Wat te doen met gravende hond die alles om zich heen vergeet.

5 reacties

Diesel & Bumper

2 september 2010, 14:25

Als ik met onze Diesel wandel (los) en ze ruikt een mol/muis, of noem maar iets begint ze te graven, en wil niet meer volgen. Heb alles al geprobeert, koekjes, speeltjes, verstoppen (kan wel een Libelle meenemen zo lang duurt het voordat ze naar mij begint te zoeken) roepen (dan kijkt ze zo van "öh, daar zit je, boeiuhh") en ben wel naar huis gelopen zonder hond. Wat klusjes gedaan buiten vervolgens teruggelopen en gefloten. Mevrouw kwam doodkalm aangelopen.
Mijn vraag is nu, is het beter als ze begint te graven om haar aan te lijnen en mee te nemen, of juist niet.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Wat te doen met gravende hond die alles om zich heen vergeet." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Noon (gast)

2 september 2010, 14:27

Moet stiekem wel een beetje lachen, vooral die libelle

Diesel & Bumper schreef het onderwerp

2 september 2010, 14:38

Ja ja, lach maar!! :-) ( misschien zijn er wel mensen die dit gedrag herkennen? En mij kunnen vertellen GAAT DIT OVER?? Wat moet ik hiermee?

Roxy , Bonky en Daisy

2 september 2010, 14:40 3 doggies

Ik trek bonky meestal gewoon mee aan de riem en dan heeft ie zijn aandacht er weer bij iets anders werkt bij hem ook niet haha

Noon

2 september 2010, 14:45 3 doggies

Haha je schreef het zo leuk! Ik was niet ingelogd. Graaf gewoon lekker mee hihi nee hoor grapje. Misschien voordat hij gaat graven, afleiden? Of even niet meer los?

gorby2009

2 september 2010, 14:45 3 doggies

ik zou zonder enige boosheid of commentaar de hond aanlijnen en meenemen, maar zeker niet zn/haar gang maar laten gaan.

ze hoort je echt wel, maar het graven is sterker, zoiets als een loopse teef voor een jonge reu.

door op andere momenten wel aandachtsoefeningen te doen mag je toch hopen dat met wat ouder worden het gedrag wat minder obsessief wordt, hoewel...... ik heb een een terrierkruisting gehad, die trok de mollen uit de grond (op plaatsen waar je het niet verwachtte, dook hij gravend de grond in en huppa, mol te pakken, hap slik naar binnen) als hij losliep kon ik hem daar niet van weerhouden, ondanks zijn prettige en makkelijke karakter.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Wat te doen met gravende hond die alles om zich heen vergeet." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^