vrouwelijke Cesar Millan op bezoek - Daisy blijkt dominant te zijn

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel richardrichard 3 doggies

honden foto van richard

je moet ook niet vergeten dat voor honden blaffen communiceren is dus het geef niet als ze blaft als het maar niet buitensporig wordt.
1. beloon slecht gedrag niet
2. verwar de signalen die leiden tot blaffen
3. blijf rustig, scheeuwen zorgt voor nog meer opwinding
4. Onthoud: honden blaffen van nature, maar blaffen alleen buitensporig als baasjes dit gedrag ontwetend versterken.
5. Onderbreek het blaffen door speeltjes of trainings schijven in de buurt van de hond te gooien als ze blaffen. ;-) :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "vrouwelijke Cesar Millan op bezoek - Daisy blijkt dominant te zijn" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Ikke (Gast)

Hallo Richard,
Van de punten die je noemt doet onze hond eigenlijk alles wel:
1. een droefige blik aanmeten
2. blaffen
3. een speeltje pakken
4. iets beet pakken om uw aandacht op te eisen
5. uw hand aanstoten om een aai
6. pootjes geven
7. hun lichaam tegen je aan duwen of tegen u aan leunen.
8. omrollen om gekieteld en beklopt te worden
9. beven en rillen
10. janken

Ik wist alleen niet dat deze dingen betekenen dat de hond dominant is. Ik bedoel als hij beeft/rilt dan denk ik eerder aan angst.
Maar het klopt wel dat onze hond dominant is, maar ook onzeker. We hebben al vanalles geprobeerd, want hij is vooral agressief naar bezoekers en andere honden. Nu is het zover dat hij meteen naar ons kijkt als hij een hond aan ziet komen, want dan weeet hij dat hij een beloning krijgt. Alleen als de hond erg reactief is of te dichtbij is valt onze hond nog steeds uit en is dan ook niet meer bereikbaar.
En ook als er bezoek is moet hij eerst (op een agressieve manier) blaffen en tegen de mensen opspringen/opdringerig doen.
Bedoel je met punt 1 toevallig wat ik noem 'bescheten'? Zo noem ik het altijd wanneer onze hond met platte oortjes een beetje ineengedoken en wegkijkend reageert. Het ziet er een beetje uit alsof hij angstig/chagrijnig is of bedroefd inderdaad.

honden page profiel meikemeike

honden foto van meike

Interessant rijtje Richard, enkele van die gedragingen vertoont Daisy ook. Ze gaat soms piepen als ze iets heel graag wil, ze rolt graag om zodat we lekker op haar buikje kunnen kriebelen en speeltjes pakken doet ze ook graag, maar als we daar niet op ingaan gaat ze er lekker zelf mee spelen. Oh en ze gaat soms door het zoekend door de kamer als ze zich verveeld, om dingen te pakken en als ze niks kan vinden de prullebak leeg te halen. Is dat dominantie? Daarnaast heb ik vernomen dat het als een reutje plassen (terwijl ze een teefje is) en rijden op dingen ook met dominantie te maken kan hebben. Ze mag alleen op haar eigen kleedje rijden en daar houdt ze zich gelukkig aan.

Ik bedacht me nog, na Cesar Millan zijn show gevolgd te hebben, dat vanuit de dominantietheorie niet alleen dominant gedrag, maar ook angstig, onzeker, aggresief etc gedrag aangepakt kan worden door een kalme, assertieve en zelfverzekerde leider te zijn.

Nu het antwoord op de vraag hoe het nu gaat. We hebben een paar dagen de nieuwe techniek toegepast. Het blaffen naar honden werd niet minder, maar een leuke verassing was dat we haar wel op die manier kunnen corrigeren als ze naar katten blaft. Het kan zijn dat deze correctiemethode niet goed zal werken bij Daisy (bij de GT zelf blafte Daisy immers ook uit volle borst), of het kan zijn dat ik het niet goed uit kan voeren.

Vorige week zijn we een week naar een dorp geweest, waar Daisy eigenlijk alleen maar los van de lijn is geweest. Daar ging het super goed, ze geeft misschien een blafje, maar daar blijft het vaak bij. Ze mocht ook aan iedere hond snuffelen en met bijna elke hond spelen. (Jeee zo'n dorp is veel leuker dan de stad voor een hond!)

