Hoi allemaal,
Ik zit weer met een vraagje. Onze lieve Harm is nu 5,5 maand. Soms in het bos of in een losloopgebied laten we hem andere honden ontmoeten en met ze spelen. Als het aan Harm ligt speelt hij met elke hond maar de meeste honden vinden hem te druk. Of tenminste dat is mijn aanname als ik kijk naar hun lichaamstaal richting hem en als ik luister naar hun baasjes die dan zeggen "hij vind puppy's maar niks". Als ik merk dat de andere hond zich begint terug te trekken of zijn grenzen aangeeft dan houd ik Harm in de gaten. Meestal wil hij gewoon doorspelen, dan roep of haal ik hem bij me, lijn hem aan en dan lopen we door. Dit is soms nog even lastig want hij vind het allemaal veel te leuk, haha maar het lukt altijd wel, soms iets sneller dan andere keren.
Ik heb zelf het idee dat dit hem helpt want de laatste paar weken zie ik hoe hij echt al een stuk rustiger op andere honden afgaat en eerst rustig kennismaakt en dan uitnodigt voor spel door een spelbuiging te maken of vrolijk heen en weer te springen voor de andere hond. Er zit in mijn beleving dus echt vooruitgang in, want voorheen sprong hij gelijk tegen de ander hond op zonder eerst rustig te snuffelen of uit te nodigen
Bij de honden die wel ingaan op Harm zijn uitnodiging vraag ik me soms af of het echt leuk spel is. Naar mijn idee is het altijd Harm die na wat heen en weer rennen op de grond geduwd wordt. Als hij eens bovenop probeert te komen krijgt hij een grauw en wordt hij weer onderop gelegd. Als ik dit zie, zie ik na een paar keer ook vaak de staart van Harm steeds meer tussen zijn poten verdwijnen. Ook dan breek ik het spel op zoals hierboven.
Maar nu komt het: ik krijg daar dus regelmatig commentaar op van andere honden eigenaren. Als ik uitleg geef of al pratend tegen Harm vertel "nou zo is het wel weer goed geweest, hij/zij wil niet (meer), kom maar we gaan verder" oid, dan wordt er vaak tegen me gezegd dat ik dat niet te vaak moet doen. Ik moet het ze vooral zelf laten regelen anders leert hij het nooit, laat hem maar eens flink gecorrigeerd worden door een andere hond. Maar ik wil dat eigenlijk helemaal niet afwachten en laten gebeuren. Nu is Harm onze eerste hond en ik merk dat ik steeds meer ga twijfelen omdat het zo vaak gezegd wordt tegen mij. Dus daarom hier de vraag: Hoe staan jullie hierin, klopt dit? Kan ik het inderdaad maar beter op zijn beloop laten, of juist niet?

Reageren












Die gene die er niet van gediend is? Loop je door. Denk ook na over of je een Chihuahua ongecontroleerd wil laten spelen met bv rottweiler en dan heb je het andere eindje van riem ook nodig
Is het te lang? Kan het tot fysieke problemen leiden, vind de rottweiler het niet zo leuk dan zit je bij de DA of erger je krijgt een zeer gefrustreerd hondje ineens omdat mens niet ingreep.