Herkennen jullie mijn vraag nog? Eind vorig jaar (klinkt lekker ver, haha) schreef ik de volgende vraag:
Igor is nu 10 maanden (dogo argentino) en hij luistert sinds een kleine twee weken ineens slechter als hij los loopt. Ik roep bijvoorbeeld hier, hij kijkt en bedenkt wat hij gaat doen, 50% van de keren komt hij wel, 50% van de keren draait hij juist uitdagend om en rent een andere kant op. Ik beloon uitvoerig bij de keren dat hij wel komt en negeer (voor zover mogelijk) wanneer hij niet komt en draai om en loop weg of wacht met mijn rug naar hem toe op hem.
Is dit een fase? Heeft dit met zijn leeftijd te maken of moet ik mijzelf anders opstellen? Igor is verder niet al te dominant, gaat goed met andere honden, is speels en is zeer sociaal naar andere mensen, leest erg goed andere honden en mensen en past zijn gedrag dan aan hen aan. Dit even om een beetje een beeld van hem te geven.
Daarop kreeg ik ontzettend veel fijne en bruikbare tips en ik kan jullie inmiddels zeggen dat het spelen van de recall game
www.youtube.com/watch?v=D6ANYW0DO-gmij zo goed heeft geholpen dat ik inmiddels mijn eigen video kan opnemen
Alleen als we zijn vriendjes tegenkomen is het nog erg moeilijk maar 1 op 1 en het negeren van onbekende honden gaat super! Dus allemaal heeeeeel erg bedankt voor jullie tips en adviezen!
Zo dat wilde ik even kwijt.
Groetjes Liesbeth en een lik van Igor





die kun je verwachten vanaf ongeveer 6 maanden.
. Fijn dat het zo goed werkt!! 