In de stad lijkt afleiden nog steeds het beste te zijn. Het verschilt heel erg per dag en per situatie hoe Daisy reageert. Teruglopen heeft geen zin, want als ze echt uit haar bol gaat, blijft ze blaffen tot de hond ver uit zicht is. Het lastige van afleiding vind ik dat het me niet lukt om het af te bouwen.

We hebben opgemerkt dat ze het grootste probleem heeft als we ergens zitten en er komen honden langs. Daar móet ze naar blaffen en ik krijg haar dan ook niet stil. Als we lopen doe je een activiteit, dus leid je haar makkelijker af, maar als we ergens zitten is dat heel lastig. Een mooi voorbeeld was de huisdierenbeurs. Heel veel honden en ze heeft niet naar ze geblaft, tot we ergens gingen zitten. Toen was elke nieuwe hond die ze zag geblaf waard.

Ikke (Gast)

Hoi Meike, bedankt dat je laat weten hoe het gaat.
Het gedrag dat je beschrijft lijkt zo ontzettend veel op het gedrag van ons hondje! Het zou weleens broer en zus kunnen zijn, qua formaat komen ze in elk geval overeen ;-)
Onze hond reageert ook vooral op bewegende honden...als er een fietser langskomt met een hond rennend aan de lijn flipt ie helemaal en is dan niet meer bereikbaar.
Je zegt dat ze nauwelijks te corrigeren valt als ze naar honden blaft, maar wel als ze naar katten blaft.
Zou het dan kunnen zijn dat het blaffen daar een ander oorzaak heeft? Dus dat ze blaft naar honden omdat ze onzeker is of bang en naar katten gewoon blaft omdat ze die gewoon stom vindt ;-)
Want bij angst zie je vaak dat een hond totaal niet meer bereikbaar is en dan helpt een correctie niet (of kan zelfs averechts werken). Ik denk dat afleiden inderdaad maar het beste is en als je zorgt dat ze nooit meer kan blaffen (en dus niet meer beloond wordt, want dat blaffen is zelfbelonend...ze 'jaagt'de andere hond immers weg)zal het gedrag uiteindelijk uitdoven (al kan dat super lang duren).

honden page profiel YmY en de bende YmY en de bende 3 doggies

honden foto van YmY en de bende

Ik vind sowieso dat er heel snel gesproken wordt van een dominantie probleem.
Maar ja, wie ben ik?

honden page profiel meikemeike

honden foto van meike

Hee gast, ja heel herkenbaar! Langsfietsende mensen met honden of langsrennene honden zijn hele sterke triggers. Hebben jullie het hondje al vanaf pup? Ik weet dat Daisy niet goed is gesocialiseerd. Ze is nooit los geweest, en heeft eigenlijk altijd hetzelfde blokje om gelopen. Als er en grotere hond aankwam, werd ze opgetild! We hebben haar sinds ze 1 jaar is. Nu is ze 2.

Ja, het blaffen naar katten en naar honden zijn twee hele verschillende dingen, dat merk je echt aan haar. Katten zijn er om achteraan te rennen, honden zijn om te imponeren, maar als ze te dichtbij komen zijn ze toch wel spannend.

Wat is jullie 'strategie' tegen het blaffen? Ook afleiden?

Ja Ymy, maar volgens mij is vanuit de dominantietheorie bijna alle problemen wel op te lossen door als baas dominanter te zijn. Dus dan kan je heel snel spreken van een dominantieprobleem. Maar dat is mijn visie op de dominantiethoerie.

