Hallo allemaal,
Ik heb sinds 2 maandjes een hele lieve chihuahua van mensen overgenomen (hij is 16 maanden oud) en heb er tot nu toe helemaal geen problemen mee gehad. Hij gaat 4x per dag mee uit, kan goed alleen zijn, hoeft niet in een bench en is heel lief voor kinderen.
Hij is volledig zindelijk en heeft nog nooit iets binnen gedaan want hij weet dat hij buiten moet poepen en plassen. Bij de vorige eigenaar was hij gewend om op de kattenbak te gaan (zeiden ze) en werd hij maar 1 of 2x uitgelaten. Ik heb toen ook maar een kleine kattenbak gekocht (vond het wel handig eigenlijk) maar laat hem wel gewoon 4x per dag uit dus hij is inmiddels bij mij wel gewend om buiten zijn behoefte te doen. Bij ons staat de kattenbak er ook eigenlijk voor niks want hij heeft er nog nooit iets op gedaan.
Maar nou heeft hij al 2x 's nachts binnen op de voordeurmat gepoept (terwijl de kattenbak ernaast staat en hij de avond ervoor om 23.30 nog naar buiten is geweest!). Hij houdt het altijd op tot 's morgens, waarom nu opeens niet? Ik ben best wel boos geworden vanmorgen en heb de poep in de kattenbak gedaan met hem erachteraan (zo van "hier moet je dat doen) maar volgens mij snapte hij er niks van. Hij kan het toch op z'n minst in de bak doen (of is dat te simpel gedacht van mij...)
Ik laat hem altijd om 23.00/23.30 nog uit dus dan kan hij buiten poepen. Alleen soms doet hij niks (alleen plassen en overal lopen snuffelen) en dan denk ik hij moet zeker niet, maar het is natuurlijk niet de bedoeling dat hij dan als we weer thuis zijn denkt "shit ik had toch wel moeten poepen, nou dan doe ik het maar bij de voordeur"....... Ik kan ook moeilijk gaan wachten tot meneer een keer een goed plekje heeft gevonden, ik wil daarna ook weer naar binnen dus na een tijdje op het gras te hebben gelopen ga ik weer en dan heeft hij genoeg tijd gehad om iets te doen.
Ik heb hem nooit extra beloofd als hij gepoept heeft (zeg wel altijd "goedzo!") omdat ik niet beter weet dan dat het normaal is voor hem, maar moet ik nu overdreven gaan belonen voor iedere keer dat hij het buiten doet? Of mischien na 19.00 's avonds zijn eten niet meer bijvullen? HELP!
groetjes,
Natalie



2 doggies










