ben ik stil gaan stil. Iedere keer als we liepen, en hij ging trekken dan stond ik stil. (duurt wel lang zo'n wandeling, maar hij weet dat als hij trekt, we dan niet meer verder gaan wandelen)
Of ik nam wat lekkers mee en deet het in mn hand aan de kant waar Beer liep. Dus hij heeft alleen oog voor wat lekkers en gaat dus niet voorop lopen. Als hij even netjes heeft meegelopen dan kreeg hij de beloning.
Ondertussen ook veel "rustig" & "wachten" gezegd dus hij weet nu ook een beetje wat dat betekend.
En wat mij ook heel erg liep is de lijn kort houden. Zo dicht mogelijk bij me, niet gespannen maar wat losjes.

Ik denk eerder aan een tuigje, een trekkende hond met halsband lijkt me sowieso niet gezond.. Ik zou Uma's raad opvolgen. Eventueel aandachtsoefeningen erbij nemen, daar een commondo aanplakken en deze gebruiken zodra je stilstaat als je hond trekt. Daarna weer verder lopen. Je eigen weg volgen en niet meer achter je hond aanlopen als hij je ergens heen trekt. neem een speeltje mee tijdens het wandelen of koekjes en maak jezelf leuker dan al het andere wat er om hem heen gebeurt. Als je hond blijft trekken, ook als je stilstaat en je geen aandacht krijgt kun je in de tegenovergestelde richting gaan lopen, dan moet hij met je mee en vaak kijkt hij je dan ook aan: click! of beloon met iets anders.
Succes!!! (ik weet hoe vervelend het is als je arm er bijna wordt uitgerukt doordat je hond trekt..
)

Quote:
bono is het trekken bij de slipketting afgeleerd maar bij de gewone halsband trekt hij nog redelijk hard
Je hond is het trekken dus helemaal niet afgeleerd. Je hond is nog geen jaar oud, je moet trainen met dat beest. Er is geen wondermiddel waardoor het trekken aan de lijn stopt.Zoek een goede hondenschool.

@Esther: een tuigje werkt voor de meeste honden niet tegen trekken, want bij een halsband hebben ze er meer last van als ze trekken dan wanneer ze een tuigje aanhebben.

ik zit op hondenschool
we gaan meteen wandelen en ik ga met de gewone halsband proberen
bedankt voor alle reacties

Je kan ook op je slipketting een sleutelhangerring zetten, dan heb je hetzelfde effect als bij een halfcheck
.

@Iris, dat is precies wat ik bedoel.. slecht voor zijn nek dus. des noods anti-trektuig ofzo maar geen halsband bij een trekkende hond. ben overigens sowieso niet echt een voorstander van een halsband, vooral niet bij een kleine hond. ja tenzij ze nooit trekken.

goed dat je van de slipketting af wil. Ik zelf stop niet met lopen als hij trekt maar als hij wil gaan trekken draai ik tegen hem in, zijn reactie kijken van baasje wat gaan we doen. dit is aandacht en dat wordt dan ook uitbundig beloont. dus veel zigzaggen en draaien maar uiteindelijk werkt het.

Ben blij te lezen dat je afstapt van die na ketting..
Je hond heeft dus niets geleerd van die wurgketting..
Zorg voor een band/relatie met je hond, daar heb je toch geen wurgketting voor nodig....
Zorg dat hij GRAAG naast je loopt..
Klets met hem...
Ik heb Sterre aan een gewone lederen halsband zitten..
En is deze even in de schoonmaak en de olie dan heeft ze een halfcheckje tijdelijk aan..
Op zich kan een halfcheck wel..
Het is een eerlijk en veilig bandje..
Valt altijd los om de hals of de hond nu links of recht loopt...
Succes..

Ik had zo'n neusband van nylon bij Laika die trekte ook. Een gentle leader noemen ze dat. Dat ging bij ons echt super goed.

Zodra kira begon te trekken, stopte ik met lopen, en hield de riem steeds korter, tot ze eigenlijk geen ruimte had om meer te trekken en zichzelf eigenlijk als ze trok zich zelf optrok.
Zodra ze dan niet trok liet ik de riem weer vieren, zodat ze weer gemakkelijk liep, en dit steeds maar wezen herhalen, en doe het nog steeds met d'r als ze de les weer eens vergeet
wat steeds minder wordt.
Ze begint zelfs heel af en toe al op deze manier los mee te lopen, netjes voet blijvende, waarbij ze af en toe naar me kijkt met d'r staart kwispelent, zo van Baasje zie je hoe goed ik het kan
En wat kan je doen dan tegen zo'n koppie, Yup, snoepjes en lekkers geven in grote hoeveelheden

Pebbel houdt inderdaad ook van trekken aan de riem. Ook ik heb dat afgeleerd door te stoppen met lopen als hij trok. Het kost wat moeite en doorzettingsvermogen (bij mij tenminste) Maar het werkt heel goed!
Succes ermee!