honden page profiel ashaasha

honden foto van asha

margjeen biko jij legt de dingen altijd zo goed uit echt supper :-D

honden page profiel pippa en ikpippa en ik 3 doggies

honden foto van pippa en ik

ik heb niet alles gelezen nu, moet opschieten. Maar wat ik van jou hoor is dat jij je hondje goed kent en goed begrijpt. Je wil er voor haar zijn. Elke hond vindt het fijn als een baas betrouwbaar is en surporting! Dus blijf dat! Dat wil je toch. Dat je hond geniet van haar leven. En je weet waar zij druk van wordt. Nu dus nog tips hoe je haar daarvoor kan beschermen. Of het positief labellen of het binnne banen leiden. Probeer ons hier eens uit op tips wat betreft blaffen en wandelen en vind een weg die goed voelt. Persoonlijk ben ik niet voor schokeffect. Misschien houden ze op met blaffen maar vinden ze dat fijn? (Net als een jengelend kind. Als je keihard schreeuwd dat het stil moet zijn kan dat werken...Kind schrikt zich dood. Houdt de mond maar is doref of anstig en probeert daarna ook moeder weer te paaien. De situatie uitleggen etc etc werken toch veel beter? Volgens mij zie je vlot welke uitleg voor jou hondje begrepen wordt. Succes

honden page profiel IkkeIkke 3 doggies

Hoi Meike,
Ik had een heel verhaal getypt maar toen bleek dat ik me eerst hier moest aanmelden anders was ik een 'spammer' O-)
Onze tactiek is inderdaad ook afleiden, maar daar komen we nu ook geen stap verder meer mee. Ik ben door clickertraining inmiddels wel zo ver dat mijn hond telkens als hij een hond ziet direct naar mij kijkt (voor een beloning). Maar ik kan dus niet rechtstreeks op een hond aflopen, want dan valt hij alsnog uit. En daar zitten we dus vast...daar zit geen vooruitgang meer in. Ook los gaat het niet goed.
Waarom woont Cesar Millan niet in Nederland? Zo'n dogcenter is echt wat wij nodig hebben!

honden page profiel Floor en Fiefie Floor en Fiefie 3 doggies

honden foto van Floor en Fiefie

ben het helemaal met de eerste gt eens! die tweede theorie en aanpakwijze kan ik me niet in vinden.

honden page profiel DobryDobrygoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Dobry

Ikke, ik zou niet recht op een andere hond aflopen maar in een boogje, eerst heel groot, als dat goed gaat kan je de boog verkleinen.

Ook los, niet recht op andere honden aflopen.

In de natuur schijnen wolven en honden ook niet recht op elkaar af te lopen dat is heel onbeleefd en dreigend voor sommige honden.

Verder gewoon volhouden met afleiden, hem op jou gefixeerd laten zijn en niet op de andere hond.

debbie (gast) (Gast)

hoy ;

volgens mij is je hondeje eerder onzeker dan dominant
een hond kan zich zo gedragen uit onzekerheid en omdat ze niet weten waar hun plaats is in de roedel.je hondje heeft mischien het gevoel jou te moeten beschermen ten opzichte van andere honden ,inplaats van er gerust op te kunnen zijn dat jij hem/haar wel zult beschermen als het nodig moest zijn.

als ik jou was zou ik GT2 niet meer laten komen die methoden trekken nergens op.

grtjs

honden page profiel Floor en Fiefie Floor en Fiefie

honden foto van Floor en Fiefie

helemaal mee eens debbie!

debbie (gast) (Gast)

dank u floor;

ik zou ook naar een goede hondeschool gaan,eentje waat ze werken met positief gedrag te belonen.
op straat kan je moeilijker oefenen

grtj ;-)

Annemarie (Gast)

Tja het is me wat hoor....ik kan je geen advies geven wat jou hondje aangaat.Wel kan ik je vertellen dat ik er hier ook een blafhond bij heb zitten en met drie honden is dat zeer lastig...Er zit in onze CEES een grieks straat hondje zoveel werk en energie hij is nu ruim 2 jaar oud...en eindelijk gaat het aardig goed....mocht ook weleens...ik heb het volgende gedaan...eerst een Tinley's gedrags Therapeut aan huis laten komen...haar advies ter harte genomen..maar werkte hier voor geen meter....daarna BACH bloesem Therapie..geen effect..toen kruiden via huisdokter.nl....dat hielp wel een beetje..maar nog steeds niet goed genoeg...maar uiteindelijk....werken met een klein kauwgomblikje met een paar steentjes er in.....dat werkt nu nog steeds en geloof me..ik ga nu weer met een gerust hart naar het bos en alle drie mijn honden lopen daar gewoon lekker los..CEES blaft nog zelden en uit laten is weer een feest...dit is mijn ervaring..Cees blafte zoveel uit onzekerheid en dacht als de nood aan de man is komen de andere honden mij wel helpen...maar die vlieger gaat hier niet op!Blaffen is gewoon heel moeilijk af teleren dat weet ik wel..uit ervaring!
Ik wens je heel veel succes hoor met jou DAISY Want ik weet hoe rot het is.

