Hallo,
Wij hebben onze Havanezer Yuki nu sinds 2 mei. Vanuit de fokker kreeg ze Farm Food diepvries (pens en rundvlees versie). Qua brokken kregen we Proplan en Happy Dog krokante brokken aanbevolen en deze hebben we ook gegeven (en geven ze nog steeds).
Ze is een erg slechte eter, de Farm Food lust ze wel, maar er gaat soms een dag voorbij dat ze dit bijna niet eet en ik dus bijna alles weggooi, zonde natuurlijk, maar het ergste is dat ze op deze manier niet alle voedingsstoffen binnen krijgt.
Qua brokken eet ze ook niet heel veel, we geven het haar al als beloning. Ook hadden we een proefpakket Nerobrokken (ook krokant) en deze lijkt ze wel beter te lusten.
Nu hoorde ik van Farm Food dat het beter is om geperste brokken te geven bij rauw vlees, als ik hierover lees zie ik er wel een logica in. Van Farm Food proefverpakking gekregen en onze pup lijkt het de eerste dag wel te lusten.
Maar nu lees ik weer dat de Farm Food brokken weinig vlees bevatten en van vleespoeder zijn, ook vind ik het een nadeel dat er geen speciale pupbrokken zijn en ze de filosofie hebben dat de hond afstamt van de wolf en er dus geen verschil in behoeften is qua voeding.
Ik heb wat vragen laten vallen bij onze dierenarts, maar daar komt niet zoveel informatie vandaan. Rauw vlees kan gevaarlijk zijn qua bacterien zei ze, en dat geperste brokken beter zijn dan krokante leek haar ook raar. Verder gaf zij wel aan dat het jammer is dat Farm Food geen puppyvoer heeft, omdat dit toch wel belangrijk is.
Al met al, ik ben al werken aan het twijfelen en zoeken wat nu goed is qua voer, ik weet het echt niet meer! Iedere fabrikant praat natuurlijk voor zichzelf en ik weet niet waar ik op moet letten wat belangrijk is voor een pup. De fokker zei dat er niet teveel eiwit in voer mag zitten, want dan groeien ze te snel, de man die ik bij Nero sprak zei weer dat dit onzin is en ze juist eiwit nodig hebben.
Ik ben nu compleet in de war, het enige wat ik wil is mijn hond het beste geven wat ze nodig heeft, maar ik weet niet meer waar ik moet informeren of zoeken. Hebben jullie tips? Ik vind het geen probleem om rauw vlees te geven, ik geloof op zich wel dat dit goed is. Haar ontlasting is ook prima.
Hopelijk kunnen jullie me toch wat op weg helpen, bedankt alvast!
Groet Ilonka


Reageren





Gewoon neerzetten, eet ze het niet? Haal je het weg na 10m en bied je het later nog eens aan. Misschien 2x aanbieden ipv 3 maal?
Mijn huidige heeft ook smaak profiel, die krijgt brokjes. Was even zoeken naar een smakelijke brok, we doen er 2tl nat voer doorheen. In begin met een beetje water om de brokjes te coaten. Nu gaat het gewoon zonder water en droog pakt hij ze aan als trainers.

