Njálla wordt blij van:
- Door de sneeuw rennen, door de modder rennen, door plassen water rennen en ravotten.
- Planten uit het water of de modder trekken.
- Samen trainen. Maakt niet uit wat. Detectie, apporteren, gehoorzaamheid, behendigheid, speuren, balans en coördinatie, als we maar samen bezig zijn.
- Op, over en van van alles springen zonder enige noodzaak. Parkour!
- Als een vosje op muizen of insecten jagen. Het gaat de hele wandeling door dat ze in de houding gaat staan en dan in een mooie boog naar haar doel springt. Soms maakt ze meerdere van dat soort sprongen achter elkaar en dat ziet er redelijk hilarisch uit
Ze heeft gelukkig maar één keer een muisje weten te vangen en liet die wel meteen weer netjes los toen ik dat vroeg.
- Sokken stelen en dan heel sneaky wegsluipen alsof we het niet doorhebben en dat het niet alleen maar duidelijker maakt dat ze iets heeft. Andersom vindt ze het soms ook juist heel leuk om met een sok recht voor me te gaan staan en 'pak hem dan' te spelen.
- Nieuwe omgevingen ontdekken.
- Barf. Meestal krijgt ze gewoon KVV, maar zodra ze een groter stuk krijgt begint ze enthousiast te springen en piepen. Vindt ze het leuker om er langer over te moeten doen, is het op de een of andere manier toch lekkerder? Geen idee.
- Hazen- herten en rendierpoep eten.
- Voor het raam liggen om terwijl ze uitrust de wacht te kunnen houden.
- Floris uitdagen tot spel.
Floris houdt vooral van rustig naast je wandelen, slapen en heel veel knuffelen 