honden page profiel Niet actiefNiet actief 3 doggies

honden foto van Niet actief

Sacha had dit probleem ook. Ik ben een tijdje terug bij een lezing geweest van Esther en heb toen als advies gekregen: zorgen dat ik haar aandacht krijg, opsplitsen en oefenen met een rustige hond uit de buurt en dan zachtjes aan steeds dichterbij benaderen. Er zijn twee honden die Sacha echt niet leuk vind en dan begint ze wel te blaffen maar het is dan met deze tips ook zo weer over. Verder blaft ze helemaal niet meer :-D :-D :-D ! Van de week zelfs in het park opgelopen met vrouw en haar Golden, die was lekker haar ding aan het doen en liet Sacha een beetje links liggen. Dan wordt ze nieuwsgierig en loopt ze er vrolijk achteraan en is er niks aan de hand. Dus zorg voor zo veel mogelijk positieve ervaringen met honden die niet opdringerig achter jouw hond aan denderen.
Wat misschien ook helpt, als je iemand tegen komt, haal diep adem blaas rustig uit en denk vooral niet: o, daar komt iemand, daar gaan we weer :'( ! Praat rustig tegen je hond. Ik dacht altijd dat ik heel rustig was maar toen ik eens echt heel goed naar mezelf ging kijken betrapte ik mezelf erop dat ik rustig aan het wachten was wanneer ze weer begon te blaffen ;-) . Vanaf die tijd ging ik ook aan mezelf werken om echt rustig te blijven, toen ging het gauw veel beter.

Ik hoop dat je hier wat aan hebt. Blijf eraan werken, het lukt echt wel, maar heb heel veel geduld en zorg dat je zelf rustig blijft.

Groetjes Carla

Anoniem (Gast)

Dominant? Heeft die GT wel gekeken naar hoe zij richting andere honden doet??

En Richard, de zaken die jij opnoemt zijn echt geen tekenen van dominantie. Je moet altijd kijken naar de context waarin dit speelt. Niets heeft in het hondenleven altijd 1 betekenis, de context waarin het zich begeeft bepaald wat het is

groetjes
Sandra

honden page profiel bassiebassie 3 doggies

Misschien is het belangrijk om te weten dat dominantie alleen maar plaatsvindt binnen een roedel! Je kunt alleen spreken van dominantie als honden een dominantie verhouding hebben, dus als de honden zeer regelmatig contact met elkaar hebben. Dus jou hond is zeker niet dominant naar de andere honden buiten. Hij zou een zekere houding kunnen hebben of een onzekere houding, misschien zelf angst, maar zeker geen dominantie. Het zou misschien kunnen zijn dat jou hond vindt dat je niet genoeg leiding neemt en daar heel onzeker van wordt. Een goede gedragstherapeut zal je ook de diagnose goed uitleggen. Zo maar iets roepen is geen diagnose.

honden page profiel ukkieukkie 3 doggies

honden foto van ukkie

Ik zou haar niet corrigeren als het geen effect heeft. Het baadt duidelijk niet maar schaden kan het wel!

honden page profiel zonnetjezonnetje 3 doggies

honden foto van zonnetje

Of het onzekerheid is of dominantie, het één sluit het ander niet uit, Onzekerheid over de eigen status, of ongewild in de leiderspositie kan ook onzekerheid veroorzaken. ALs jij mamager bent maar de functie niet aan kan otstaat er ook stress.

Wat gt2 als oplossing aanbied is natuurlijk erg ouderwets en achterhaald. Er zijn veel hondvriendelijkere manieren om met dominantie om te gaan. ergens anders op het forum werd Jan Fennel aangeraden, ik moet zeggen dat ik het ook een erg goede methode vond.