Naast stil blijven staan wil ik nog toevoegen dat telkens als hij trekt kun je ook de andere kant oplopen. Op die manier komt hij niet waar hij wilt zijn mits hij braaf naast je loopt. Je moet er wel van houden om steeds dezelfde route af te leggen
tenminste dat was hier zo

@Iris, dat is precies wat ik bedoel.. slecht voor zijn nek dus. des noods anti-trektuig ofzo maar geen halsband bij een trekkende hond
Absoluut geen antitrek tuig dat is ook erg slecht daar snij je de pezen mee door. zeer pijnlijk voor de hond!!
de stop methode als je hond trekt werkt fantastich (ik heb al zoveel geprobeert niks hielp maar deze methode is super ..je moet veel geduld heben maar ze hebben het vrij snel door ..de hond trekt je staat stil ..de hond kijkt loopt meestal terug naar baasje je beloont en loopt weer verder.

je kunt met halsband het dicht volgen aanleren door bv een snoepje in je linkerhand te houden (iets dat sterk ruikt) en dan je hand sluiten dit laat je aan hem ruiken. dan hou je je hand op heuphoogte en als je hond volgt beloon je hem.
dan na 1 metertje snoepje afgeven, dan pak je weer snoepje en dan weer 1 meter snoepje afgeven zodat die weet dat je eigenlijk altijd een snoepje in je hand hebt. daarna kun je dit opbouwen met 2 meters te gaan en dan snoepje te geven enzovoort,enzovoort. tot die het door heeft dat je in je gesloten hand telkens iets vast hebt. daarna kun je (als die het echt goed kent) je hond foppen, hand gesloten zonder snoepje en zoals gewoonliijk doen dan hand op heuphoogte hond belonnen met volgen en dan kun je hem na enkele meters flink belonen zonder dat je snoep had. en dit doe je over de andere keer als je de volgoefening gaat aanleren. dan is het voor de hond telkens ga ik nu iets krijgen. dus het blijft een verassing voor hem wat ook interesant zal blijven dan.
of je kunt ook doen als je hond heel gek is op een balletje linkerhand je lis vasthouden en rechterhand het balletje in het begin laat je aan je hond zien dat je eht balletje vast hebt. je houd je rechterhand op je hart gebied. ook weer belonen en net zoals met het snoepje 1 meterwandelen balletje weggooien eerst spelen en dan die je dit weer tot je hond het ook wer gewend is kun je het proberen zonder balletje.
maar let wel op. een snoepje kun je volledig wegsteken in je hand met een balletje gaat di tmoeilijker waardoor de hond meteen zal door hebben dat je eens geen balletje vast hebt. tenzij je zo een klein balletje hebt dat je volledig in je vuist kan steken.

@ sabrina: een gentle leader is nog erger dan een slipketting ik hoop dat je dit begrijpt hoe komt het denk je dat een hond beter zal volgen met gentle leader dan met een slipketting. omdat je niet hard hoeft te trekken aan dit ding nog maar zachtjes opzij halen is genoeg slipketting trek je aan zijn nek (waar spieren zitten die stevig genoeg zijn) gentle leader trek je aan zijn kop zelf (waardoor de kans groot is dat ze een hernia kunnen oplopen in de nekwervelgebied.
Voor mij is een hond afleren te trekken, de lijn heel kort houden zodat de hond naast me loopt. Wil hij/zij trekken even een heel klein rukje. Dit regelmatig korte tijd oefenen.
Dit werkt perfect en heb je geen ketting voor nodig, alleen een normale halsband.

wat je dan wel kunt krijgen met kort te houden (dan heb je een strakke lijn) ga je je hond een gewende maken om met een strakke lijn te leren wandelen met als gevolg dat als je je lijn even los laat hangen je hond meteen voor je uit gaat lopen om toch die strakke lijn te kunnen voelen, dit is niet altijd maar deze kans bestaat wel.
een hond is een gewoonte dier.

bedankt allemaal we zijn nu al paar keeer met de de gewone band gaan wandelen en dit gaat al redelijk vlot
als hij trekt stop ik met wandelen en dan vertrek ik weet en zo voort...
allemaalhartelijk bedankt

@Vincent
Succes joh, je zal (waarschijnlijk) wel merken dat het niet 123 gaat maar de aanhouder wint.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "overstappen!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?