7 maand en nog niet helemaal zindelijk, wat nu??

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel MarliesMarlies

honden foto van Marlies

Ik heb een kruizing teckel/chihuahua van nu 7 maanden oud. Ik woon 1-hoog en daardoor kan ik niet 'even snel naar buiten'. Natuurlijk ga ik na het slapen/spelen/eten altijd met haar naar buiten en dan doet ze ook een plasje, maar ze geeft het in huis niet aan d.m.v. bijvoorbeeld bij de deur zitten. Als ze alleen thuis is zit ze niet in de bench, omdat ze zich keurig gedraagt, maar omdat ze in huis plast heb ik heb nu matjes in de keuken liggen, daar plast ze nu wel netjes op als ik weg ben, maar ze houdt het niet op. En als ik de deur van het balkon open heb staan doet ze het daar wel!

Bij mij thuis vind ik het nog tot daar aan toe, maar als ze ergens anders is, gaat ze gewoon zitten en laat ze het lopen. :'( Ik vind dit zo vervelend.

Iemand ideeen?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "7 maand en nog niet helemaal zindelijk, wat nu??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel LisetteLisette

honden foto van Lisette

Je hebt een klein hondje, kleine hondjes duren veel langer voor ze zindelijk zijn, je mag blij zijn als ze met een jaar zindelijk is.
Mijn moeder heeft ook van die kleine hondjes, en de jongste is 9 maand en kan het nu ophouden, maar mijn moeder legt wel een krantje neer voor de zekerheid.
Komt vanzelf, gewoon kalm aan.

honden page profiel Bende van 4Bende van 4

honden foto van Bende van 4

Ja das vervelend..
Maar ws omdat je in jou huis nog matjes hebt liggen,plast ze daarop (dus in huis)
Als je ergens op visite bent hebben ze die matjes niet.
je hondje is gewoon nog niet voor de volle 100% zindelijk,dus ik zou toch de matjes weghalen,dat schept alleen maar verwarring bij je pup.
Nog even doorzetten met zindelijkheidstraining en flink belonen/bejubelen als ze het buiten doet

honden foto van Ilse ft Dazey, Fay & Mainey

dat kleintjes langer duren is niet altijd waar. Mijn sheltie pup van 11weken is al bijna zindelijk ze heeft t deze week 2x binnen gedaan. En zit in de nacht ook niet meer in de bench omdat ze dan nooit wat doet. Miss is het ook afhankelijk van het ras. Zou inderdaad ook de matjes weghalen en goed belonen. Zorgen dat ze niet zien dat je het opruimt is ook belangrijk. Verder kun je er weinig aandoen.

honden page profiel YmY en de bende YmY en de bende

honden foto van YmY en de bende

Waarom is het belangrijk dat ze niet zien dat je het opruimt?

honden page profiel Mandy & Bram.Mandy & Bram.

honden foto van Mandy & Bram.

Bij het zindelijk maken heb ik de bench gebruikt.. deze verkleinen en zo opbouwen dat als hij plaste ik 'm buiten de deur zette. Waarom zet je 'm niet gewoon op de gallerij?! Maak je daar toch even een stukje met kranten.. zo kun je prima zindelijkheidstraining doen, en wanneer hij groot genoeg is en zijn blaas onder controle heeft, komt het prima in orde. Zolang je maar uitbundig beloont wanneer ze wel op het gras plast en poept. :-)

honden foto van Ilse ft Dazey, Fay & Mainey

de kans bestaat dat als ze zien datje het op ruimt dat ze denken dat het niet erg is omdat de baas het toch wel opruimt.

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre**

honden foto van    Ilja & ***Sterre**


Marlies je zult er toch harder aan moeten werken om je hond zindelijk te krijgen..
En ruim het plaje niet op terwijl de hond dit ziet..
En nooit straffen voor ongelukjes...

Je kunt niet verwachten dat je hond het zal aan geven..
Op deze leeftijd al helemaal niet..

Meer en nog vaker geregeld met de hond naar buiten gaan zal het plan van aanpak moeten zijn..

Ik heb ook jaren 2 hoog gewoond met een schotse herder pup die ik maanden de trappen op en af gesjouwd heb..

Je geeft haar bovendien zelf de gelegenheid te plassen in huis..
Dus is het normaal voor haar "het plasje in het hol te doen"..

Laat haar nog geen langere tijd alleen als ze nog niet zindelijk is..

Wellicht is een bench een oplossing voor de hond..
En maak daar een regelmaat van om in die bench te zitten OOK als je thuis bent..
Daarnaast ga je meer regelmaat maken van het uitlaten..

Het 'aanleren' van de bench kan je in de encyclopedie vinden..