Mijn hond doet hetzelfde als de jouwe, en ik merk wel verschil. Als ik ervoor zorg dat ik duidelijk de leiding neem, dan hoeft hij minder hard zijn best te doen. Ik corrigeer hem alleen niet, geefhem de ruimte aan de lijn, probeer hem af te leiden met iets lekkers. Als hij de hond kent is het ook geen probleem meer.

Leiding nemen en leider zijn hoeft niet te gebeuren met strakke riemen en met 'corrigeren'. Je kunt je hond signalen geven waardoor je tegen hem zegt: je hoeft je geen zorgen te maken, ik neem de leiding. Sterker nog, je loopt het risico het probleem nog groter te maken. Als hij elke keer als hij een hond ziet pijn in zijn nek krijgt zal hij nog harder zijn best gaan doen om die hond weg te jagen.

honden page profiel Jen Modi en Borka† Jen Modi en Borka† 3 doggies

honden foto van Jen Modi en Borka†

Even inhaken op wat Richard schrijft.

Mischien is er wel iets anders aan de hand?

Ik heb niet alle reacties gelezen maar zou het mogelijk zijn dat jezelf niet conseqent genoeg bent?

Wat ik las is "na 3 dagen werkte dit en dit niet ben ik ermee gestopt".

Mischien weet jezelf niet goed met het geheel om tegaan. Ik wil je niet beledigen hoor.
Maar op die manier verlies je wel je zelfvertrouwen lijkt me dus kom je niet zelfverzekert over bij de hond en dat voelen ze haarfijn aan.

Zij voelen meer aan dan dat wij doorhebben. Een onzekere baas of drukke gestreste baas kunnen ze niets mee en zullen proberen het op hun manier te doen. In dit geval blaffen.
Wat die ene mevrouw schreef andere honden juist niet negeren maar je omdraaien zodra de hond een kik gaat geven met flike pas de andere kant oplopen zou toch effect moeten krijgen op den duur met belonen als het goed gaat. Uiteindelijk weer omdraaien naar de andere hond, dit kun je tig keren herhalen uiteindelijk moet het werken als je maar volhoud. Het goede gedrag belonen.
Als ik jou was hier wel mee doorgaan. Dit blafprobleem is niet zo opgelost kan een tijdje duren.
Iets aanleren is makkelijker dan iets afleren.
Denk hierbij aan je eigen lichaamstaal wat je uitstraalt.

honden page profiel meikemeike

honden foto van meike

Bedankt voor alle tips en reacties. Dat Daisy dominant is naar andere honden is inderdaad niet zo, het is heel goed te merken dat ze onzeker is zodra de hond dichtbij komt. Dan stopt ze met blaffen en is ze heel voorzichtig, soms loopt ze ook weg. En ze borstelt meestal, maar dat was normaal zei GT2.

Het werken volgens een methode waar ik me niet goed bij voel, werkt inderdaad niet. Waar ik me nu op richt is het leiding geven op een duidelijke en kalme assertieve manier, zonder correcties die niet werken. Het uitlaten gebeurt nu met de flexi vastgezet, zodat ze naast me moet blijven lopen. Onderweg zoek ik dan een moment dat ze los kan of ik de flexi uit de vast-stand zet.

Het is heel lastig om te bepalen of zoiets werkt, omdat ze niet bij alle honden blaft. Een correctie werkt duidelijk niet, want ze stopt niet met blaffen. Maar of ik het voorkom met afleiden en/of kalm doorlopen is lastig te bepalen, omdat ik nooit weet of ze normaal wel geblaft zou hebben. Maar ik voel me er beter bij en dat is ook heel belangrijk. Niet alleen voor mij, maar ook voor Daisy die dat natuurlijk heel goed aanvoelt.

honden page profiel Jen Modi en Borka† Jen Modi en Borka†

honden foto van Jen Modi en Borka†

Wat je ook kunt doen is, komt er een andere hond aan aangelijnd en wel, dat jij dan trots doorloopt, en met een boogje om die hond heenloopt dus nooit rechtstreeks op een andere hond aflopen, dat doen de honden van nature zelf ook niet.

