Pension of niet ?

38 reacties · pagina 2 van 2

Wilma en Dobby (RIP)

17 januari 2010, 00:56 3 doggies

Als ik zie hoe super gestressed Dobby uit het asiel kwam, ben ik ook niet snel geneigd om hem naar een pension te brengen. Het geblaf, het constante geluid, daar is Dobby gevoelig voor. En dan heb ik het nog niet eens over het daar achtergelaten worden en wat dat bij hem los zou kunnen maken.

Als je het gaat proberen, zou ik het eerst voor korte tijden doen en zien hoe dat gaat. Ik durf het met de mijne niet aan.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Pension of niet ?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Nika

17 januari 2010, 09:05 3 doggies

Kan je geen pension zoeken in de buurt van je hotel?
Dan kan je hem overdag overal mee naar toe nemen en om te slapen weer terug brengen. Zo is de opvang beperkt.

Karina

17 januari 2010, 09:28 3 doggies

Mijn honden komen ook uit een asiel en zijn in november 3 weken in een goed pension geweest, omdat wij op vakantie gingen. Ze hebben het er prima naar hun zin gehad.

Menno )Teleurgesteld en weg hier' schreef het onderwerp

17 januari 2010, 09:38

Ja, Tirana.

Uit de andere reacties, en een paar PB's proef ik ook dat het 9 van de 10 x wel goed gaat.
Net of de honden het door hebben dat dit een ander "asiel" is dan die vorige.

Onze vorige hond sleurde me altijd gewoon naar binnen als ik hem bracht. Zo graag wilde hij erheen.

Sanne & Bo

17 januari 2010, 11:43 3 doggies

Ja inderdaad proberen dan Menno, is denk ik het beste.
Of bij goede vrienden?

Vakanties zijn altijd heerlijk, maar ik vind het ook nooit leuk om mijn hond weg te brengen. Hoewel ik weet dat het voor haar daar ook vakantie is!

Sanne & Bo

17 januari 2010, 11:44 3 doggies

En dan zijn Boets en Bo nog 'gewone' honden, die het vanaf pups aan goed hebben gehad, dus ik snap je twijfel heel erg goed!

Machtel, Romeo en Luca +

17 januari 2010, 12:09 3 doggies

Bij een hondenopvang is het van groot belang,
dat de mensen van deze opvang verstand van honden hebben.
Vaak worden in een pension de honden de hele dag
in een kennel gezet, mogen een paar keer per dag uit
en als ze mazzel hebben, mogen ze 1 maal op een speelweide.
Dat samen loslaten met andere honden, moet ook zeer
nauwkeurig bekeken worden.
Je kunt niet zomaar honden bij elkaar laten, die
toevallig naast elkaar in een kennel zitten op dat moment.
Mijn jongens zijn bij de gt geweest, die ook hondenopvang heeft en hij bekijkt heel goed, welke
honden bij elkaar kunnen. Je kunt niet zomaar
wat honden bij elkaar laten en maar hopen dat het goed gaat, vooral als de hondenopvang de honden
niet kent.
De gt kent mijn jongens heel goed en zij vinden
het helemaal te gek, sterker nog ik lag wakker
omdat ze uit huis waren en mijn jongens werden heel
goed opgevangen en vonden het ook niet erg uit huis te zijn. Ik zie het vaak genoeg dat honden waarvan men denkt dat ze bij elkaar kunnen, gaan vechten.
Want een baasje dat zegt, hij doet niets, is geen garantie om een knokpartij te voorkomen.
Bij de hondenopvang die ik ken, wordt absoluut naar de hond gekeken en deze wordt niet aan zijn lot overgelaten,zodat een hond ineens geen dieetbrokken of
bepaalde medicatie niet meer krijgt.

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

17 januari 2010, 13:07 3 doggies

Ik zou dit persoonlijk 'eng' vinden om te doen, maar ik heb er geen ervaring mee. Juist omdat hij uit zo'n situatie komt en best lang in het asiel heeft gezeten. En omdat hij nog maar zo kort bij jullie is. Misschien pakt het goed uit, misschien niet. Een tip die ik je kan geven, is misschien om dit om te bouwen. Eerst eens in overleg een uurtje of 2 uurtjes naar het pension. En dan eens een halve dag, dan een dagje. Eventueel er eerst bij blijven en dan langzamerhand steeds langer weg blijven. Zodat Elmo het echt als een veilig plekje gaat zien. Heel langzaam opbouwen.
Maar het liefst toch opvang bij iemand thuis (daar is het rustiger) en dit ook langzaam opbouwen. Maar het zal lastig opvang vinden zijn als de familie allemaal mee gaat.

Is die ene vriendin niet alsnog over te halen? Beloofd is beloofd toch?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Pension of niet ?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^