En deze kopp. is wellicht interessant voor je;
http://www.hondenpage.com/hondenforum/3/hoe-krijg-ik-mijn-hond-zindelijk-?

Ook veranderen van voeding kan een goed hulp zijn..
Nooit eten laten staan voor de hond overdag..

Succes, Ilja

Anoniem (Gast)

Indd dat van kleintjes is niet altijd waar.Ik heb een maltezer/shi-tsu(hoe je dat ook schrijft).Binnen 3 maanden was ze zindelijk(vind ik best snel)dus als je goed je best blijft doen komt het wel goed.

honden page profiel Anita.Langen.Anita.Langen. 3 doggies

honden foto van Anita.Langen.

Steeds weer opruimen als ze er niet bij is.
En ook buiten zetten je zult zien dat het steeds beter zal gaan.En bij de een duurt het langer als bij de ander.Cismo is een Mathelze en was met zn 3 mnd al zindelijk.Dus ook bij kleine hondjes kan het snel of langzaam gaan.Wel had hij soms ook nog ongelukjes hoor.En eerst ging hij om de 2 uur naar buiten nu niet meer om de 4 of 5 uur.En hij is nu net een jaar ..Sterkte en moed houden het komt echt goed .

honden page profiel PatriciaPatricia 3 doggies

honden foto van Patricia

Als je een plassende pup oppakt heeft hij een plasstop, wist je dat? Dan kun je hem oppakken, hem meteen laten weten dat het binnen plassen niet mag (dmv van een (straf)woord "no" bijvoorbeeld), hij stopt met plassen (anders dan een plassende mensenbaby...die piest de hele boel onder ;-) )jij kunt snel naar buiten lopen als je hem dan buiten weer neerzet en hij plast verder dan hem uitgebreidt prijzen...
Dit is ook al vaak gezegd, maar dan ik ook nog maar een keertje...je mag hem achteraf niet straffen voor plassen binnen, je mag hem tijdens het binnen plassen wel laten weten dat het niet gewenst is...dat is op heterdaad en begrijpt hij wel wat hij "verkeerd" doet.

En weet je, puppy's kunnen soms niet goed de link leggen tussen binnen plassen "thuis" en binnen plassen op een andere binnenlocatie. Dus als hij dan thuis helemaal weet dat hij niet binnen mag plassen, kan het zo zijn dat hij niet snapt dat bij iemand anders thuis het ook niet mag. Dus dat moet ook geoefend worden.

honden page profiel kwenda ,chihuahuakwenda ,chihuahua 3 doggies

honden foto van kwenda ,chihuahua

ja ik ook met mijn chi. :-D .
binnen 3 maanden zindelijk :-D veel tijd aan besteden ;-) jo

honden page profiel ........goedgekeurde fokker 3 doggies

Mijn kleine honden waren ook vrij zindelijk hoor :-)
Puzzle al met een weekje of 12. Pim was wat later en kan nog steeds minder lange tijd zijn plasje ophouden dan Puzzle. Pim was met een maand of 5 pas helemaal zindelijk.

Veel regelmaat geven en belonen bij goed gedrag! Bij Pim zijn we met 5 maanden overgestapt van geen berisping naar 'Foei Pim!' als hij plaste > direct naar buiten en bij een plasje buiten vervolgens uitbundig belonen (niet vergeten!). Dat kwartje viel toen heel snel, wat Pim vind het niet fijn als we tegen hem mopperen.

Marlies (Gast)

Ik laat haar om de twee uur uit, thuis of op m'n werk, dus ze heeft genoeg gelegenheid om te plassen buiten. Zal de matjes eens weghalen, da's wel een goed idee.

honden page profiel Machtel, Romeo en Luca +Machtel, Romeo en Luca + 3 doggies

honden foto van Machtel, Romeo en Luca +

Een krant op het balkon en hem daar elke keer naar
toe brengen, zodat hij straks weet, wat de bedoeling is. En als hij het daar doet, hem de hemel in prijzen.
Ik heb dan wel voor en achter een tuin, maar ik
legde een krant voor de serredeur en daar deed
mijn Romeo het elke keer gewoon op of gaf eigenlijk meteen aan, dat hij naar buiten wilde.
Maar hij was dan ook al krantzindelijk toen hij
met negen weken van de fokster bij me kwam.
Bij Luca heb ik het eigelijk hetzelfde gedaan, maar
dat duurde langer, omdat hij pas 5 weken was toen
ik hem mee naar huis nam.
Wat Luca bv. wel deed, op de krant plassen als die
in de brievenbus viel.
Had geleerd het op een krant te doen en dan is
het wat moeilijker een hond te leren, dat hij dat alleen op de krant bij de serredeur moet doen.
Ik moest er wel om lachen.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "7 maand en nog niet helemaal zindelijk, wat nu??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^