Laat haar zien dat ze niet onzeker hoeft te zijn, want jij bent de baas jij beschermt haar, ga er dan juist op af maar met een boog zoals ze van nature zelf doen. Mocht ze gaan blaffen kun je eventueel een kort rukje aan de lijn geven om dat verkeerde gedrag te doorbreken. Desnoods zeg je er ssshssh! erbij.

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden 3 doggies

honden foto van Gerdine van der Linden

Meike, waarom ga je niet even bij Esther langs,

Ik las dat je in leeuwaren woonde dus dat is niet ver weg.
Als je bij haar op cursus gaat kan ze je duidelijk elke week helpen.
Lijkt mij beter dan 2 verschillende methodes tegen elkaar afwegen.
Want het lijkt mij dat de methodes alleen werken als je je maar aan 1 methode houd. En niet 2 door elkaar gooit..

Dominantie word te vaak gebruikt om alles te verklaren en in mijn ogen komt het ook niet voor zoals gezegt.
Je hebt rangorde dus dominantie, maar geen enkele hond WIL de baas zijn, ze vinden het een noodzaak.

maar ook ik denk dat in dit geval er geen dominantie is, maar wel dat er een rangorde probleem is.

ik zou ook eens Jan Fennel lezen, dit is ook de dominantie theorie maar dan zonder fysieke straffen..

groetjes

honden page profiel Jen Modi en Borka† Jen Modi en Borka† 3 doggies

honden foto van Jen Modi en Borka†

Met je stem kun je ook veel doen. Ook "straffen".

Lage stem doet ze dingen die niet mogen.B.v. NEE!

Met hoge stem prijzen. Goed zo! Braaf!

Bij ons heeft dit veel effect gehad en nog effect.

honden page profiel .... 3 doggies

honden foto van ..

met methodes als Cesar vind ik dat je heel erg op moet passen.
Wat jou hondje doet kan ik vanaf hier niet zien en ik ben ook geen GT, dus advies laat ik dit keer terzijde liggen. Ik kan namelijk de houding van je hond niet zien en dat zegt in deze alles.
(blaffen kan op 100den manier evenals janken, rillen etc.)
Waar ik je wel voor wil waarschuwen is dat een methode als die van Cesar kán werken... maar dan moet je eigenlijk al wel een hond hebben wie vrij stevig in zn schoenen staat.. Wat ik ermee wil zeggen is dat je er ook heel erg de mist mee in kan gaan en t van kwaad tot erger kan maken.

Maar je moet gewoon doen waar jij en vooral de hond jullie goed bij voelen.

oh en ik stuur je bij deze een aantal extra kilo's geduld!! :-D liefde heb je genoeg voor je hond anders zou je je vraag hier niet stellen.

groet marieke

Hunter (Gast)

Waarom is hier in Nederland geen Cesar ..?? :'(
Want ik zou hem echt heel goed kunnen gebruiken.

Mijn hond sleurt me over straat als ik een andere hond tegen kom..ik kan hem nog net houden..blijft ook blaffen..
Ik kan hem dus ook nooit samen met mijn dochtertje van 1,5 jr uitlaten..

Het is voor de rest een hele lieve hond..lief voor kids en mensen..maar niet naar andere honden.

Gr Natasha

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden 3 doggies

honden foto van Gerdine van der Linden

Ik ben blij dat er geen Cesar is..

Maar er zijn genoeg goede gedragstherapeuten in nederland. Misschien moet je er eens eentje inschakelen om van je probleem af te komen..

honden page profiel S&F.S&F. 3 doggies

honden foto van S&F.

Wat voor hond heb je Hunter?


(Oud topic, ik weet het)

honden page profiel het Moderatorteamhet Moderatorteamgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van het Moderatorteam

Dit oude topic, omhoog gehaald door Hunter, gaat op slot. Ceasar Milan en zijn methodes past niet bij het beleid op Hondenpage. We willen niet dat als mensen googlen onder zijn naam, Hondenpage naar voren komt.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "vrouwelijke Cesar Millan op bezoek - Daisy blijkt dominant te zijn" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 2 van 3 123
Volgende forumvraag: reincarnatie
^