Ik denk dat je hond het heel goed doet. Straks in de puberteit zal hij minder goed luisteren
.
Het is redelijk normaal dat je hond opgewonden wordt van al die mensen. Een jonge hond raakt dan al gauw overprikkeld. Misschien heb jij een gevoelige hond die snel overprikkeld is en daardoor wild gedrag laat zien. Of hij is gewoon extreem goed gesocialiseerd, waardoor hij nu door iedereen geaaid wil worden.
Ik zou je hond niet (lang) meenemen naar zulke drukke plekken. Je zou wel kunnen gaan oefenen. Bijvoorbeeld voor een winkelcentrum een paar minuutjes staan. Misschien niet met snoepjes, maar met iets dat nog lekkerder is: kaas, vlees, stukjes vis... Vooral trainen als hij nog geen eten heeft gehad, zodat hij een beetje hongerig is. Als de hond dit redelijk goed kan, gewoon kijken naar mensen vanaf een afstand, kun je de afstand gaan verkleinen. Leid de hond steeds af. Misschien kun je eerst naareen plek gaan waar wel wat mensen zijn, maar niet heel veel. Dus kies niet een te drukke plek of te druk tijdstip uit.
Met visite zou ik de hond in de bench doen of andere ruimte. Of aan een riem vastbinden in de woonkamer.De visite krijgt de opdracht de hond te negeren: niet aankijken, niet aaien, niets zeggen. Als de hond na een tijdje rustig gaat liggen, kun jeproberen hem erbij te halen. Als hij weer druk is, dan leg je hem weer terug. Laat de hond niet te lang bij de visite, gewoon een paar minuutjes.
Heel vervelend als mensen zeggendat de hond moet worden opgevoedterwijl je er zo hard mee bezig bent. De ene hond is de andere niet. Ga jezelf en jouw hond dus niet teveel vergelijken met andere mensen en honden. Blijf gewoon doorgaan waar je mee bezig bent!